Poškodovano Celjanko Aljo Varagić so morale z igrišča odnesti soigralke Krima. Foto: www.alesfevzer.com

Najboljša strelka tekme je bila kapetanka Krima Polona Barič, a so se Švedinje izkazale z boljšo kolektivno igro in prišle do pomembne medsebojne zmage za dodatne točke, ki jih ekipe nesejo iz prvega v drugi del Lige prvakinj.

40 minut neprepoznavne Slovenke
Slovenske prvakinje so tekmo dobro odprle, v nadaljevanju pa se je zalomila kombinatorika, pomagale niso niti minute odmora Uroša Bregarja. Švedinje so z večjo lahkoto prihajale do golov, s hitro igro povzročale težave ljubljanski obrambi, po številnih golih pa uspešno postavljale svojo ekipo na šestmetrsko črto.

V končnici prvega dela so Ljubljančanke vendarle zaigrale bolje, a v 28. minuti si je Alja Varagić poškodovala koleno in morala z igrišča ter povzročila tudi glavobole reprezentanci. Gostje so do odmora ušle na +3. V drugem delu so Švedinje še dvignile raven svoje igre in v 40. minuti se je pri zaostanku 13:19 začel izrisovati nov poraz na domačem igrišču.

Skoraj uspel lov na izenačenje
Po seriji izključitev v vrstah Sävehofa so se krimovke približale na 17:20 in 18:21. Deset minut pred koncem je Nina Zulić z drugim zaporednim golom znižala na 20:22, v švedska vrata pa je vstopila Wilma Kroon-Andersson, ki je pred tem ubranila tri sedemmetrovke.

Sledila je nepričakovana drama. Z delnim izidom 4:0 sta Manca Jurič in Zulić v 58. minuti pripeljali Krim do zaostanka 25:26, Polona Barič pa je 59 sekund pred koncem s sedmih metrov zadela za 26:27. S klopi je morala tudi gostujoča igralka Ida Lagerbon, a je Amelia Lundbäck le nekaj sekund pred koncem zadela za končnih 26:28.