Tenis
slice
Wozniackijeva in Tsonga vstala od mrtvih; v 3. krogu tudi 15-letnica
Ivo Karlović dobil maraton proti Sugiti, 17. januar 2018 ob 13:54 Tretji dan Odprtega prvenstva Avstralije v tenisu sta zaznamovala dva velika preobrata. Junaka v Melbournu sta bila Caroline Woznicaki in Jo Wilfried Tsonga.
29
Konec slovenskih nastopov v Melbournu
83
16. januar 2018 ob 13:35 Roger Federer je pričakovano dobil dvoboj 1. kroga letošnjega OP-ja Avstralije v Melbournu. V treh nizih je premagal slovenskega izzivalca Aljaža Bedeneta s 6:3, 6:4 in 6:3.
Uvod v Melbournu za Američane kot iz nočne more
50
15. januar 2018 ob 12:47 V Melbournu se je začel prvi teniški turnir za grand slam. Prvi nosilec in lanski finalist Rafael Nadal je v svojem uvodnem letošnjem nastopu oddal le tri igre.
Roberto Bautista Agut dobil generalko za Melbourne
1
13. januar 2018 ob 11:32 Roberto Bautista Agut je po letu 2016 spet zmagovalec teniškega turnirja v Aucklandu. Španec je v finalu po dobrih dveh urah premagal Argentinca Juana Martina del Potra s 6:1, 4:6 in 7:5.
Federer za uvod z Bedenetom, težek žreb za Đokovića
50
11. januar 2018 ob 10:22 Roger Federer bo obrambo naslova zmagovalca Odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu začel proti Aljažu Bedenetu.
Rola zapravil dve zaključni žogi in izpadel V Melbournu so se začele kvalifikacije za prvi teniški turnir za grand slam v sezoni. Blaž Rola je v uvodnem krogu po ogorčenem boju izgubil proti Američanu Tommyju Paulu.
3
42-minutni ognjemet ob vrnitvi Novaka Đokovića Novak Đoković si ni mogel želeti lepše vrnitve na teniška igrišča. Po polletni odsotnosti zaradi poškodbe je na ekshibicijskem turnirju v Kooyongu s 6:1, 6:4 odpravil Dominica Thiema.
37
Nadalovo koleno zdržalo: Majorčan nared za Melbourne Številka ena svetovnega tenisa Rafael Nadal je izgubil svoj prvi dvoboj leta. Na ekshibicijskem turnirju Kooyong ga je s 6:4 in 7:5 premagal Francoz Richard Gasquet.
14
Murray po operaciji kolka načrtuje vrnitev poleti Andy Murray je v Melbournu prestal operacijo kolka in načrtuje vrnitev za sezono na travi. Glavni cilj je seveda Wimbledon, ki se začenja 2. julija.
12
Đoković: Pripravljen sem na Melbourne Nick Kyrgios je z zmago na turnirju v Brisbanu in prvim slavjem na domačih tleh poslal močno sporočilo tekmecem pred prvim grand slamom v Melbournu, ki se bo začel 15. januarja.
22
Federer s Švico osvojil Hopmanov pokal Švica je v finalu teniškega Hopmanovega pokala, neuradnega svetovnega prvenstva mešanih dvojic, v Perthu premagala Nemčijo z 2:1.
11
V finalu Hopmanovega pokala tudi poslastica med Federerjem in Zverevom V finalu Hopmanovega pokala se bosta v Perthu v soboto pomerili Švica in Nemčija.
9
Serena Williams: Sem zelo blizu vrnitve, a v Melbourne me ne bo Nadaljuje se osip na uvodnem turnirju za grand slam sezone, saj bo v Melbournu manjkala tudi najboljša tenisačica generacije Serena Williams.
14
Murray zaradi poškodbe kolka odpovedal Melbourne Nekdanja teniška številka ena Andy Murray je moral zaradi bolečin v kolku odpovedati prvi turnir za grand slam v Melbournu, ki se bo začel 15. januarja.
35
Bedene se je dobro upiral petemu igralcu sveta v Dohi Dominic Thiem je v osmini finala turnirja v Dohi izločil najboljšega slovenskega teniškega igralca Aljaža Bedeneta s 7:5 in 6:4. Dvoboj je trajal uro in 49 minut.
24

Izbor
Citat za prebrat
link
Boštjan Nachbar
28
16. januar 2018 ob 13:32 Morda se bo usul plaz kritik, ampak: dokler bo rokomet na najvišji ravni imel tako amaterske sodnike, se ga žal ne more uvrščati med top profesionalne športe.