Tenis
slice
Đoković petič srbski športnik leta
Nagradi še za Nikolino Moldovan in košarkarje, 10. december 2014 ob 08:35 Srbski olimpijski komite je nagrado za športnika leta pričakovano podelil najboljšemu teniškemu igralcu Novaku Đokoviću.
12
Del Potro se vrača v Brisbanu
11
1. december 2014 ob 19:16 Argentinski teniški igralec Juan Martin del Potro je zaradi poškodbe in operacije levega zapestja izpustil skoraj celotno letošnjo sezono, vrnil pa se bo na turnirju ATP v Brisbanu.
Toni Nadal
65
30. november 2014 ob 12:16 Mislim, da je Roger najboljši igralec na svetu vseh časov. Številke govorijo same po sebi. Postavil bi ga lahko ob bok Rodu Laverju. Morda za naju to ni najbolj ugodno, a tako pač je.
Velika evforija v Lozani na sprejemu junakov Davisovega pokala
19
24. november 2014 ob 20:36 Švicarski navijači so reprezentanci za Davisov pokal, ki je prvič v zgodovini osvojila Davisov pokal, ob vrnitvi v domovino priredili veliko slavje. V Lozani se je zbralo okoli 10.000 navdušencev.
Blaž Kavčič
20
26. november 2014 ob 14:14 Zdaj po desetih letih so cilji višji. Želja je tisoč točk v eni sezoni. Vem, da to lahko dosežem. Vse, kar si zares želim, je ostati zdrav celotno sezono.
Federer Švici prinesel prvi Davisov pokal Roger Federer je s 6:4, 6:2 in 6:2 premagal Francoza Richarda Gasqueta in Švici prinesel odločilno točko za osvojitev Davisovega pokala. V Lillu je slavila z 1:3.
144
Federer in Wawrinka združila moči za 2:1 Švica po drugem dnevu finala Davisovega pokala vodi z 2:1 proti Franciji. Roger Federer in Stan Wawrinka sta s 6:3, 7:5 in 6:4 premagala navezo Julien Benneteau in Richard Gasquet.
56
Monfils s sanjsko igro zmlel Federerja in izenačil na 1:1 Po prvem dnevu finala Davisovega pokala med Francijo in Švico je izid 1:1. Stan Wawrinka je s 6:1, 3:6, 6:3 in 6:2 premagal Jo-Wilfrieda Tsongaja.
185
Švicarji v finalu z Rogerjem Federerjem V Lillu so opravili žreb finala Davisovega pokala med Francijo in Švico. Na peščeni podlagi v pokriti dvorani, ki sprejme 27.000 ljudi, se napoveduje ogorčen boj, očitno tudi z Rogerjem Federerjem.
69
Đoković bo igral v Davisovem pokalu proti Hrvatom Najboljši teniški igralec sveta Novak Đoković je napovedal, da bo nastopil za srbsko reprezentanco, ki se bo marca v prvem krogu svetovne skupine Davisovega pokala pomerila s Hrvaško.
21
Dogajanje po obračunu Federer - Wawrinka buri duhove Predaja Rogerja Federerja manj kot uro pred finalom v Londonu postaja vse bolj kontroverzna.
162
Đoković bo imel mir na prestolu vsaj do marca 1.810 točk prednosti znaša prednost Novaka Đokovića pred Rogerjem Federerjem na lestvici ATP, kar v boju za teniško številko ena prinaša Srbu relativen mir na začetku prihodnjega let a.
32
Federer predal finalni obračun zaradi poškodbe V finalu zaključnega turnirja ATP v Londonu bi se morala pomeriti najboljša tenisača sveta Novak Đoković in Roger Federer, a je Švicar dvoboj predal zaradi poškodbe hrbta.
175
Federer rešil štiri zaključne žoge in prišel do sanjskega finala Roger Federer je v napetem polfinalu zaključnega mastersa v Londonu premagal rojaka Stana Wawrinko s 4:6, 7:5 in 7:6 in se bo v finalu srečal z Novakom Đokovićem.
192
Đoković bo tretjič leto končal na vrhu lestvice ATP Novak Đoković bo tretjič v zadnjih štirih letih teniško sezono končal na vrhu lestvice ATP, potem ko je na zaključnem turnirju v Londonu zanesljivo premagal Tomaša Berdycha.
129

Citat za prebrat
link
Zoran Dragić
14
21. december 2014 ob 09:07 Z Udrihom smo se videli pred mesecem in pol, ko je prišel v Phoenix. Smo na vezi in gremo na pijačo, ko pridemo drug k drugemu. Vsak je dobrodošel. Ne morem odločati za druge.