Tenis
slice
"Nole" oddal le tri igre, Berdych izločil Ferrerja
Simona Halep edina preostala nosilka pri dekletih, 5. maj 2016 ob 18:34 Novak Đoković je v osmini finala teniškega mastersa v Madridu odpravil Roberta Bautisto Aguta s 6:2 in 6:1 in se bo v petek srečal z Milošem Raonićem.
17
Kyrgios izločil Wawrinko, Đoković ni dopustil presenečenja
5
5. maj 2016 ob 07:55 Nick Kyrgios je v 2. krogu teniškega mastersa v Madridu izločil Stana Wawrinko s 7:6 in 7:6. Novak Đoković je ugnal Borno Čorića s 6:2 in 6:4.
Nadal gladko opravil s Kuznecovom
7
3. maj 2016 ob 18:56 Španski tenisač Rafael Nadal je uspešno začel turnir v Madridu, potem ko je v 2. krogu s 6:3 in 6:3 premagal Rusa Andreja Kuznecova. Nadal, peti nosilec, je nasprotnika odpravil po 79 minutah igre.
Federer zaradi bolečin v hrbtu odpovedal nastop v Madridu
22
2. maj 2016 ob 17:42 Roger Federer je zaradi poškodbe hrbta odpovedal nastop na teniškem turnirju serije 1.000 v Madridu.
Slab teden za slovenske tenisače: vsi izgubili nekaj mest
5
2. maj 2016 ob 10:12 Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog ima za seboj slab začetek leta, kar se odraža tudi na lestvici WTA.
Kohlschreiber tretjič slavil v Münchnu, vsi najboljši že zbrani v Madridu Philipp Kohlschreiber je tretjič v karieri osvojil turnir v Münchnu. V finalu je premagal Avstrijca Dominica Thiema s 7:6, 4:6 in 7:6.
Nadal toži nekdanjo francosko ministrico Rafael Nadal toži nekdanjo francosko ministrico za zdravje in šport Roselyne Bachelot zaradi izjav, v katerih je Španca obtožila jemanja prepovedanih poživil.
16
Hercogova popustila v odločilnem nizu Polona Hercog na peščeni podlagi ne najde prave formi. V 1. krogu turnirja WTA v Rabatu je izgubila proti peti nosilki Timei Babos. Madžarka, 40. igralka sveta, je bila boljša s 6:3, 6:7 in 6:1.
8
Žemlja se je v zadnjem mesecu povzpel za skoraj 50 mest Po skoraj treh letih in številnih zdravstvenih težavah je Grega Žemlja znova prevzel primat najvišje uvrščenega slovenskega teniškega igralca na lestvici ATP.
3
Nadal z 49. zmago na pesku izenačil rekord Vilasa Rafael Nadal je v finalu teniškega turnirja v Barceloni s 6:4 in 7:5 premagal Keija Nišikorija. Španec se je veselil devetega naslova v katalonski prestolnici.
13
"Rafa" bo deveto lovoriko v Barceloni lovil proti Nišikoriju V finalu teniškega turnirja v Barceloni se bosta v nedeljo srečala Rafael Nadal in Kei Nišikori. Španec bo lovil deveto zmago v katalonski prestolnici.
7
Fognini tokrat nemočen proti razigranemu Nadalu Fabio Fognini je lani trikrat premagal Rafaela Nadala, a Španec je na pesku letos znova v pravi formi. V četrtfinalu turnirja v Barceloni je izločil Italijana s 6:2 in 7:6.
7
"Rafa" v četrtfinalu proti staremu znancu Fogniniju V osmini finala teniškega turnirja v Barceloni je Rafael Nadal izločil rojaka Alberta Montanesa s 6:2 in 6:2. Dvoboj je trajal le 68 minut.
5
Nadal odlično začel lov na deveto lovoriko v Barceloni Rafael Nadal, ki je v nedeljo dobil turnir serije 1.000 v Monte Carlu, je dobro formo prenesel tudi v Barcelono. V uvodnem krogu je s 6:3 in 6:2 odpravil Marcela Granollersa.
2
Kavčičeva napovedana vrnitev na teniška igrišča Blaž Kavčič, ki v tej sezoni zaradi vnovične operacije stopala še ni zaigral na turnirjih, se je prvič v svoji karieri odločil, da bo zamrznil svojo uvrstitev na lestvici ATP, kar pomeni, da se bo ...
13

Citat za prebrat
link
Jürgen Klopp
5
6. maj 2016 ob 14:16 Gremo v Basel in poskusimo osvojiti vse za ta čudoviti klub. Ko odigraš tako kot mi, si želiš vse in za to si prizadevamo.