Sergeja Stefanišin se je na koncu lahko veselila pomembne zmage. Foto: MMC RTV SLO

Varovanke Ivice Rimanića so zahodne sosede presenetile z obrambo 4-2 in odpor zlomile v zadnjih desetih minutah dvoboja. Začetek ni bil najbolj obetaven, saj so gostiteljice povedle z 2:0, a so se Slovenke hitro zbrale in z zadetkom Neže Mitruševske prvič vodile za dva gola (7:9). Po protinapadu Neli Irman je bilo že 9:13. Ob polčasu so imeli Slovenke dva gola naskoka (14:16).

Slovenke so prvo polovico drugega polčasa odigrale zelo slabo, Italijanke pa so izkoristile številne tehnične napake tekmic in si v 43. minuti priigrale vodstvo z 19:17. Maja Šon je v 47. minuti izenačila, štiri minute pozneje pa je Mitruševska poskrbela za novo vodstvo (23:24). V razburljivi končnici je dve minuti pred koncem Maja Zrnec povišala na 25:28.

"Dobro, da smo na koncu zmagale in osvojile dve točki glede na to, kako nam je kazalo sredi tekme. Italijankam smo dovolile njihovo indijansko igro, same pa se nismo pravilno odzvale. Glede na to, da smo bile že v izgubljenem položaju, moramo biti srečne, da smo po šestdesetih minutah domov odnesle tak rezultat. Bilo je težko, saj smo jih dolgo časa lovile, izgubile moči, a v končnici vendarle stisnile ter zmagale," je po tekmi dejala vratarka Sergeja Stefanišin.

Slovenke bodo v nedeljo gostile Italijanke v Kopru. Na evropsko prvenstvo, ki bo decembra na Danskem in na Norveškem, vodita prvi dve mesti.