Sta se legendarna podajalca še zadnjič pozdravila na tekmi? Foto: AP

V zelo izenačeni tekmi so Svetniki vodili večji del, zadnjič v tretji četrtini, ko je Tre'Quan Smith ujel podajo Drewa Breesa za vodstvo z 20:13. Tampa je nato morala še predati žogo, a gostitelji so začeli serijo napak.

Devin White je takole prestregel podajo Breesu. Foto: AP

Tri prestrežene podaje Breesa
Najprej je Cook izgubil žogo, na drugi strani je Tampa z zadetkom Leonarda Fournetta izenačila. Sredi zadnje četrtine je Brees vrgel drugo prestreženo podajo ta večer, štiri akcije pozneje se je Tom Brady sam sprehodil v končno cono in postavil izid tekme. Brees je nato vrgel še tretjo prestreženo podajo in upanja peščice gledalcev za preobrat je bilo konec.

Tampa ni izgubljala žog
"Naš cilj je bil, da igramo bolje kot v rednem delu, ko smo proti New Orleansu izgubili obe tekmi. Takrat smo preprosto izgubljali preveč žog, tokrat smo bili pri tem bolj previdni," se je smejalo Tomu Bradyju, ki ni bil spektakularen (18/33, 199 jardov; dve podaji za zadetek), a bistveno je bilo, da Bucsi niso izgubljali žog. Bradyja zdaj čaka obračun z Green Bayem.

Razmišlja o upokojitvi
Na drugi strani je Brees, ki je v petek dopolnil 42 let, glasno razmišljal, da bi se po 20 letih upokojil, a tega še ni rekel uradno: "Hvaležen sem vsemu, kar mi je ta šport dal. Nabral sem res neverjetno število lepih spominov."

V tej akciji se je poškodoval Mahomes. Foto: Reuters

Kansas naprej
Uspešen je bil tudi branilec naslova Kansas City, ki je izločil presenečenje sezone Cleveland z 22:17. Dolgo ni kazalo na napeto končnico, gostitelji so namreč prepričljivo vodili z 19:3, podajalec Patrick Mahomes je delal vse, kar je hotel (en zadetek je dosegel po zraku, enega po tleh).

Henne zamenjal Mahomsa
A sredi tretje četrtine, ko je bilo 19:10, se je Mahomes poškodoval in se ni več vrnil na igrišče, napad pa je prevzel 35-letni rezervist Chad Henne, ki je v zadnjem napadu navdušil s tekom za 13 jardov, ki bi Chiefsom skoraj prinesli odrešilni novi poskus, a zmanjkalo je nekaj centimetrov, na uri pa je bila še dobra minuta. Gostitelji so tvegali s četrtim poskusom, ga tudi osvojil in s tem pot v konferenčni polfinale.

Chad Henne je takole končal 13 jardov dolg tek, ki je odprl pot do zadnje podaje na tekmi. Foto: Reuters

Niso želeli predati žoge
"Dan pred tekmo grem s svojimi podajalci vedno skozi take scenarije: četrti poskus za en jard in jih vprašam, kaj si želijo. Niti slučajno nismo imeli scenarija, da bi predali žogo. Trenerji in igralci so se odlično izkazali," je bil zadovoljen glavni trener Andy Reid.