Philippe Coutinho je z mojstrskim strelom 'iz prve' dobrih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja odločil zmagovalca. Foto: EPA
Raheem Sterling
Raheem Sterling je že v 6. minuti svojo ekipo popeljal v vodstvo, potem ko se je pred vrati odlično znašel in iz ravnotežja vrgel Vincenta Kompanyja in vratarja Joeja Harta. Foto: EPA
Martin Škrtel
Martin Škrtel, ki je duhove buril predvsem v zaključku tekme, je z glavo takole žogo poslal v mrežo za 2:0. Foto: EPA
Glen Johnson
City je v drugem polčasu izid ekspresno poravnal. David Silva in rezervist James Milner sta bila nerešljiva uganka za domačo obrambo, za 2:2 je z avtogolom (na fotografiji) poskrbel Glen Johnson. Foto: EPA
Steven Gerrard
Kapetana Liverpoola Stevena Gerrarda (v sredini) so po zadnjem sodnikovem žvižgu premagala čustva. Svoje soigralce je zbral v krog in jih s solzami v očeh nagovoril pred zadnjimi štirimi tekmami sezone. Gerrard je že pred tekmo dejal, da bo igral za svojega bratranca Jona Paula Gilhooeyja, ki je bil najmlajša žrtev tragedije na stadionu Hillsborough pred četrt stoletja. Star je bil zgolj 10 let. Foto: EPA
Hillsborough, Liverpool, Anfield, Kop
Na Anfieldu so pred tekmo v čast in spomin žrtvam tragedije na stadionu Hillsborough pripravili krasen mozaik. Foto: EPA
Liverpoolovi navijači
Liverpoolovi navijači so se pred Anfieldom zbrali že dobro uro pred tekmo, kjer so z glasnim navijanjem pričakali prihod avtobusa z nogometaši. Med tekmo so poskrbeli za eno boljših vzdušij v letošnji sezoni Premier lige. Foto: EPA
Demba Ba
Chelsea je dolgo trl odpor Swanseaja, ki je večji del tekme igral z igralcem manj, saj je bil že v 16. minuti izključen Chico. Edini zadetek na tekmi je dosegel Demba Ba, ki je v 68. minuti vendarle premagal vratarja Michela Vorma. Foto: Reuters

Brazilski vezist je v 78. minuti izkoristil napako v obrambi gostujoče ekipe, z mojstrskim strelom ukanil nemočnega Joeja Harta in poskrbel za veliko slavje Liverpoola, ki se je še utrdil na vrhu prvenstvene lestvice.

Vseeno je na zmago rdečih senco vrgel rdeči karton Jordana Hendersona tik pred koncem. Eden ključnih mož v vezni liniji rdečih bo zaradi neposredne izključitve prisiljen izpustiti naslednje tri prvenstvene tekme - tudi obračun s še drugim kandidatom za letošnji naslov, Chelseajem.

Sterling hitro poskrbel za delirij
Kakšen derbi! Liverpool je tekmo odprl na najboljši mogoči način - z zadetkom. Luis Suarez se je dokopal do žoge in jo s krasno podajo poslal vtekajočemu Raheemu Sterlingu, ki je pred vrati preigraval, pretental kapetana Vincenta Kompanyja in vratarja Joeja Harta ter hladnokrvno zadel za 1:0. Rdeči so na krilih navijačev popolnoma dominirali v uvodnih minutah, goste so pritisnili globoko na njihovo polovico, v 15. minuti je po Sterlingovi izjemni podaji z desne strani iz neposredne bližine priložnost 'iz prve' zapravil Daniel Sturridge.
Škrtel povišal na 2:0
Eden najboljših posameznikov Manchester Cityja v letošnji sezoni, Yaya Toure, je ob enem izmed strelov z razdalje začutil bolečino v predelu dimelj, zaradi česar je bil v vezni liniji precej neučinkovit. Dokončno je moral zelenico zapustiti v 18. minuti, zamenjal ga je Javi Garcia. Rdeči niso popuščali, še naprej so oblegali Hartova vrata, v 26. minuti je po predložku iz kota Cityjeva obramba popolnoma pozabila na Stevena Gerrarda, ki je povsem neovirano proti vratom sprožil z glavo, a je bil Hart pazljiv in je žogo odbil v kot. Nemočen pa je bil angleški vratar že hip pozneje, ko je po vnovičnem predložku iz kota Martin Škrtel preskočil Gaela Clichyja, Edina Džeka in Kompanyja ter z glavo podvojil vodstvo svoje ekipe.
City se je vendarle prebudil
Cityjevi napadi so bili bolj jalovi, v končnici prvega polčasa pa se jim je vendarle odprlo. Najprej so zapravili prosti strel iz ugodnega položaja, v 44. minuti sta po predložku iz kota gotov zadetek rešila Sterling in Glen Johnson, hip zatem se je z obrambo po Fernandinhovem voleju izkazal še Simon Mignolet.

Sinjemodri izenačili v petih minutah
Na začetku drugega polčasa so se gostitelji osredotočili predvsem na branjenje izida, kar se jim je hitro maščevalo. V 50. minuti je namesto Jesusa Navasa vstopil James Milner, ki je bil že sedem minut pozneje vpleten v akcijo za zadetek. Fernandinho je lepo potegnil po desni strani in našel Milnerja, ki je s hitro podajo pred vrata zaposlil Davida Silvo. Ta je brez večjih težav žogo spravil v malo mrežico. Takoj zatem so gostje nevarno zapretili še dvakrat - prvo priložnost je zapravil Silva, drugo pa Džeko. City je po dobri uri igre izid poravnal, potem ko je po strelu Silve žogo za hrbet lastnega vratarja poslal Johnson.
Liverpoolčani so v pičlih petih minutah zapravili prednost dveh zadetkov, za nameček so ostali še brez Sturridgea, ki se je poškodoval v eni izmed prejšnjih akcij. Odličnega angleškega napadalca, drugega strelca ekipe, je zamenjal Joe Allen. Menedžer Cityja je zavohal kri, v 68. minuti je v igro namesto Džeka poslal 'jokerja' Sergia Aguera.

City napadal, Coutinho zadel
Aktualni angleški podprvaki so še naprej pritiskali na Mignoletova vrata, izjemno sta kombinirala Silva in predvsem Milner, ki je v igro sinjemodrih vnesel prepotrebno svežino. Svoje je dodal tudi Aguero, ki je v 74. minuti izkoristil Škrtlovo napako na levi strani in prodrl po krilu, s katerega je pred vrata poslal nevaren predložek, ki ga Silvi ni uspelo spremeniti v zadetek. Liverpoolčani so napadali predvsem iz protinapadov, a za nov vodilni zadetek je bila potrebna napaka kapetana Kompanyja. Ta je po izvedbi avta in odbiti žoge Clichyja slabo izbil pred vrati, Coutinho pa je 'iz prve' mojstrsko zadel za 3:2.

Henderson predčasno pod prho
V končnici tekme so se Liverpoolčani le branili, v tem elementu Škrtel v kazenskem prostoru ni izbiral sredstev, saj je storil dva potencialna prekrška za najstrožjo kazen. Najprej je za dres povlekel kar dva gostujoča igralca, nazadnje je v skoku prikrito žogo izbil še z roko. V obeh primerih je piščalka Marka Clattenburga, ki na drugi strani ni dosodil 11-metrovke po domnevnem prekršku nad Suarezom, ostala nema. Zaključek tekme je začinil še Henderson, ki si je z grobim štartom prislužil predčasno pot pod prho.