Rokomet
(6)
Gorenje Velenje
Rokometaši Gorenja so po letih 2009 in 2011 tretjič osvojili superpokal. Foto: Urban Urbanc
VIDEO
Gorenje do rokometnega su...

Gorenje v velikem slogu do superpokala

Fahrudin Melić zadel desetkrat
2. september 2012 ob 20:25
Sevnica - MMC RTV SLO, STA

Če se po jutru dan pozna, potem na vrhu slovenskega rokometa v novi sezoni ne bo sprememb. Državni prvak Gorenje Velenje je namreč v superpokalu z 28:24 (13:11) porazil Celjane.

Velenjčani so v Sevnici, kjer domuje novi prvoligaš, vseskozi vodili, izid ni bil niti enkrat izenačen. Celjani so se v 33. minuti približali na 15:13, a je sledil silovit odgovor os - delni izid 7:2, po katerem je bil zmagovalec praktično odločen. Pri Gorenju je bil v 27. minuti zaradi prekrška nad Gašperjem Margučem izključen Marko Bezjak.

Najboljši strelec tekme je bil Fahrudin Melić z 10 goli, Luka Žvižej jih je za Celjane prispeval pet. Pivovarji so nastopili brez Dejana Perića, ose pa brez Jureta Dolenca in Darka Cingesarja.