Madžari so v drugem polčasu nadigrali Slovence. Foto: EPA

Če so Slovenci v prvem polčasu pokazali zares izjemno predstavo z odličnimi napadi in čvrsto obrambo, so v drugem nato popustili. Oziroma bolje rečeno, Madžari so našli odgovore v napadu, medtem ko so s čvrsto obrambo nasprotnika silili v napake.

Najučinkovitejši igralec na tekmi je bil Bence Banhidi, ki je slovenskima vratarjema nasul devet zadetkov, enega manj je na drugi strani dosegel Jure Dolenec, najboljši posameznik slovenske izbrane vrste.

Borut Mačkovšek je v prvem polčasu Madžare spravljal v obup z 'bombami' z devetih metrov, v nadaljevanju pa je bil skoraj neviden. Foto: EPA

Slovenci v prvem polčasu našli recept za Madžare
Slovenci so v prvem polčasu svoje delo opravili z odliko. Selektor Ljubomir Vranješ je svoje varovance odlično pripravil na nasprotnika. Ta ni imel odgovora na iznajdljivost in hitrost slovenskega napada, ko pa je Madžarom vendarle uspelo strniti vrste v obrambi, so jih z 'bombami' z devetih metrov v obup spravljali Borut Mačkovšek, Nik Heningman in Nejc Cehte. Slovenci so prvič povedli z uspešno izvedenim strelom s sedmih metrov Mihe Zarabca v 10. minuti srečanja (6:5), kmalu zatem je sledila močna ofenziva, s katero so se odlepili od Madžarov. Za najvišje vodstvo v prvem polčasu je poskrbel Cehte s strelom z devetih metrov štiri minute in pol pred odmorom. V zaključku prvega polčasa so Madžari lovili priključek in boljše izhodišče za nadaljevanje, njihov najboljši posameznik Bence Banhidi je zaostanek stopil na -2, a je dve sekundi pred odmorom z natančnim strelom z razdalje izid ob polčasu postavil Zarabec (16:13).

Madžari končali slovenski niz zmag

Madžarski odgovor v nadaljevanju
Uvodne minute drugega polčasa niso tekle po željah slovenske izbrane vrste. Ta je imela kopico težav v obrambi, potem ko so Madžari ubrali drugačno taktiko, izid je bil hitro izenačen, Banhidi je po desetih minutah nadaljevanja zadel za 17:17. Sledila je nekoliko nezbrana igra Vranješevih fantov, v katero so se prikradle številne napake na obeh straneh igrišča, razigral se je tudi vratar Roland Mikler, ki je ubranil nekaj pomembnih strelov nasprotnika, kar so Madžari pridno izkoristili in z delnim izidom 3:0 povedli z 21:18. Prednosti niso več izpustili iz rok, še najbolj so se jim Slovenci približali z golom Jureta Dolenca s sedmih metrov 45 sekund pred koncem (28:29), a za priložnost za morebitno izenačenje je zmanjkalo časa.