Tenis
slice
Najvišja razlika na lestvici ATP v zgodovini tenisa
Novak Đoković premika mejnike, 20. april 2015 ob 10:49 Novak Đoković je z zmago v Monte Carlu postal prvi tenisač v zgodovini, ki je osvojil uvodne tri turnirje serije masters v sezoni.
47
Đoković drugič osvojil Monte Carlo
56
19. april 2015 ob 19:51 Novak Đoković je svoj primat v teniškem svetu potrdil tudi v Monte Carlu, kjer je v finalu s 7:5, 4:6 in 6:3 premagal Čeha Tomaša Berdycha.
Đoković slabo začel, nato pa le strl Nadala
113
18. april 2015 ob 17:39 Srbski tenisač Novak Đoković je v polfinalu Monte Carla s 6:3 in 6:3 premagal Španca Rafaela Nadala, sicer osemkratnega zmagovalca turnirja v tej kneževini.
Đoković Ćiliću prepustil le tri igre
23
17. april 2015 ob 18:15 Prvi tenisač sveta Srb Novak Đoković se je zanesljivo uvrstil v polfinale turnirja v Monte Carlu, potem ko je s 6:0 in 6:3 ugnal Hrvata Marina Čilića.
Neuspešen peščeni začetek sezone za Federerja
75
16. april 2015 ob 16:45 Osmina finala teniškega turnirja v Monte Carlu je prinesla prvi večji presenečenji. Izpadla sta lanska finalista Roger Federer in Stan Wawrinka.
Lažji trening za Federerja in Nadala Tako kot Novak Đoković sta tudi Roger Federer in Rafael Nadal suvereno odprla nastope na teniškem turnirju serije 1.000 v Monte Carlu. Francoskima nasprotnikoma sta oddala le tri igre.
16
Đoković z zanesljivo zmago začel lov na drugo lovoriko v kneževini Novak Đoković je v 2. krogu teniškega mastersa v Monte Carlu s 6:1 in 6:4 odpravil Alberta Ramosa Vinolasa. Srb lahko postane prvi tenisač z zmago na uvodnih treh mastersih sezone.
6
Roland Garros z rekordnimi 28 milijoni evrov nagrad Letošnji drugi po vrsti teniški turnir za grand slam, odprto prvenstvo Francije na igriščih Roland Garrosa, bo imel rekorden denarni sklad, ki so ga povečali na 28 milijonov evrov.
5
Kolarjeva po uspešnih kvalifikacijah dobila le štiri igre Nastja Kolar je izpadla v 1. krogu turnirja v Bogoti. Po uri in devetih minutah jo je premagala Julia Gluško s 6:3 in 6:1. Kolarjeva se je na glavni turnir prebila iz kvalifikacij.
Đoković na večni lestvici prehitel Nadala Novak Đoković je na prvem mestu lestvice ATP 142. teden, s čimer je na 6. mestu večne lestvice prehitel Rafaela Nadala. Če bo Srb na vrhu zdržal do 9. novembra, bo s 5. mesta izrinil Johna McEnroa.
54
Kavčič izgubil v finalu, Kolarjeva na glavnem turnirju v Bogoti Blaž Kavčič je izgubil v finalu teniškega challengerja v turškem kraju Batman. Prvega nosilca je premagal drugopostavljeni Dudi Sela s 6:7, 6:3 in 6:3.
6
Hercogova dobro začela, slabše nadaljevala in izpadla Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je sklenila nastope na teniškem turnirju v Katovicah. V osmini finala je klonila pred Francozinjo Alize Cornet (4:6, 6:1 in 6:3).
8
Najhitrejša teniška igra končana prej kot v minuti V Miamiju so prvič v zgodovini teniških turnirjev serije masters v vseh štirih konkurencah zmagali prvi nosilci.
9
Uspešen začetek Hercogove v Katovicah Polona Hercog je v uvodnem krogu teniškega turnirja v Katovicah premagala Japonko Misaki Doi s 6:0, 3:6 in 6:2. Dvoboj je trajal dve uri in osem minut.
11
Specialistka za dvojice Hingisova po 17 letih znova v Pokalu Fed Nekdanja prva igralka sveta Martina Hingis, ki se zdaj osredotoča le na dvojice, se bo po dolgih letih vrnila v švicarsko izbrano vrsto.
2

Citat za prebrat
link
Roman Lisac
5
20. april 2015 ob 16:29 Grožnje ocenjujem kot smešne in nevzdržne s pravnega in praktičnega vidika.