Veselje nogometašev Borussie po izenačenju Maria Götzeja. Foto: EPA
Toni Kroos
Toni Kroos je v 67. minuti zadel za vodstvo Bayerna. Foto: EPA
Holger Badstuber
Holger Badstuber je moral v 37. minuti z igrišča zaradi poškodbe križnih kolenskih vezi. Foto: Reuters

V zadnjih minutah tekme, na kateri sodnik ni pokazal niti enega rumenega kartona, je blestel vratar gostov Roman Weidenfeller in poskrbel, da se je Bayernova serija brez zmage nad Borussio še podaljšala. Zadnjo zmago nad črno-rumenimi so Bavarci dosegli februarja 2010, nazadnje pa so petkrat zapored izgubili. Kljub temu je v letošnjem nemškem prvenstvu Bayern daleč pred Borussio, ki na tretjem mestu zaostaja kar 11 točk.

Skromnejši prvi polčas
Prvi polčas na Allianz Areni ni bil nič kaj razburljiv, kot da bi nogometaši nekoliko "zaspali" ob uvodnem 12-minutnem molku navijačev, ki so tiho protestirali zaradi napovedanih novih varnostnih ukrepov na stadionih. Obe ekipi sta igrali previdno in nista dovolili veliko prostora tekmecem. Priložnosti so bile res redke. Pri Bayernu je zgodaj poskusil Thomas Müller, na drugi strani pa se je po strelu Marca Reusa izkazal Manuel Neuer.

Povedel Bayern
Drugi polčas so bolje začeli Dortmundčani. Mats Hummels je streljal iz bližine, a je bil Neuer znova na mestu. V 67. minuti pa je povedel Bayern. Kroos je preigral dva branilca in s 16 metrov z levico matiral nemočnega Weidenfellerja. Borussia si je hitro opomogla, napadla in sedem minut pozneje izenačila. Po podaji Reusa iz kota je Götze žogi našel pot do mreže skozi množico nog, potem ko jo je v kazenskem prostoru najprej ustavil s prsmi.

V končnici tekme je imel dve izjemni priložnosti Müller, eno tudi Kroos, vendar je bil vselej na mestu odlični Weidenfeller. Vrhunec njegovih obramb je bilo posredovanje ob strelu Javija Martineza z glavo, ko je z eno roko spektakularno izbil žogo mimo vratnice.

Pol leta počitka za Badstuberja
Bayernu je nekaj skrbi povzročila poškodba branilca Holgerja Badstuberja, ki si je potrgal križne vezi v desnem kolenu in bo počival približno pol leta.
Drugo mesto na lestvici je z zmago z 1:0 nad Nürnbergom zadržal Bayer iz Leverkusna.