Preostali športi
slice
Anja Klinar z drugim izidom kariere deveta na 400 prosto
Petru Johnu Stevensu se pozna bolezen, 23. julij 2017 ob 20:42 Slovenski plavalci so dobro začeli svetovno prvenstvo v Budimpešti. Najvišje je bila prvi dan Anja Klinar, ki je bila z drugim izidom v karieri (4:07,75) deveta na 400 prosto.
Kegl v četrtfinalu olimpijade gluhih
1
22. julij 2017 ob 13:27 Teniški igralec Marino Kegl se je prebil v četrtfinale olimpijskih iger gluhih športnikov v Samsunu v Turčiji. V 3. krogu je s 6:3 in 6:2 premagal 11. nosilca, Avstrijca Roberta Gravogla.
Strelec Venta 14. na evropskem prvenstvu
3
22. julij 2017 ob 12:40 Kevin Venta je na evropskem prvenstvu v Bakuju zasedel 14. mesto v streljanju z malokalibrsko pištolo na 50 metrov. Zadel je 535 krogov.
Gluhi košarkarji olimpijado začeli s porazoma in zmago
3
21. julij 2017 ob 20:27 Slovenski košarkarji, ki igrajo na olimpijadi gluhih v Samsunu v Turčiji, so v uvodnih treh krogih dvakrat izgubili, enkrat pa so zmagali.
Špela Perše ni pričakovala uvrstitve med najboljših 20
1
19. julij 2017 ob 11:54 Slovenska plavalka Špela Perše je na svetovnem prvenstvu v plavanju v Budimpešti na pet kilometrov osvojila 18. mesto.
V Vroclav odhaja 16 slovenskih športnikov V Vroclavu se bodo v četrtek začele 10. svetovne igre, največji športni dogodek za športnike v neolimpijskih športih.
11
Špela Perše na Blatnem jezeru zasedla 24. mesto Špela Perše je odprla slovenske nastope na svetovnem prvenstvu v plavanju in vodnih športnih na Madžarskem. V olimpijskem 10-kilometrskem plavalnem maratonu je osvojila 24. mesto.
4
Srebro za kajakašici, Ponomarenkova ob tem osvojila še bron Kajakašici Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman sta v finalu EP-ja na mirnih vodah v Plovdivu na 500-metrski razdalji osvojili srebrno medaljo, Ponomarenkova pa si je priveslala še bron na 200 m.
2
Mrakova in Macarolova do prve kolajne na SP-jih Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu olimpijskega razreda 470 v Solunu osvojili bronasto medaljo, saj sta z osmim mestom v zadnji regati za kolajne zadržali skupno ...
8
Jadralki Mrakova in Macarolova blizu medalji Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta na svetovnem prvenstvu v razredu 470 v Solunu pred zadnjim dnem na tretjem mestu.
Nova zmaga Garnbretove v Chamonixu, Kramplova sedma Janja Garnbret je zmagala na tekmi svetovnega pokala v športnem plezanju v disciplini težavnost v Chamonixu.
4
Ponomarenko Janićeva v Bolgarijo po kolajno Kajakaše in kanuiste na mirnih vodah konec tedna v Plovdivu čaka letošnje evropsko prvenstvo. Udarni adut v petčlanskem slovenskem taboru je 35-letna Koprčanka Špela Ponomarenko Janić.
1
Silverhawksi neporaženi do osmega naslova prvaka V finalu državnega prvenstva v ameriškem nogometu so Ljubljana Silverhawks s prepričljivo predstavo že osmič zapored osvojili naslov najboljšega v državi.
5
Zmaga Garnbretove, Markovičeva in Škofic na drugem mestu Slovenski športni plezalci so se na premierni tekmi svetovnega pokala v težavnostnem plezanju v Villarsu v Švici kar trikrat povzpeli na stopničke.
9
Veslač Hrvat šesti v Luzernu Slovenski veslač Rajko Hrvat je na sloviti regati Rotsee (Rdeče jezero) v Luzernu osvojil šesto mesto med lahkimi skifisti.
3

Citat za prebrat
link
Matjaž Kek
9
23. julij 2017 ob 11:31 Zelo težka tekma. Res je, da smo zmagali, ampak trener Rijeke danes ne more biti srečen. Zame je bil to eden najtežjih trenutkov, odkar sem na Reki.