Alex Sandro (desno) je odločil torinski derbi. Foto: Reuters
Napoli
Slavje nogometašev Napolija po zadetku Allana. Neapeljčani so z deveto zaporedno zmago postavili rekord kluba. Foto: Reuters
Goran Pandev
Goran Pandev je v drugem polčasu takole matiral Samirja Handanovića. Foto: Reuters

V Neaplju je zmagovalca odločil gol Allana že v 6. minuti po akciji po desni strani, na stadionu Torina pa je bil edini strelec Alex Sandro v 33. minuti iz bližine. Po desni strani je lepo prodrl Federico Bernardeschi in podal pred vrata, tam pa Brazilcu iz bližine žoge ni bilo težko pospraviti v mrežo.
Bernardeschi je v 15. minuti zamenjal Gonzala Higuaina, ki si je že na začetku tekme poškodoval gleženj, tik pred koncem pa je moral tudi sam zaradi poškodbe kolena predčasno z igrišča. Argentinec bo najbrž izpustil srečanje prihodnji teden proti Atalanti, Italijan pa naj bi manjkal približno en mesec.

Juventus je zadnjih osmih mestnih derbijih sedemkrat zmagal in enkrat remiziral. Še četrtič zapored je igral pred Napolijem, tako pa bo tudi v naslednjih treh krogih, s čimer v Neaplju niso preveč zadovoljni. Razlika na vrhu je ena točka.

Na večerni tekmi je Milan nadaljeval uspešen niz, saj je neporažen že deset tekem zapored v vseh tekmovanjih. Na San Siru je z 1:0 premagal Sampdorio.
Bizaren avtogol v režiji Škriniarja in Ranocchie
V zadnjih dveh mesecih neprepoznavni Inter je že v soboto z 2:0 izgubil na gostovanju pri Genoi. Gostitelji so za tretjo zaporedno zmago ob koncu prvega polčasa povedli z bizarnim avtogolom Andree Ranocchie. Po predložku Ervina Zukanovića z leve strani je Milan Škriniar pred vrati izbil žogo, a je ta zadela Ranocchio in se od njega odbila za hrbet nemočnega Samirja Handanovića. Končni izid je v 59. minuti postavil Goran Pandev, nekdanji igralec Interja.
Črno-modri, ki niso mogli računati na Maura Icardija, Ivana Perišića in Mirando, so na lestvici padli na četrto mesto za Romo, ki je z 0:2 slavila v Vidmu. Turek Cengiz Under je z 20 metrov dosegel četrti zadetek na zadnjih treh tekmah, ki so se vse končale z zmago Rimljanov.