Tenis
slice
Đoković bo za preboj v osmino finala igral z Bedenetom
Parizu grozi dež do naslednjega četrtka, 26. maj 2016 ob 18:02 Novak Đoković in Rafael Nadal sta v 2. krogu Odprtega prvenstva Francije pokazala zanesljivo igro in napredovala v treh nizih.
36
Polona Hercog izpadla; Murray spet potreboval pet nizov
39
25. maj 2016 ob 21:16 Polona Hercog je na Roland Garrosu v 2. krogu izgubila proti Čehinji Barbori Strycovi, ki je bila boljša s 6:4 in 6:4. Andy Murray se je spet rešil v petem nizu.
Murray se je izvlekel, Đoković gladko naprej
23
24. maj 2016 ob 17:36 Le dve točki je bil veteran Radek Štepanek oddaljen od zmage nad enim izmed favoritov teniškega turnirja za grand slam v Parizu, toda Andy Murray je zdržal in se uvrstil v drugi krog.
Hercogova v 2. krogu, Rosol namučil branilca naslova
26
23. maj 2016 ob 20:03 Polona Hercog se je prebila v 2. krog Odprtega prvenstva Francije, potem ko je s 6:4 in 7:6 izločila špansko veteranko Lourdes Dominguez Lino.
Uvodni dan Roland Garrosa zaradi dežja odigrali le deset obračunov
8
22. maj 2016 ob 20:08 Dež je zmotil prvi dan Roland Garrosa. Od načrtovanih 32 dvobojev so jih pod streho pospravili le deset, v katerih pa presenečenj ni bilo.
Wawrinka z odlično popotnico v Pariz Švicarski teniški igralec Stan Wawrinka je zmagovalec turnirja v Ženevi, potem ko je v finalu s 6:4 in 7:6 ugnal Hrvata Marina Čilića.
7
Najbolj neugoden žreb ima Rafael Nadal V Parizu so opravili žreb za drugi letošnji grand slam. V četrtfinalu Roland Garrosa bi se lahko srečala Andy Murray in Kei Nišikori. Neugoden žreb ima tudi Rafael Nadal.
35
Federerja ne bo na Roland Garrosu - grand slam bo izpustil prvič v tem stoletju Roger Federer je odpovedal nastop na odprtem prvenstvu Francije, ker še ni okreval po poškodbi hrbta. Švicar bo s tem končal serijo 65 zaporednih nastopov na turnirjih za grand slam.
30
V Roland Garrosu v pričakovanju petkovega žreba Pozornost teniške javnosti se je preselila v Pariz, kjer se bo v nedeljo začel drugi turnir za grand sla m. Novak Đokovič je favorit, a ne tako izrazit kot lani.
26
Žemlja izpadel v 2, krogu kvalifikacij po 54 minutah Grega Žemlja ne bo nastopil v glavnem žrebu letošnjega Roland Garrosa. V kvalifikacijah mu je spodletelo v 2. krogu, Nizozemec Igor Sijsling ga je premagal s 6:4 in 6:0. 13.
3
Hercogova petič letos izgubila po treh nizih Polona Hercog nadaljuje slabe predstave v letu 2016. Tokrat je pokleknila v 1/8 finala teniškega turnirja v Nürnbergu, kjer jo je v treh nizih izločila Ukrajinka Lesja Curenko, 41. igralka na svetu.
2
Polona Hercog rešila devet žog za brejk Polona Hercog je uspešno začela nastope na teniškem turnirju WTA v Nürnbergu. V 1. krogu je premagala predstavnico Liechtensteina Stephanie Vogt s 7:5 in 7:6 (4).
5
Murray vrgel rokavico Đokoviću pred Roland Garrosom Andy Murray je v finalu turnirja serije masters v Rimu s 6:3, 6:3 odpravil Novaka Đokovića in s tem prekinil niz petih porazov proti Srbu. Na pesku ga je premagal prvič v karieri.
79
Đoković po triurnem trilerju na nov "zmenek" z Murrayjem Kei Nišikori je v polfinalu Rima vse do konca mučil Novaka Đokovića, toda v podaljšani igri odločilnega niza je bil spet Srb tisti, ki je zmagoslavno zapuščal pesek večnega mesta.
42
Đoković v pravi teniški poslastici znova izločil Nadala V izjemnem obračunu četrtfinala teniškega mastersa v Rimu je Novak Đoković s 7:5 in 7:6 ugnal Rafaela Nadala.
89

Citat za prebrat
link
Rodolfo Vanoli
22
26. maj 2016 ob 12:09 Predvsem bi se želel iskreno zahvaliti pripadnikom policijske enote za hiter odziv, saj bi se v nasprot nem primeru lahko zgodilo še kaj hujšega.