Tenis
slice
Roland Garros prelomni trenutek za Nadala
Pred drugim turnirjem sezone za grand slam, 22. maj 2015 ob 12:35 Rafael Nadal prihaja na prizorišče svojih največjih uspehov bolj ranljiv kot kdaj koli prej. Prvič brez spomladanske lovorike na pesku in z močno načeto samozavestjo.
35
  • Roland Garros bo potekal od 24. maja do 7. junija
  • Đoković - Nadal (potencialno) že v četrtfinalu Pariza
    32
    22. maj 2015 ob 14:19 Neusmiljen je bil žreb turnirja za grand slam v Parizu do Novaka Đokovića in Rafaela Nadala. Prva favorita turnirja se lahko srečata že v četrtfinalu. V njuni polovici žreba je tudi Andy Murray.
    19-letni Šved previsoka ovira za Rolo
    38
    21. maj 2015 ob 12:40 Slovenija bo imela na drugem teniškem turnirju za grand slam sezone v Parizu v moški konkurenci le Blaža Kavčiča, saj se Blažu Roli ni uspelo prebiti skozi kvalifikacije.
    Rola en korak bliže Roland Garrosu
    23
    19. maj 2015 ob 18:05 Slovenski tenisač Blaž Rola je uspešno preskočil prvi krog kvalifikacij za Odprto prvenstvo Francije v Parizu, potem ko je s 6:1 in 6:4 ugnal Španca Rubena Ramireza Hidalga.
    Kolarjeva in Hercogova neuspešni v Nürnbergu
    6
    18. maj 2015 ob 18:09 Nastja Kolar je na teniškem turnirju v Nürnbergu izpadla v 1. krogu dvojic. Neuspešna je bila tudi Polona Hercog med posameznicami.
    Đoković razred zase, Federer ostaja brez zmage v Rimu Novak Đoković je v finalu teniškega mastersa v Rimu premagal Rogerja Federerja s 6:4 in 6:3. Srb je nanizal že 22 zmag zapored. V ženski konkurenci je slavila Marija Šarapova.
    112
    Đoković in Federer zanesljivo v finale Novak Đoković je v polfinalu teniškega mastersa premagal Davida Ferrerja s 6:4 in 6:4 in bo v nedeljo proti Rogerju Federerju lovil četrti naslov na igriščih Fora Italica.
    85
    Wawrinka še poglobil krizo Nadala na pesku Rafael Nadal nikakor ne najde prave forme na pesku. V četrtfinalu teniškega mastersa je Španca s 7:6 in 6:2 ugnal Stan Wawrinka, ki se bo v soboto pomeril z rojakom Rogerjem Federerjem.
    68
    Murray in Serena Williams zapustila Rim brez boja Andy Murray, ki je v zadnjem času v sijajni formi, je predčasno zapustil teniški turnir v Rimu. Zaradi utrujenosti je mesto v četrtfinalu brez boja predal Belgijcu Davidu Goffinu.
    22
    Murray nadaljuje zmagoviti pohod na pesku Britanski tenisač Andy Murray se je na turnirju v Rimu uvrstil v osmino finala, potem ko je v 2. krogu s 6:4 in 6:3 odpravil Francoza Jeremyja Chardyja. V osmini finala tudi Rafael Nadal.
    8
    Đoković Almagru oddal niz Številka ena svetovnega tenisa Srb Novak Đoković se je uvrstil v osmino finala turnirja v Rimu, potem ko je s 6:1, 6:7 in 6:3 premagal Španca Nicolasa Almagra.
    7
    Nadal pred Roland Garrosom neprepričljiv kot že dolgo ne Prvič po letu 2005 je Rafael Nadal izpadel iz prve peterice na lestvici ATP.
    25
    Murray zasenčil "kralja peska" Nadala Škotski tenisač Andy Murray je v finalu turnirja serije masters v Madridu presenetljivo gladko, s 6:3 in 6:2, premagal domačega "matadorja" Rafaela Nadala.
    33
    Nadal pred Roland Garrosom dviga formo Rafael Nadal se je še sedmič uvrstil v finale teniškega turnirja v Madridu. Tomaša Berdycha je ugnal s 7:6 in 6:1.
    17
    Kvitova izločila Williamsovo; Nadal pa Dimitrova Kdor je pričakoval, da se bosta v finalu teniškega turnirja v finalu pomerili Serena Williams in Marija Šarapova, se je uštel. Finalni par je Kvitova - Kuznecova.
    14

Citat za prebrat
    link
    Xavi Hernandez
    16
    21. maj 2015 ob 10:38 V karieri si ne bi mogel želeti boljših uspehov in čeprav se v ekipi še vedno počutim uporabnega in pomembnega, je prišel čas za spremembo.