Glen Johnson je s fantastičnim prodorom in strelom v 87. minuti pokopal svoj nekdanji klub, za katerega je igral med letoma 2003 in 2007. Foto: Reuters
Maxi Rodríguez
Maxi Rodríguez je v 34. minuti kaznoval napako Johna Obija Mikla. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Izid je v 55. minuti poravnal Daniel Sturridge, ki je ob začetku drugega polčasa zamenjal Johna Obija Mikla. Foto: Reuters
Lucas Leiva
Ostrih štartov na derbiju ni manjkalo. Foto: EPA
Craig Bellamy in Frank Lampard
Takole sta se v prvem polčasu 'petelinila' Craig Bellamy in Frank Lampard. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres, najdražji napadalec v zgodovini otoškega nogometa, je v igro vstopil šele v 84. minuti, a na derbiju ni pustil vidnejšega vtisa. Foto: Reuters
Andre Villas-Boas
Menedžerski stolček Andrea Villasa-Boasa je (za zdaj) še varen, a kar nekaj navijačev modrih že zahteva njegov odstop. Foto: Reuters

Angleški reprezentančni branilec je v zaključku tekme sijajno prodrl po desni strani in s strelom ob vratnici premagal nemočnega Petra Čecha. S tem je poskrbel, da je Liverpool dobil še drugi zaporedni medsebojni obračun na Stamford Bridgeu - lani je prvenec Fernanda Torresa v dresu Chelseaja z edinim zadetkom na tekmi zagrenil Raul Meireles (0:1).

Chelsea pritiskal, a brez uspeha
Obe ekipi sta v prvem polčasu prikazali všečno igro, srečanje so za odtenek bolje začeli gostitelji, ki so v 10. minuti prvič resneje ogrozili vrata Joséja Reine, a je zbrana obramba Liverpoola po akciji Juana Mate žogo izbila. Minuto pozneje je vrata za las zgrešil še John Obi Mikel. V prve pol ure igre so si modri priigrali še eno lepo priložnost - v 22. minuti je Didier Drogba s prostega strela za slab meter zgrešil levo vratarjevo vratnico.

Sijajna akcija za vodstvo rdečih
Nato je sledil močnejši pritisk Liverpoola, ki je obrodil sadove v 34. minuti. Mikel je v obrambi storil napako, žogo mu je odvzel Charlie Adam in zaposlil Craiga Bellamyja. Ta je prek dvojne podaje z Luisom Suárezom na levi strani lepo zaposlil Maxija Rodrígueza, ki je žogo hladnokrvno pospravil za hrbet nemočnega Petra Čecha. Gostje so nadzorovali potek igre na sredini igrišča, žoga je odlično krožila po zelenici, niti igre je v vezni liniji pametno povezoval Charlie Adam.

Zadnji strel v prvem polčasu je izvedel David Luiz, ki je po podaji Mate z glavo žogo poslal mimo gola.

Sturridge poravnal izid
Chelsea je drugi polčas začel silovito, s hitrimi napadi so jo večkrat zagodli Liverpoolovi obrambi, ki pa je vse napade vzdržala, a le do 55. minute, ko je zadel rezervist Daniel Sturridge. Florent Malouda je prodrl v kazenski prostor in s ponesrečenim strelom podal naravnost na nogo mladega angleškega reprezentanta, ki je spretno poravnal izid. Pritisk Chelseaja ni pojenjal, po predložku s prostega strela je José Reina hip pozneje s fantastično obrambo veselje preprečil Branislavu Ivanoviću.

Torres in Meireles nista prinesla želenega učinka
Igra se je nato nekoliko umirila, Liverpool je znova vzpostavil ravnovesje na sredini igrišča, v 84. minuti pa je Andre Villas-Boas opravil dvojno menjavo in v igro namesto Drogbaja ter Ramiresa poslal nekdanja nogometaša Liverpoola, Fernanda Torresa in Raula Meirelesa. Kljub temu so bili gostje tisti, ki so naslednjič resneje zapretili. Odlično je po desni strani preigraval in prodiral rezervist Jordan Henderson, podal je pred vrata, kjer pa Kuytu žoge ni uspelo pospraviti v mrežo.

Johnsonov slalom s ciljem v golu
Ko bi morali gostitelji po dvojni menjavi znova močneje pritisniti na vrata Liverpoola, so na nezadovoljstvo svojih navijačev prejeli zadetek. V 87. minuti je Adam z lepo podajo našel Glena Johnsona, ki je s fantastičnim prodorom preigral Ashleyja Cola in Maloudaja ter s strelom v malo mrežico odločil zmagovalca.