Tenis
slice
Rafael Nadal na pesku dobil že 300 dvobojev
V četrtfinalu Nadal proti Ferrerju, 17. april 2014 ob 16:42 Rafael Nadal je v Monte Carlu v osmini finala s 6:1 in 6:3 ugnal Andreasa Seppija. Španec, trenutna številka ena svetovnega tenisa, je dosegel že 300. zmago na peščenih igriščih.
18
Majeričeva kar petkrat izgubila servis in izpadla
10
17. april 2014 ob 18:52 Tadeja Majerič je izgubila dvoboj osmine finala turnirja WTA v Kuala Lumpurju. Turkinja Cagla Büyükakcay je bila boljša s 6:4 in 6:4.
Nadal in Federer gladko čez prvi oviri
21
16. april 2014 ob 18:00 Rafael Nadal in Roger Federer sta odlično začela teniški turnir v Monte Carlu. Prvi je s 6:4 in 6:1 premagal Teimuraza Gabašvilija, drugi pa s 6:1 in 6:2 Radka Štepanka.
Majeričeva po slabšem začetku v osmini finala
13
15. april 2014 ob 20:54 Tadeja Majerič je uspešno začela turnir WTA v Kuala Lumpurju. V 1. krogu je s 4:6, 6:2 in 6:0 premagala Akgul Amanmuradovo iz Uzbekistana.
"Nole" sijajno začel obrambo naslova v kneževini
10
15. april 2014 ob 20:59 Novak Đoković je v uvodnem krogu teniškega turnirja serije 1000 v Monte Carlu odpravil Alberta Montanesa s 6:1 in 6:0. Dvoboj je trajal le 45 minut.
"Rafa": To je moj najljubši del sezone V Monte Carlu se je začela evropska teniška pomlad na peščenih igriščih, ki jo ima najraje prvi igralec sveta Rafael Nadal.
26
Teniški teden minil v znamenju Špancev in Francozinj Fernando Verdasco je v finalu teniškega turnirja v Houstonu premagal Nicolasa Almagra s 6:3 in 7:6. S tem je končal niz šestih zaporednih porazov v finalnih obračunih turnirjev ATP.
Hercogova se po nizu poškodb vrača z novim trenerjem Krajanom Polona Hercog se po treh mesecih in nizu poškodb vrača na teniška igrišča. Nastopila bo na turnirju v Marakešu, ki se bo začel 21. aprila.
5
Majeričeva hitro izpadla v Bogoti Tadeja Majerič je izpadla v 1. krogu teniškega turnirja v Bogoti. Šesta nosilka Vania King je bila boljša s 6:1 in 7:5.
4
Davisov pokal: Izraelci v Portorožu močnejši od Slovencev Slovenija je s porazom proti Izraelu končala nastope v Davisovem pokalu. Gostje so v Portorožu v nedeljo dobili prva dva dvoboja in slavili s 3:1.
107
Italijani, Francozi in Švicarji zadnji dan do preobrata Češka, Italija, Švica in Francija so se prebile v polfinale svetovne skupine Davisovega pokala. Trikrat je odločal zadnji obračun posameznikov.
8
Petkovićeva do uspeha kariere, srbski finale Ivanovićevi V finalu teniškega turnirja v Charlestonu je Nemka Andrea Petković premagala Slovakinjo Jano Čepelovo s 7:5 in 6:2.
1
Srbski finale v Monterreyu Srbkinja Ana Ivanović je v polfinalu teniškega turnirja v Monterreyu izločila Caroline Wozniacki s 7:6 in 6:4.
9
Zaradi dežja sobotni dvoboj parov prestavljen na nedeljo Deževno vreme je preprečilo, da bi se v soboto v Portorožu nadaljeval dvoboj 2. kroga prve evroafriške skupine med Slovenijo in Izraelom.
5
Čehi že po treh dvobojih v polfinalu, Švicarji v velikih težavah Češka teniška reprezentanca se je uvrstila v polfinale svetovne skupine Davisovega pokala. Že po treh dvobojih so Čehi ugnali Japonsko.
13

Citat za prebrat
link
Matthias Sammer
2
17. april 2014 ob 11:11 Delamo veliko napak pri osnovnih podajah, premalo je koncentracije. Ne igramo dovolj ekipno. Preveč smo zadovoljni z vsem, vse skupaj izgleda kot, da smo v oazi.