Prevlada Norvežank v evropskem rokometu se nadaljuje. Foto: EPA
Isabelle Gulden
Isabelle Gullden kljub sedmim golom ni mogla preprečiti poraza svoje ekipe. Foto: EPA
Norvežanke ubranile naslov

Mlada švedska reprezentanca, ki je največje presenečenje 9. evropskega prvenstva, je precej namučila favorizirane sosede. V 1. polčasu so Švedinje povedle že s tremi goli prednosti (11:8), a so Norvežanke nato do odmora ujele priključek.

Na začetku 2. polčasa je Norveški uspel delni izid 6:1 za 19:13, po katerem se Švedinje niso več pobrale. Pri Norvežankah sta bili s po petimi goli najučinkovitejši Heidi Loke in Gro Hammerseng, medtem ko je bila Švedinja Isabelle Gullden (7) najboljša strelka tekme.

V tekmi za 3. mesto je Romunija s 16:15 premagala Dansko.

Finale:
NORVEŠKA - Švedska 25:20 (10:11)
Loke in Hammerseng 5, Herrem 4, Breivang in Sulland 3, Nostvold 2, Frafjord in Larsen po 1; Gullden 7, Flognmman, Johansson in Torstensson po 3, Boson, Helgesson, Wiel in Wallen po 1.

Najboljša igralka Švedinja Torstenson
Za najboljšo igralko letošnjega evropskega prvenstva za ženske na Danskem in Norveškem je bila izbrana Švedinja Linnea Torstenson. Najboljša strelka je Romunka Christina Georgiana Neagu (53 golov), najboljša igralka v obrambi pa Švedinja Johanna Wiberg.