Še naprej moramo pridno nabirati točke. S hat-trickom sem zelo zadovoljen. Upam, da je to le en izmed številnih.

Fernando Torres
John Terry
Takole je John Terry zadel za 2:0. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je na Carrow Roadu dosegel tri zadetke - pri prvih dveh je mojstrsko zadel malo mrežico, pri tretjem pa je domačega vratarja premagal z dobrih 50 metrov. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je v 15. minuti na Britannii poravnal izid na 1:1, a je tako ostalo tudi do konca. Foto: Reuters
Tim Krul
Nogometaši Newcastle Uniteda so si privoščili hud spodrsljaj v Wignu, kjer so izgubili s kar 4:0. Foto: Reuters
Matt Jarvis
V Swanseaju so gledalci videli kar osem zadetkov in remi med domačim Cityjem ter Wolverhamptonom, ki je izgubil vse možnosti za obstanek v najelitnejši angleški nogometni druščini. Že v prvem polčasu je padlo kar šest zadetkov, prvega pa je že po 22 sekundah dosegel bočni napadalec gostiteljev Andrea Orlandi in zadel najhitrejši gol v letošnji izvedbi Premier lige. Foto: EPA
Nikica Jelavić
Z januarskim prestopom Nikice Jelavića iz vrst Glasgow Rangers je Everton zadel v polno. Na 13 tekmah je mrežo nasprotnika zatresel 10-krat, odločil pa je tudi sobotni obračun na Goodison Parku med Evertonom in Fulhamom. Foto: EPA

Španec v zadnjem času igra odlično, na povratni polfinalni tekmi Lige prvakov je dokončno razblinil Barcelonine upe po napredovanju, s tremi zadetki pa se je izkazal tudi na Stamford Bridgeu. Modri so v prednost smuknili že po nekaj sekundah, ko je z roba kazenskega prostora vratarja Paddyja Kennyja matiral Daniel Sturridge. Po 14 minutah je bilo že 2:0, klasični gol z glavo pa je po predložku iz kota zadel John Terry.

Torresov šov za visoko zmago
Nato se je začel Torresov šov. V 19. minuti je po lepi globinski podaji Salomona Kalouja preigral gostujočega vratarja in žogo poslal v prazno mrežo, šest minut pozneje je na 4:0 povišal po zmedi v kazenskem prostoru. Petarda je odjeknila v 64. minuti, ko je Torresa v ogenj poslal Juan Mata, španski napadalec pa je z mojstrskim strelom zatresel malo mrežico. Na 6:0 je povišal Florent Malouda, častni zadetek za goste z Loftus Roada pa je v 84. minuti dosegel Djibril Cisse.

Suarezov hat-trick za anale
Liverpool je brez težav v Norwichu ugnal tamkajšnji City z 0:3, junak tekme pa je bil Luis Suárez, ki je s fantastičnim strelom s 50 metrov vknjižil hat-trick. Prvič se je med strelce urugvajski napadalec vpisal v 24. minuti, ko ga je po napaki v obrambi gostiteljev lepo zaposlil kapetan Steven Gerrard. Že štiri minute pozneje je vodstvo gostov podvojil. Po vnovični napaki v obrambi je po desni strani prodrl v kazenski prostor in z natančno odmerjenim diagonalnim strelom žogo ob vratnici poslal v malo mrežico.

Prvi hat-trick v Liverpoolovem dresu in šestega v klubski karieri je 25-letnik iz Salta vknjižil v 82. minuti, ko je s 50,72 metra silovito sprožil in žogo pod prečko poslal v mrežo za končnih 0:3.

Topničarji "le" remizirali na Britannii
Nogometaši Arsenala so na Britannii remizirali s Stoke Cityjem (1:1). Vodilni zadetek je že v 10. minuti dosegel Peter Crouch, ki je v kazenskem prostoru skočil višje od Thomasa Vermaelna in z glavo žogo po predložku Matthewa Etheringtona poslal v mrežo. Vodstvo gostiteljev sicer ni trajalo dolgo, že pet minut pozneje so topničarji izid poravnali. Po odlični globinski podaji Tomaša Rosickega je iz neposredne bližine brez težav zadel Robin van Persie. Varovanci Arsena Wengerja so bili boljši tekmec, zlasti v drugem polčasu, a si kakšnih izrazitejših priložnosti niso pripravili.

Eden redkih omembe vrednih trenutkov je bil domnevni prekršek nad Yossijem Benayounom v kazenskem prostoru gostiteljev, a se glavni sodnik Chris Foy ni odločil za najstrožjo kazen.