Bayern se bo v torek v Ligi prvakov na prvi polfinalni tekmi v Münchnu pomeril z Barcelono. Foto: EPA
Mario Gomez
Bavarci so bili še posebej zadovoljni z odlično igro v prvem polčasu. Foto: EPA
Marco Reus
Marco Reus je hitro načel mrežo Mainza, moštva, za katero je zdajšnji trener Borussie Jürgen Klopp igral med letoma 1990 in 2001, nato pa je bil do leta 2008 njegov trener. Foto: Reuters

Bavarci so s 6:1 zmagali že v torek v polfinalu nemškega pokala, ko je njihovo moč občutil Wolfsburg. Trener Jupp Heynckes je tokrat znova premešal postavo, mreža gostiteljev pa se je prvič zatresla v 16. minuti, ko je avtogol dosegel Lars Stindl. V 23. minuti je na 0:2 povišal Franck Ribery, nato pa sta po dvakrat zadela še Mario Gomez (40., 62.) in Claudio Pizarro (71., 86.), ki se je izkazal tudi s podajama pri golih Riberyja in Gomeza v prvem polčasu.
Bayern je s 26. zmago v letošnji Bundesligi dosegel nov rekord, izenačil pa je tudi že rekord po osvojenih točkah - 81. častni gol za Hannover, ki počasi izgublja boj za preboj v evropska tekmovanja, je v 84. minuti prispeval Andre Hoffmann.
Reus zadel že po 32 sekundah
Tudi za Mainz je Evropa po tretjem zaporednem porazu najbrž izgubljena. Borussia je mrežo gostov načela že po 32 sekundah, strelec je bil Marco Reus. V 87. minuti je končni izid postavil Robert Lewandowski.

Četrtouvrščeni Schalke je izgubil pomemben dvoboj za uvrstitev v kvalifikacije za Ligo prvakov. Z 1:0 je klonil v Frankfurtu. Eintracht za njim zdaj zaostaja samo še točko.
V boju za obstanek sta nova poraza doživela Fortuna Düsseldorf in Augsburg, ki je trenutno predpredzadnji (ima tri točke manj kot Fortuna), torej na mestu, ki pomeni dodatni tekmi za obstanek proti tretjemu moštvu druge lige. Kaj lahko bi to bil Köln slovenskih reprezentantov Miša Brečka in Dominica Maroha. Njegov glavni tekmec je Kaiserlautern.