Katrin Lunde je Tanji Oder takole ubranila sedemmetrovko. Foto: EPA
Tanja Oder
Odrova je po sedmih minutah in pol dosegla prvi zadetek za Slovenijo in znižala na 1:6. Foto: RTV SLO
V Göteborgu že videno

Norvežanke so prvi polčas dobile z 19:9. Slovenke so že po šestih minutah in pol zaostajale z 0:6, vse zadetke pa so prejele iz protinapadov (4) ali polprotinapadov (2). V 23. minuti so imele njihove nasprotnice prvič prednost 10 golov (17:7). Pri varovankah Roberta Beguša sta bili v uvodnih 30 minutah najbolj razpoloženi Anja Frešer (4) in Tanja Oder (2).

Tudi v nadaljevanju smo spremljali igro mačke z mišjo, prednost je vseskozi rasla, na koncu pa je znašala prav toliko zadetkov (23) kot pred dvema letoma na Madžarskem, ko so Skandinavke naše igralke ponižale z 41:18. Najboljša slovenska strelka Frešerjeva je norveško mrežo zatresla sedemkrat.

Popoln razpad sistema
Norvežanke so iz protinapadov zabile kar 17 golov. Prav v tem elementu so tudi sicer zagotovo najboljša ekipa na svetu. Z izjemno agresivno obrambo so počasno in brezidejno prvo slovensko sedmerko, katere starost je precej nad 30 let, povsem zasenčile. Menjave niso prinesle boljše igre, na drugi strani pa so tudi norveške rezervistke pridno polnile slovensko mrežo.

Na prvi tekmi skupine B v Göteborgu je Nemčija s 30:20 (14:9) premagala Poljsko. Prav Nemke bodo nasprotnice Slovenk v 2. krogu v petek ob 17.00.

Frešer: Nove blamaže si ne smemo dovoliti
"Nismo se držale dogovorov iz slačilnice, s tehničnimi napakami in slabo izdelanimi napadi pa smo Norvežankam omogočile, da so razvile svoj ubijalski nasprotni napad. Moramo pozabiti na današnjo tekmo in se osredotočiti na naslednja dvoboja z Nemkami in Poljakinjami. Pred nami sta težki nalogi, a nove blamaže si ne smemo dovoliti," je po tekmi za Radio Slovenija dejala Anja Frešer.

SLOVENIJA - NORVEŠKA 20:43 (9:19) Frešer 7 K. M. Johansen 9 Oder 5 Aamodt 6 Derčar 3 Frafjord 5 Ciora 1 Hammerseng 5 Hrnjič 1 Lunde 5 Mihič 1 Nostvold 5 Puš 1 A. H. Johansen 3 Sotler 1 Lybekk 2 Breivang 1 Nyberg 1 Riegelhuth 1 Sedemmetrovke: 2/4; 4/4 Izključitve: 18 min; 2 min RK: Kurent Tatarovac/Slovenija