Jackson je bil v vlogi tekača nezaustavljiv. Foto: Reuters

Titansi so sicer povedli z 10:0 in kazalo je, da bo Lamar Jackson, mojster tekem v rednem delu, spet ostal brez težko pričakovanega prvenca. Po zraku mu sicer ni šlo ravno blesteče (179 jardov in prestrežena podaja), a je bil zato toliko učinkovitejši po tleh, kjer je poskušal 16-krat in pridobil kar 136 jardov.

Povsem ustavili Henryja
Navdušujoč je bil predvsem njegov tek ob koncu prvega polčasa, ko je pretekel skoraj polovico igrišča (48 jardov), izenačil na 10:10 in postavil izid polčasa. V nadaljevanju je zadetek za zmago dosegel tekač J. K. Dobbins. Gostitelji so prav v teku ostali brez želenih jardov, popolnoma je zatajil prvi zvezdnik in junak lanske nepričakovane zmage Derrick Henry (18 tekov za 40 jardov).

Baker Mayfield si je dal duška. Foto: Reuters

Konec 26-letne suše
Presenečenje pa je pripravil Cleveland, ki je v divizijskem obračunu v gosteh premagal Pittsburgh z 48:37. Brownsi so tako dobili prvo tekmo v končnici po 26 letih, takrat njihov podajalec Baker Mayfield sploh še ni bil rojen. Tokrat je podal za tri zadetke: "Zaupamo si, poznamo svoje naloge, vemo, kaj moramo storiti."

Jeklarji delali preveč napak
Ob uspešnem napadu se je izkazala tudi obramba, ki je Jeklarjem petkrat odvzela žogo. Podajalec Ben Roethlisberger je vrgel kar štiri prestrežene podaje, ob katerih 500+ jardov in štiri podaje za zadetek kar zbledijo. "Nimam odgovora, kaj se je zgodilo. Preprosto nam ni uspelo, sami ste videli, preprosto smo izgubili preveč žog," je skrušeno priznal Big Ben.

Spopad superveteranov
V Konferenci NFC pa je New Orleans brez večjih težav ugnal Chicago z 21:9. Drew Brees je vrgel dve podaji za zadetek, enkrat pa je bil po tleh uspešen še Alvin Kamara. Brees bo ta teden dopolnil 42 let, prihodnji teden pa ga v končnici čaka obračun s podajalcem, ki je celo starejši – Tomom Bradyjem in Tampo.