San Francisco se je veselil pomembne zmage v boju za najboljše izhodišče pred končnico. Foto: Reuters

San Francisco je slabih devet minut pred koncem povedel že z 42:33. Domači veteran Drew Brees je v sijajnem zaključku tekme vrgel dve podaji za zadetek, skupaj jih je na tekmi zbral kar pet. Gostitelji so tako 53 sekund pred koncem povedli s 46:45.

Odločilno žogo ujel Kittle
49ersi so dobili še eno priložnost, domača obramba je bila dolgo uspešna, nato je podajalcu Jimmyju Garoppolo žogo le uspelo spraviti do Georgea Kittla, ki je pridobil kar 39 jardov, po dodatni kazni vlečenja maske Robbieju Gouldu ni bilo težko zadeti prostega strela, dolgega 30 jardov, s katerim je postavil izid tekme. Garoppolo je imel uspešen večer, saj je vrgel štiri podaje za zadetek.

Lamar Jackson je prvi favorit za nagrado MVP. Foto: Reuters

Ravensi zmagali devetič zapored
Baltimore je postal prva ekipa iz konference ARC, ki se je tudi uradno uvrstila v končnico. Ravensi so v gosteh premagali Buffalo s 24:17. Podajalec Lamar Jackson je za deveto zaporedno zmago podal za tri zadetke. Po tleh je pridobil 40 jardov, v sezoni jih je pridobil že 1.017, s čimer je tik pred rekordom Michaela Vicka.

Konec niza domačih zmag New Englanda
Nekaj ur zatem se je v končnico uvrstil še Kansas City, ki je v gosteh premagal New England s 23:16 in se s tem maščeval za oba lanska poraza. Chiefsi so z razliko od lanskih tekem bolje igrali v prvem polčasu, ki so ga dobili z 20:7. Patsi so se ob koncu približali in napadali za podaljške, a jim ni uspelo priti v končno cono. S tem je konec njihovega niza 21 zaporednih zmag pred svojimi gledalci.