Veselje nemških nogometašev ob vodilnem zadetku Andreja Schürrleja v Bakuju. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v kvalifikacijah dosegel že osem golov. Foto: Reuters

Vodilni zadetek za elf je v 19. minuti dosegel Andre Schürrle. Ta je po lepi akciji in podaji Jonasa Hectorja z leve strani zadel ob prvi vratnici. Gostitelji, ki jih vodi nekdanji hrvaški reprezentant Robert Prosinečki, so po dobre pol ure igre izid poravnali.

Dimitrij Nazarov se je v kazenskem prostoru lepo znašel in z natančnim diagonalnim strelom z desnico premagal vratarja Bernda Lena. To je bil sploh prvi zadetek, ki ga je Nemčija prejela v tokratnih kvalifikacijah.

Schürrle z drugim zadetkom postavil piko na i
Vseeno veselje na tribunah stadiona Tofika Bahramova ni trajalo dolgo, v 36. minuti je Nemce v novo vodstvo popeljal Thomas Müller. Napadalec Bayerna je po lepi Schürrlejevi globinski podaji najprej preigral vratarja Kamrana Agajeva, nato pa žogo poslal v prazno mrežo za 1:2. Na 1:3 je v 45. minuti povišal Mario Gomez, ki je po predložku Joshue Kimmicha z desne strani zadel z glavo. Končni izid je v 81. minuti postavil Schürrle. Napadalec dortmundske Borussie si je po podaji z leve strani spretno zaustavil žogo, nato pa jo z neubranljivim strelom poslal pod prečko za 1:4.

Presenetljiv poraz Nizozemske proti Bolgariji je odnesel selektorja Dannyja Blinda. Nizozemcem v kvalifikacijah ne gre dobro, v skupini A zasedajo 4. mesto.

Poljaki prepričljivo v vodstvu
Tekma vodilnih reprezentanc v skupini E, Črne gore in Poljske, je pripadla zadnji. Ob koncu prvega polčasa je Poljake v vodstvo povedel kapetan Robert Lewandowski - zadel je iz prostega strela z 18 metrov.

Črnogorci so domače navijače razveselili z lepo akcijo in golom v 63. minuti - Damir Kojašević je natančno podal do Stefana Mugoše, ki je visoko skočil in z glavo zadel po sredini gola. Lukas Piszczek se je ob koncu tekme lepo odkril na desni strani, streljal je, žoga pa se je od okvirja vrat odbila v mrežo.

Poljaki so se z novo zmago oddaljili od tekmecev in so tako na lepi poti do SP-ja v Rusiji.