Slovenske nogometašice so po hudem porazu proti Nemkam praznih rok ostale tudi proti Irkam. Foto: EPA
Slovenske nogometašice klonile pred irskimi

Strelke za Irsko so bile Fiona O'Sullivan (12), Aine O'Gorman (42.) in Denise O'Sullivan (46.).

Slovenke so tekmo začele pogumno, a že v 12. minuti prejele zadetek, v polno je zadela Fiona O'Sullivan. A Robove izbranke se niso predale, bile so nevarnejše, toda neučinkovite. Povsem nasprotno velja za Irke, ki so v prvem delu znova premagale Čevnikovo. Zmagovalec dvoboja je bil dokončno odločen v 46. minuti, ko je bilo na semaforju 0:3.

Močno poslabšale možnosti za 2. mesto
Če poraz z Nemčijo ni bil tragičen, pa so si Slovenke z neuspehom v Velenju močno poslabšale možnosti za drugo mesto, s katerim bi si lahko zagotovile dodatne kvalifikacije. Na SP se bodo namreč uvrstile zmagovalke sedmih skupin, štiri najboljše drugouvrščene reprezentance pa bodo igrale v dodatnih kvalifikacijah za preostalo mesto na zaključnem turnirju v Kanadi. Slovenija ima tri točke (zmaga nad Slovaško), isto število točk ima tudi Slovaška, Irska jih ima že sedem, Hrvaška eno, Rusija pa je odigrala le tekmo z Nemčijo in je še brez točk.

Naslednjo tekmo kvalifikacij bodo Slovenke igrale 5. aprila 2014, ko bodo gostovale v Rusiji.