Nogometaši Reala so po koncu tekme trenerja Joseja Mourinha vrgli visoko v zrak. Slavje na osrednjem trgu v Madridu bo v četrtek ob 19.00. Foto: Reuters
Mesut Özil
Mesut Özil je izkoristil podajo Cristiana Ronalda. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain in Xabi Alonso
Gonzalo Higuain in Xabi Alonso se veselita prvega zadetka za Real. Foto: Reuters
Carlos Kameni in Lionel Messi
Lionel Messi je s hat-trickom prehitel Gerda Müllerja, v letošnji sezoni je dosegel že 68 golov v vseh tekmovanjih. Foto: EPA

je še v četrti državi osvojil naslov državnega prvaka. Na Portugalskem se je veselil s Portom, v Angliji s Chelseajem, v Italiji pa z Interjem.

Iraizoz odbil slab strel Ronalda z bele točke
Gostje so začeli zelo napadalno. V 12. minuti je po kotu Sergio Ramos streljal z glavo, Javi Martinez pa je v kazenskem prostoru igral z roko. Cristiano Ronaldo je z enajstih metrov streljal preveč po sredini vrat in Gorka Iraizoz je žogo z nogo odbil prek vrat.
V 16. minuti je Real povedel po lepi kombinaciji pred vrati Baskov. Mesut Özil je podal do Gonzala Higuaina, ki je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko. Štiri minute pozneje je Xabi Alonso z zunanjim delom čevlja podal do Ronalda, ki je pred vrati našel Özila. Nemec je povišal na 0:2. Gostitelji se niso predali, Jon Aurtenetxe je v 36. minuti stresel prečko. Dve minuti pozneje je na drugi strani sijajni Özil s 25 metrov prav tako zadel prečko.
Athletic končal le z desetimi
V 51. minuti je Xabi Alonso podal iz kota, Ronaldo pa je bil natančen z glavo. Madridčani so v nadaljevanju le še čakali na konec srečanja. V 67. minuti je imel lepo priložnost za častni zadetek branilec Oscar de Marcos, vendar je zadel le okvir vrat. V 72. minuti je Javi Martinez znova igral z roko, ko je preprečil podajo Ramosa do Ronalda. Prejel je drugi rumeni karton in Baski so zadnjih 20 minut končali le z deseterico.

Messi izboljšal rekord Müllerja
Barcelona je ugnala Malago s 4:1. Lionel Messi je dosegel tri zadetke, kar pomeni, da jih je v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih prispeval že 68. S tem je izboljšal 40 let star rekord legendarnega Nemca Gerda Müllerja. Na Camp Nouu so se gledalci s številnimi plakati zahvalili trenerju Pepu Guardioli, ki se konec maja poslavlja.
Puyol izkoristil podajo Inieste
Gostje se niso osredotočili le na obrambo, v 12. minuti je Duda s prostega strela s 25 metrov zadel vratnico. Le dve minuti pozneje je Barca povedla. Lionel Messi je na desni strani podal do Andresa Inieste, ki je v sredini našel Carlesa Puyola. Kapetan je brez težav zatresel mrežo.
Rondon iznajdljivo do izenačenja
V 26. minuti je napadalec Jose Salomon Rondon izkoristil zmedo v obrambi Barce, slabo postavljen je bil Puyol. Venezuelski napadalec je z glavo izenačil. Deset minut pred odmorom je Jesus Gamez na robu kazenskega prostora podrl Iniesto, sodnik Javier Turienzo Alvarez je pokazal na belo točko, Messi pa je poslal vratarja Idrissa Kamenija v napačno smer.
V 59. minuti je Adriano lepo našel Messija, ki je z desne strani krenil proti vratom, Duda ga je podrl od zadaj in Argentinec je bil znova natančen z enajstih metrov. V 64. minuti je Iniesta zaposlil trikratnega najboljšega nogometaša sveta, ki je mojstrsko lobal Kamenija in s tem izboljšal rekord Müllerja.