Nogometaši Liverpoola so se po porazu v finalu ligaškega pokala znesli nad Manchester Cityjem. Foto: Reuters
James Milner
James Milner je takole povišal prednost Liverpoola na 2:0, v drugem polčasu pa je piko na i zmagi nad sinjemodrimi postavil Firmino. Foto: Reuters
Michail Antonio
Michail Antonio je že v 7. minuti poskrbel za eksplozijo navdušenja na Upton Parku. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je v končnici srečanja na Old Traffordu vendarle zadel in Manchester Unitedu prinesel zmago nad Watfordom (1:0). Takole mu je med drugim čestital tudi menedžer rdečih vragov Louis van Gaal. Foto: Reuters
Ashley Williams
Nogometaši Swanseaja so na Emiratesu uprizorili preobrat, potem ko je Arsenal v 15. minuti v vodstvo z lepim golom popeljal Joel Campbell. Še pred odmorom je izid poravnal Wayne Routledge, zmago pa je 'labodom' v 74. minuti prinesel Ashley Williams (na fotografiji). Arsenal nikakor ni našel poti v mrežo po Campbellovem zadetku, topničarjem je zadetek večkrat preprečil tudi okvir gola. Foto: Reuters

Poleg Tottenhama je točkovno ničlo vknjižil tudi Arsenal (Swansea je bil na Emiratesu boljši z 2:1), kar pomeni, da je Leicester s torkovim spodrsljajem proti West Bromwichu (2:2) celo povečal prednost pred najbližjima zasledovalcema na prvenstveni lestvici.

'Lisicam' so šli prav vsi izidi na roko, od najbližjih zasledovalcev je izgubil še City, ki deset krogov pred koncem prvenstva zaostaja za debelih 10 točk, a ima tudi tekmo manj.

Milner dosegel 1.500 gol Liverpoola v Premier ligi
Liverpoolčani, ki so proti Manchester Cityju izgubili nedeljski finale ligaškega pokala na Wembleyju, so poskrbeli, da se na Anfieldu zgodba ni ponovila. V prvem polčasu so bili boljši nasprotnik, pokazali so več od igre, več so napadali in po dobre pol ure igre tudi povedli. Za vodstvo je poskrbel Adam Lallana, ki je sprožil z 20 metrov, žoga je zletela med nogama Nicolasa Otamendija in presenetila vratarja Joeja Harta ob bližnji vratnici. V zaključku polčasa je prednost podvojil James Milner. Ta je lepo sprejel Firminovo podajo in s konico čevlja neubranljivo ob vratnici zadel za 2:0. To je bil Liverpoolov jubilejni 1.500. gol v Premier ligi. Tik pred odmorom so gostje prvič resneje zapretili, z glavo je po predložku z leve strani poskusil Sergio Aguero, a mu je na golovi črti veselje preprečil prav Milner.

Firmino zmagi dodal piko na i
Odlična igra gostiteljev se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. Že v tretji minuti nadaljevanja je Hart ubranil strel Divocku Origiju, popolnoma nemočen pa je bil v 57. minuti, ko so rdeči povedli s 3:0. Lallana je krasno prodrl po sredini in v ogenj poslal Firmina, ki je 'iz prve' z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Gostje so delovali kot razbita vojska, še pred uro igre je Hart preprečil novi zadetek po natančnem strelu Milnerja. Igra se je nato nekoliko umirila, potekala je predvsem na sredini igrišča. Liverpool je nadzoroval potek srečanja in nasprotniku ni dovolil razviti želene igre. City je bolj ali manj neuspešno napadal le iz protinapadov, medtem ko so rdeči v 85. minuti prednost skoraj povišali že na +4. Jordan Henderson je s prostega strela zavrtinčil žogo prek živega zidu in za pol metra zgrešil desno vratarjevo vratnico. V 91. minuti je z razdalje poskusil še rezervist Joe Allen, vendar je ostalo pri 3:0.

Antonio potopil Tottenham
West Ham je tekmo začel izvrstno. Že v 7. minuti je za vodstvo po predložku Dimitirja Payeta poskrbel Michail Antonio, ki je z glavo ob bližnji vratnici žogo poslal v mrežo. Tottenhamov vratar Hugo Lloris se je okroglega usnja sicer dotaknil, a je bil strel premočan, da bi ohranil začetni izid. To je bil Antoniev šesti gol na zadnjih osmih domačih tekmah West Hama. Tudi sicer so bili gostitelji v prvem polčasu boljši nasprotnik, Antonio je bil nerešljiva uganka za gostujočo obrambo, prek njega je potekala večina nevarnih napadov. Na drugi strani je Tottenham igral brezidejno, v nadaljevanju pa se je občasno le prebudil. Natančneje v 61. minuti, ko je z razdalje silovito sprožil Toby Alderweireld in pošteno ogrel dlani vratarja Adriana. Žoga se je nato odbila do Harryja Kana, ki pa mu izida ni uspelo poravnati.

Prav Kane na eni in Antonio na drugi strani sta bila najdejavnejša posameznika svojih ekip, oba sta se trudila, a se mreži do konca nista več zatresli, ostalo je pri minimalni zmagi kluba iz vzhodnega Londona.