Branilci Espanyola so vseskozi dihali za ovratnik Lionela Messija. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez se je držal za glavo, potem ko je v 55. minuti zadel vratnico. Foto: Reuters
Thomas Teye Partey
Thomas Teye Partey je bil junak na stadionu Vicente Calderon. Foto: EPA

V prvem polčasu so gostitelji igrali zelo grobo, prislužili so si tri rumene kartone. Marco Asensio in Javier Mascherano sta si izmenjala tudi nekaj krepkih besed. Barca je skušala z značilno kombinatorno igro, a proti disciplinirani obrambi Espanyola ni prišla do velikega števila priložnosti.
Največjo priložnost je imel Lionel Messi v 36. minuti, ko je s prostega strela s 25 metrov stresel stičišče vratnice in prečke. Vratar Pau Lopez je le s pogledom pospremil žogo.

Pritisk Barcelone se je nadaljeval tudi na začetku drugega dela. Luis Suarez je v 55. minuti zadel vratnico po lepi podaji Messija. V 71. minuti je Ivana Rakitića zamenjal Sergi Roberto, to je bil edina menjava trenerja Luisa Enriqueja na celotnem srečanju. Četrt ure pred koncem je skušal Neymar s škarjicami presenetiti Pauja Lopeza, ki pa je bil na mestu.
Gostitelji so v zaključku srečanja zelo zavlačevali, sodnik Jose Luis Gonzalez Gonzalez je spravljal goste ob živce, na koncu pa je pokazal le dve minuti dodatka. Barcelona je imela kar 73-odstotno posest žoge, izmed desetih strelov na vrata pa je le dvakrat merila v okvir gola.
Že v sredo se bosta ekipi srečali na prvi tekmi osmine finala španskega kraljevega pokala na Camp Nouu.

Športni dnevnik Ekipa SN je vratarja Atletica Jana Oblaka izbral za najboljšega slovenskega nogometaša v letu 2015. S 135 točkami je slavil pred Josipom Iličićem (87), Samirjem Handanovićem (78), Robertom Berićem (75) in Kevinom Kamplom (60). Med trenerji je največ glasov zbral Matjaž Kek (Rijeka), med mladimi nogometaši pa se je na vrh zavihtel Andraž Šporar (Olimpija/Basel).

Joker Thomas Teye popeljal Atletico na vrh

Na stadionu Vicente Calderon je madridski Atletico dolgo lomil odpor zadnjeuvrščenega Levanteja. Branilec gostiteljev Stefan Savić je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu, po podaji iz kota je v 28. minuti z glavo zadel prečko. V naslednji akciji je imel lepo priložnost na drugi strani Verza, vendar je meril mimo vrat.

V 54. minuti je Koke prišel do strela z roba kazenskega prostora, močno je sprožil in stresel prečko, žoga pa se je odbila nazaj v polje. Velika sreča za Levante. V 73. minuti je Diego Simeone naredil ključno zamenjavo. Thomas Teye Partey je zamenjal Jacksona Martineza. Ganski vezist je devet minut pred koncem srečanja po podaji Gabija sijajno prodrl v kazenski prostor, vratarju Diegu Marinu žoge ni uspelo zaustaviti, odbil jo je naravnost v mrežo.

Jan Oblak ni imel veliko dela, saj so gostje le enkrat sprožili v okvir njegovih vrat. Atletico je imel 56-odstotno posest, razmerje v kotih je bilo kar 13:1.