Daniil Medvedjev je na zadnjih 25 dvobojih izgubil le enkrat. V finalu turnirja v Indian Wellsu je moral priznati premoč Carlosu Alcarazu. Rus je prvič dvignil prestižni pokal v Miamiju. Foto: Reuters

27-letni Medvedjev je bil zelo samozavesten po številnih zmagah v letošnji sezoni. 19. februarja je dvignil pokal v Rotterdamu, 25. februarja v Dohi, 4. marca pa v Dubaju. Po 19 zaporednih zmagah je izgubil le v finalu Indian Wellsa pred dvema tednoma, ko je bil boljši Carlos Alcaraz.

Medvedjev začel sezono v slogu Federerja pred 17 leti
Rus je postal tudi prvi tenisač po Rogerju Federerju leta 2006, ki je pred začetkom evropske sezone na peščenih igriščih zaigral že v petih finalih. Skupno v karieri je bila to zanj 19. turnirska zmaga v 32. finalu.

21-letni Italijan bo moral še počakati na prvo zmago na mastersih. V Miamiju je finalni obračun izgubil tudi pred dvema letoma, ko je bil boljši Hubert Hurkacz.

Medvedjev je dobil vseh šest medsebojnih obračunov s Sinnerjem. V finalu Rotterdama pred mesecem in pol je premagal Italijana s 5:7, 6:2 in 6:2. Foto: Reuters

Sinner po dobrem startu popustil v vročini
Sinner je začel zelo dobro. V peti igri je unovčil peto priložnost za brejk, a je nato že v šesti igri izgubil servis. Medvedjev je bil vse zanesljivejši z osnovne črte, v 12. igri pa mu je uspel ključni odvzem servisa. Italijan se je v veliki vročini počutil vse slabše, imel je tudi krče in potreboval je pomoč fizioterapevta.

V drugem nizu je Sinner popolnoma popustil. Neizsiljene napake so si kar sledile. Medvedjev je povedel s 4:1 in zanesljivo dobil tudi zadnji dve igri na svoj servis. Obračun na razprodanem stadionu Hard Rock je trajal uro in 34 minut.

Končno razmerje v osvojenih točkah je bilo 74:52. Sinner je zadel 16 "winnerjev" in naredil kar 36 neizsiljenih napak.

Jannik Sinner je bil le bleda senca tenisača, ki je v petek v poslastici turnirja ugnal Calrosa Alcarza. Italijan je bil vidno utrujen, tudi vročina mu ni ugajala. Vzel je tudi tablete po nasvetu zdravnika. Foto: Reuters

Največja zmaga Rusa po naslovu v New Yorku septembra 2021
"To je bil najbolj vroč dan na Floridi ta teden. Tako velikega turnirja nisem osvojil že leto in pol. Lani nisem bil dovolj konstanten, velikokrat sem igral slabo proti najboljšim igralcem sveta. Letos mi gre zelo dobro tudi v odločilnih obračunih," je povedal Medvedjev, ki se je zahvalil tudi direktorju turnirja Jamesu Blaku, saj mu trda podlaga na stadionu Hard Rock precej bolj ustreza kot tista v Indian Wellsu.

Zmagovalec Odprtega prvenstva ZDA v New Yorku leta 2021 je dokazal, da je velemojster pred mikrofonom. Tu mu ni para med profesionalnimi tenisači.

Đoković bo v ponedeljek znova prvi igralec sveta
Sinner je v poslastici turnirja na Floridi v polfinalu ugnal prvega nosilca Alcaraza s 6:7, 6:4 in 6:2 po treh urah. Poraz Španca pomeni, da se bo 19-letnik iz Murcie začasno poslovil od prvega mesta na lestvici ATP. Znova bo na vrh skočil Novak Đoković, ki v Indian Wellsu in Miamiju ni smel igrati zaradi marca še veljavnih koronskih omejitev za tuje potnike v ZDA.