Henrik Kristoffersen je v Madonni di Campiglio dosegel svojo 18. slalomsko zmago za svetovni pokal v karieri in prvo po 28. januarju letos, ko je bil najboljši v Schladmingu. V Madonni di Campiglio je sicer zmagal že v letih 2015 in 2016. Foto: Reuters

23. Š. HADALIN        SLO           16

Štefan Hadalin je v prvi vožnji zasedel 16. mesto, v finalu pa je svojo uvrstitev izdatno pokvaril in tekmo končal na 27. mestu. Foto: Reuters

Madonna di Campiglio je gostila že 67. slalom za alpsko smučarsko elito, a tokrat zaradi pandemije tudi v tej gorski ikoni Dolomitov ni bilo gledalcev. Vendar sta nočni termin in predpraznična kulisa vseeno napovedovala nov slalomski spektakel pod žarometi.

In spektakel so ljubitelji zimskih športov tudi dobili, smetano pa je še tretjič v karieri na progi Canalone Miramonti pobral Kristoffersen (12. po prvem delu), ki je v finalu svoj nastop opravil brez napak in je pridobil kar 11 mest.

Najboljši slalomisti v Madonni di Campiglio (z leve proti desni): Sebastian Foss-Solevaag, Henrik Kristoffersen in Alex Vinatzer. Foto: Reuters

Dvakratni dobitnik slalomskega kristalnega globusa je vrgel rokavico tekmecem, od katerih se mu je še najbolj približal vodilni po prvi vožnji, rojak Sebastian Foss-Solevaag, ki je imel na štartu kar 1,25 sekunde naskoka, a je bilo tudi to premalo za krstno zmago v karieri. S tretjim mestom je domačine razveselil Alex Vinatzer, za pičlo stotinko sekunde je stopničke zgrešil Avstrijec Manuel Feller.

Alexis Pinturault ostaja vodilni v skupnem seštevku za svetovni pokal. Foto: Reuters

Slab večer slovenskih smučarjev
Iz prve vožnje se je v finale uspelo uvrstiti Štefanu Hadalinu, ki je bil 16., in Žanu Kranjcu, ki se je uvrstil na rep trideseterice. Aljaž Dvornik je bil 47 (+4,15). V finalu sta nato Slovenca vtis pokvarila. Kranjec je na vertikali povečal hitrost in storil napako ter odstopil, Hadalin pa je po solidnem zgornjem delu v spodnjem delu ogromno izgubil in ciljno črto prečkal kot 13. (na koncu je zasedel predzadnje, 27. mesto finala).

Sorodna novica Zehnhäusern z osmega mesta na vrh, tolažba za Avstrijce

Hadalin ni bil zadovoljen z izkupičkom
"V drugi vožnji nisem našel dobrih občutkov že od starta, preveč sem smučal s telesom in premalo z nogami. Premalo sem si zaupal tudi po strmini in potem proti cilju. Na koncu nisem zadovoljen z izkupičkom, a nimam kaj," je po tekmi dejal Hadalin. Kranjec pa dodal: "Danes sem spet žal odstopil. Uvrstil sem se v drugi tek, kar je pozitivno. Številka ena v drugem teku je bila neka prednost. Počutim se dokaj solidno, tako da mi je bilo zelo žal odstopa, a to je naš šport in gremo naprej z dvignjeno glavo."

Zadnji slalom v letu 2020
To je bil zadnji slalom v letu 2020, naslednja slalomska preizkušnja je na sporedu 6. januarja 2021 v Zagrebu, kjer bo zmago iz prejšnje sezone branil Francoz Clement Noël. Lani sta mu družbo na stopničkah delala še Švicar Ramon Zenhäusern in Vinatzer.