Paulinho in Lionel Messi se veselita zmage po velikem preobratu. Foto: Reuters
Napadalec Juan Miguel Jimenez Lopez - Juanmi je povzročal veliko težav obrambi Barcelone predvsem v prvem polčasu. Foto: Reuters
Luis Suarez je bil najboljši igralec tekme na Anoeti. V letošnji sezoni je dosegel že 13 zadetkov v Primeri division, štiri več je zabil vodilni strelec lige Messi. Foto: Reuters

V španskem kraljevem pokalu so Katalonci januarja lani zmagali na tem stadionu, v prvenstvu pa je neugodna tradicija trajala več kot deset let. Tudi izjemno uspešna trenerja Pep Guardiola in Luis Enrique, ki sta v vitrino prispevala trojno krono, nista zmagala na tem stadionu. Ernestu Valverdeju je uspelo in prednost pred drugouvrščenim Atleticom je devet točk, madridski Real pa zaostaja neverjetnih 19 točk.

Real Sociedad je odlično zadel. V 11. minuti je Xabi Prieto poslal natančen predložek v kazenski prostor, Willian Jose pa je žogo z glavo od prečke poslal v mrežo. Katalonci niso našli prave igre in v 34. minuti so se znašli v velikih težavah. Sergio Canales je zaposlil Juanmija, ki je prišel do strela, žoga pa se je od Sergija Roberta odbila v mrežo. Paulinho je z bližine ujel priključek šest minut pred odmorom.

Izjemna igra Barce v drugem polčasu
V 50. minuti je Luis Suarez po podaji Lionela Messija velemojstrsko lobal vratarja Geronima Rullija. Zdelo se je že, da bo šla žoga mimo vrat, a jo je Urugvajec zavrtinčil in končala je v mali mrežici. Pravi evrogol za izenačenje na 2:2. Rulli je v 71. minuti zelo slabo izbil žogo izpred svojih vrat, Thomas Vermaelen jo je z glavo podaljšal naravnost v kazenski prostor gostiteljev, pritekel je Luis Suarez in z desno nogo zadel za vodstvo Barcelone. Končni izid je postavil Messi s prostega strela pet minut pred koncem. Argentinski virtuoz je z levo nogo s 25 metrov zavrtinčil žogo prek živega zidu, Rulli je obstal na golovi črti in se ni niti premaknil.