Na tretjem medsebojnem obračunu obeh tekmecev na svetovnih prvenstvih sta si obe ekipi predvsem v prvem polčasu priigrali številne priložnosti, Američani nekaj več, a sta mreži  na koncu obmirovali. Foto: Reuters
Na tretjem medsebojnem obračunu obeh tekmecev na svetovnih prvenstvih sta si obe ekipi predvsem v prvem polčasu priigrali številne priložnosti, Američani nekaj več, a sta mreži na koncu obmirovali. Foto: Reuters
Weston McKennie po tem, ko je zapravil priložnost Američanov. Foto: Reuters

Trem levom, ki so bili v vlogi favoritov, še tretjič ni uspelo premagati Američanov na svetovnem prvenstvu. Leta 2010, ko so v skupini v Južni Afriki igrali tudi s Slovenijo, so remizirali (1:1), daljnega leta 1950 pa so Američani z zmago z 1:0 pripravili enega največjih presenečenj v zgodovini svetovnih prvenstev. Tokrat sta ekipi znova remizirali, toda navijači niso videli niti enega gola (0:0).

Prvi polčas zanimivejši
Za tekmo z ZDA je bil nekaj časa pod vprašajem nastop Harryja Kana, a je bil v začetni postavi.

Ravno kapetan angleške izbrane vrste je poskrbel za prvo priložnost na tekmi – v 10. minuti je Bukayo Saka podal v kazenski prostor, Kane je streljal z 10 m, strel pa mu je blokiral ameriški nogometaš. Saka je nato znova poslal lep predložek v kazenski prostor, Kieran Trippier pa napada ni najbolje zaključil.

Mason Mount je v izteku prvega polčasa poskrbel za prvi strel v okvir vrat angleške izbrane vrste. Foto: Reuters

Po začetni pobudi Angležev so postali nevarnejši Američani. V 17. minuti so imeli prvo priložnost, Haji Wright je po podaji z desne streljal z glavo z 11 m malo mimo gola. V 26. minuti so imeli Američani še lepšo priložnost, po lepem kombiniranju je Timothy Weah poslal predložek z desne strani v kazenski prostor, tam jo je sprejel Weston McKennie, ki je streljal z okoli 8 m, žogo je poslal prek vrat. V 33. minuti je Christian Pulisic streljal z roba kazenskega prostora, zadel je prečko.

V 43. minuti je Pulisic vpisal novo priložnost, a z glavo ni najbolje meril.

V 45. minuti je Luke Shaw podal pred kazenski prostor, Saka pa napada ni najbolje izpeljal. V 46. minuti je prvi strel v okvir ameriških vrat sprožil Mason Mount – z roba kazenskega prostora je meril v levi spodnji kot, z izjemno obrambo se je izkazal Matt Turner.

Pulisic zadel prečko, Turner ustavil Mounta
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Uspavan drugi polčas
Uvod drugega polčasa se je začel tako kot prvi polčas – brez večjih priložnosti. Američani so nato prevzeli pobudo, zagospodarili so na zelenici – več udarcev iz kota je izvedel prvi zvezdnik Američanov Pulisic, a jim gola ni uspelo doseči.

Oba selektorja sta opravila nekaj menjav, a te niso prinesle novih nevarnih akcij, igra se je umirila na obeh straneh.

V 87. minuti je Marcus Rashford v eni redkih akcij Angležev v drugem polčasu streljal proti vratom Američanom, a vratar Turner ni imel težkega dela.

V 94. minuti je Shaw poslal predložek v kazenski prostor, Kane je meril z glavo mimo vrat.

11-25 (B) England-USA( id: 3854561), Tekma v živo, Vse (goli, menjave, kartoni)
11-25 (B) England-USA( id: 3854561), Postave
11-25 (B) England-USA( id: 3854561), Statistika tekme