Tenis
slice
Wawrinka zanesljivo izločil Verdasca, Ivanovićeva razglašena
Halepova oddala le dve igri, 30. avgust 2016 ob 21:50 Na Odprtem prvenstvu ZDA je Stan Wawrinka v uvodnem krogu izločil Fernanda Verdasca na stadionu Arthurja Asha s 7:6, 6:4 in 6:4.
4
Hercogovo zdelali krči in viroza - Kerberjeva ni oddala niti igre
66
30. avgust 2016 ob 09:25 Polona Hercog je hitro končala nastope na Odprtem prvenstvu ZDA. Na stadionu Arthurja Asha je predala obračun proti drugi nosilki Angelique Kerber pri zaostanku z 0:6 in 0:1.
Hercogova na lestvici padla na 120. mesto
26
29. avgust 2016 ob 10:43 Nova WTA-lestvica je najboljši slovenski predstavnici Poloni Hercog prinesla novo razočaranje. Mariborčanka je zdrsnila na 120. mesto, kar je njena najslabša uvrstitev v zadnjih osmih letih.
Đokovića skrbi stanje zapestja, Hercogova bo izzvala Kerberjevo
22
26. avgust 2016 ob 20:30 V New Yorku se v ponedeljek začenja zadnji turnir za grand slam. Novak Đoković upa, da bo pripravljen, saj še vedno čuti bolečine v levem zapestju. Za uvod ga čaka Jerzy Janowicz.
Diez tudi z nekaj neverjetnimi točkami ustavil Blaža Kavčiča
21
26. avgust 2016 ob 09:16 Na Odprtem prvenstvu ZDA v tenisu je izpadel še zadnji od slovenskih kvalifikantov. Blaža Kavčiča je v 2. krogu izločil Kanadčan Steven Diez s 6:1, 2:6 in 4:6. Kavčič (327.
Kavčič edini Slovenec v 2. krogu kvalifikacij za OP ZDA Blaž Kavčič je v prvem krogu kvalifikacijskega turnirja za uvrstitev na glavni del turnirja OP ZDA premagal Američana Austina Krajicka s 7:5 in 7:6 (2) in se kot edini Slovenec uvrstil v drugi krog.
21
Debi Dalile Jakupović na velikem odru 29. avgusta se bo začel zadnji letošnji teniški turnir za grand slam, Odprto prvenstvo ZDA. Skozi kvalifikacijsko sito si bodo poskušali nastop zagotoviti štirje Slovenci.
28
Murray: Igram najboljši tenis v karieri Andy Murray je v nedeljo v Cincinnatiju doživel prvi poraz po finalu Roland Garrosa.
8
Čilić končal izjemno serijo Murrayja in osvojil prvi masters v karieri Marin Čilić je osem dni pred začetkom zadnjega grand slama v New Yorku ujel pravo formo. V finalu mastersa v Cincinnatiju je premagal Andyja Murrayja s 6:4 in 7:5.
25
Murray z 22. zaporedno zmago v finalu Cincinnatija Angelique Kerber lahko v nedeljo v Cincinnatiju postane številka ena na lestvici WTA. Nemka je v polfinalu premagala Romunko Simono Halep s 6:3 in 6:4.
23
Najstnik Čorić prepustil Nadalu le štiri igre Borna Čorić, ki velja za enega izmed največjih talentov svetovnega tenisa, je v osmini finala mastersa v Cincinnatiju odpravil Rafaela Nadala s 6:1 in 6:3.
5
Murray olimpijsko formo prenesel v Cincinnati Andy Murray, ki je v nedeljo osvojil drugo olimpijsko zlato medaljo, je odlično začel tudi masters v Cincinnatiju. Škot je s 6:3 in 6:2 izločil Juana Monaca.
7
Del Potru po olimpijskem srebru posebno povabilo za OP ZDA Juan Martin del Potro, ki je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojil srebrno medaljo, je dobil posebno povabilo prirediteljev Odprtega prvenstva ZDA. Turnir v New Yorku se bo začel 29. avgusta.
14
Murray: Olimpijski finale eden najtežjih dvobojev v karieri Andy Murray je zaokrožil sanjski dan za Veliko Britanijo v Riu. Vsi so pričakovali ponovitev zlate sobote iz Londona, nedelja pa je bila res neverjetna s petimi zlatimi odličji.
13
Polona Hercog zapušča prvo stoterico Polona Hercog je na lestvici WTA izgubila ducat mest, kar pomeni, da na nobeni od obeh jakostnih lestvic v prvi stoterici ni več slovenskih igralcev.
20

Citat za prebrat
link
Sam Allardyce
8
30. avgust 2016 ob 08:21 Tu je najpomembnejša osebnost. Ali si kos pritisku, ki ga prinaša kapetanski trak, ali ne.