23-letna Ljubljančanka je bila štiri stotinke hitrejša od časa, ki ga je odplavala na nedavnem svetovnem prvenstvu v Fukuoki na Japonskem, kjer je zasedla 15. mesto. Tokrat je v Dublinu v jutranjem delu sporeda vpisala drugi čas s 25,01, v finalu pa je bila še za četrt sekunde hitrejša. Za olimpijsko normo A je zaostala šest stotink sekunde.

Na 400 m prosto je osmo mesto v finalu zasedla Katja Fain, ki je plavala 4:19,65. Za kolajno bi morala Mariborčanka plavati slabih 11 sekund hitreje. Zlato je pripadlo Nemki Isabel Marie Gose (4:05,96). Sašo Boškan bo ob koncu sporeda plaval v finalu na 400 m prosto, potem ko se je v finale prebil kot prva rezerva.

V petek je v disciplini 200 m prosto bron osvojila Janja Šegel, v soboto pa je bila na 100 m hrbtno deseta. Deseta je bila tudi Tina Čelik na 100 m prsno, do finala ji je z 1:09,54 zmanjkala vsega desetinka sekunde. V disciplini 200 m delfin je Tia Primc osvojila 16. mesto, Hana Sekuti 18., Jaka Pušnik pa 23. Jaš Berložnik je svoj nastop na 400 m mešano pred najhitrejšo popoldansko skupino končal na devetem mestu.