Norveške rokometašice so takole pozdravile svoje navijače, ki jih je bilo v Stockholmu tri tisoč. Foto: Reuters
Norveške rokometašice
Norvežanke so brez medalje na dozdajšnjih sedmih EP-jih ostale le leta 2000. Foto: Reuters
Anette Hovind Johansen in Jelena Polenova
Norvežanke so preprečile Rusinjam, da bi naslovu svetovnih dodale še naslov evropskih prvakinj. Foto: Reuters
Norvežanke ubranile naslov

Norvežanke so po izenačenih uvodnih šestih minutah vodile vso tekmo. V 23. minuti so prvič povedle s šestimi zadetki prednosti (13:7), Rusinje pa so do odmora le nekoliko znižale zaostanek (16:12). V drugem polčasu so lanske svetovne prvakinje še naprej lovile tekmice, vendar se do 55. minute niso uspele približati na manj kot dva zadetka. Pri izidu 25:24 so nato zapravile tri napade za izenačenje, njihovo neučinkovitost pa je z dvema goloma kaznovala Ragnhild Aamondt in postavila končni izid.

Johansenova zamenjala Hammersengovo
Neustavljiva v norveški izbrani vrsti je bila Kari Mette Johansen, ki je s 100-odstotno učinkovitostjo dosegla devet zadetkov, uspeh Skandinavk pa je še toliko večji, ker se je že na začetku tekme poškodovala najboljša rokometašica na svetu Gro Hammerseng in svoji reprezentanci ni pomagala niti z enim zadetkom. Kljub temu je bila izbrana za najboljšo igralko evropskega prvenstva.

Norvežanke ujele Danke
Norveška je po letih 1998 in 2004 tretjič evropski prvak, s čimer je izenačila dosežek Danske iz let 1994, 1996 in 2002, Rusinje pa so si priigrale šele drugo medaljo na evropskih prvenstvih po bronu leta 2000.

Nemke ostale praznih rok
Na tekmi za tretje mesto so bile Francozinje z 29:25 (14:11) boljše od Nemk.

Tekmice bodo severne sosede
Slovenska reprezentanca se bo v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo decembra prihodnje leto v Franciji, pomerila z Avstrijo, je določil žreb. Prvo tekmo bodo Slovenke junija odigrale doma, povratno pa v gosteh.