Nina Würz je takole premagala Sergejo Stefanišin, ki je sicer zbrala 16 obramb. Foto: EPA
Prizor s tekme Slovenija - Nemčija
Slovenke so se v drugem delu levje borile v obrambi. Foto: EPA
Anja Frešer
Anja Frešer je dosegla zadnji gol na tekmi za Slovenijo - izenačenje na 30. Foto: RTV SLO
Natalija Derepasko
Natalija Derepasko je kljub razboleni rami stisnila zobe in dosegla prve zadetke na prvenstvu. Foto: EPA
Nesrečen poraz proti Nemkam

16 sekund pred koncem jo je izkoristila Nora Reiche in tako pokopala upe slovenskih reprezentantk na točko. To bi si po prikazanem v drugih tridesetih minutah tudi zaslužile. Slovenke so ognjevito začele drugi polčas, stopile skupaj v obrambi in z delnim izidom 3:0 znižale na 16:18 (34. minuta). Ustavile so nemški protinapad, ki je v drugem delu dosegel le gol.

Z velemojstrsko potezo z mrtvega kota je Tanja Oder v 51. minuti poskrbela za izenačenje na 27, a so Nemke vrnile udarec in povedle za dva (30:28). Anja Frešer je uspela izenačiti na 30, a bo morala skupaj s soigralkami prve točke na Švedskem iskati proti Poljski.

V prvem delu slaba predstava
Pri varovankah Roberta Beguša se je v prvem polčasu ponovila igra s tekme proti Norveški: odigrale so neizrazito v obrambi, v napadu pa delale nepotrebne napake. Nasprotnice so to izkoristile, imele popoln izkoristek iz protinapadov (5/5) in po golu Anje Althaus povedle z najvišjo prednostjo v prvih 30 minutah - 6 zadetkov (12:18).

Slovenija bi si z morebitno zmago na široko odprla vrata za napredovanje, a bo o tem odločala tekma s Poljsko.

Odrova: Moramo dvigniti glave
K tej tekmi je svoje misli usmerila tudi kapetanka Odrova, z 10 goli prva strelka Slovenije. Za Radio Slovenija je povedala: "Moramo dvigniti glave. Naslednja tekma je s Poljsko, ko nas le zmaga pelje v drugi krog. Res, da smo nesrečno izgubile, venar smo se vse igralke borile ena za drugo. Analizirati moramo tole tekmo in se dobro pripraviti na Poljakinje."