MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
Zastoji na cestah

Preostali športi

Marinič kljub zmagi ostal brez olimpijskih točk

Slovenski judoisti so v soboto na evropskem prvenstvu v judu v Zagrebu dosegli dve zmagi. Enej Marinič, ki je na robu lestvice za uvrstitev na olimpijske igre v Parizu, z eno zmago ni izboljšal svojega položaja.

Kaja Kajzer po treh letih spet srebrna na evropskem prvenstvu

Kaja Kajzer se je na evropskem prvenstvu v judu v Zagrebu uvrstila v finale kategorije do 57 kg, kjer je bila v podaljšku boljša nekdanja dvakratna svetovna prvakinja, Ukrajinka Darja Bilodid. 24-letna Ljubljančanka je bila srebrna že 2021 v Lizboni.

17

Slovenski veslači še v igri za olimpijske igre

V Szegedu so veslači začeli kvalifikacije za nastop na olimpijskih igrah v Parizu. Oba slovenska skifa, Isak Žvegelj in Nina Kostanjšek, bosta v petek lovila nedeljski finale. Žvegelj se je skozi repešaž prebil v polfinale, Kostanjšek še čaka repesaž.

1

Prekletstvo Crucibla živi naprej, izpadel tudi Mark Selby

V Sheffieldu se končuje prvi krog svetovnega prvenstva v snukerju. Ob prvi oviri se je spotaknilo več eminentnih igralcev, tudi branilec naslova Luca Brecel ter večkratna svetovna prvaka Mark Selby in Mark Williams.