Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Prvomajske počitnice so pri koncu. Sončno in vroče pomladno vreme je predvsem k morju zvabilo številne turiste, iz smeri Hrvaške proti Avstriji pa se zdaj vijejo dolge kolone pločevine. Najbolj obremenjena je primorska avtocesta, daljši zastoji so tudi na mejnih prehodih s Hrvaško. Ostali poudarki oddaje: - Putin prepričan o razpletu vojne v Ukrajini po ruskih željah. - Izrael pripravlja odgovor na napade jemenskih hutijevcev. - Slovenija ob dvigovanju izdatkov za obrambo želi krepiti domačo obrambno industrijo.
Odpuščanja, kratenje avtonomije in delo samo za lastnikov dobiček so vsakdanje težave novinarjev, ob današnjem svetovnem dnevu svobode medijev opozarjajo novinarske organizacije. Da so razmere negotove in kritične, so opozorili tudi sindikati naše radiotelevizijske hiše. Novinarji po svetu sicer delajo v vse nevarnejših razmerah, opozarjajo Novinarji brez meja in pozivajo k njihovi zaščiti. Ostali poudarki oddaje: - Predsednica državnega zbora ob obletnici ustanovitve prve narodne vlade Slovenije posvarila pred delitvami. - Kremelj: ukrajinska zavrnitev tridnevnega premirja kaže na nepripravljenost za mir. - Avstralski premier Albanese razglasil zmago na parlamentarnih volitvah.
Slovenija kot edina članica Evropske unije praznik dela zaznamuje z dvema prostima dnevoma. Med temami, ki so bile letos v ospredju nagovorov in poslanic ob prazniku, so tudi spremembe pokojninske zakonodaje. V sindikatih pravijo, da so mladi, ki vstopajo na trg dela, glede prihodnosti pesimistični. Druge teme: - Slovenija na Meddržavnem sodišču v Haagu poudarila nujnost dostave človekoljubne pomoči Gazi. - Prihajajo novosti pri rabi obnovljivih virov energije. - Opoldne zagorela streha Tovarne kemičnih izdelkov v Hrastniku, poškodovanih ni.
Praznik dela so zaznamovala prvomajska srečanja, med drugim na Celjski koči, Šmohorju, Križni Gori in Lisci. Že več desetletij se pohodniki zbirajo tudi na Graški Gori na stičišču Šaleške doline in Koroške, kjer so opozorili na pomen današnjega praznika, ki da ga moramo obdržati tudi v prihodnje. Ugotavljajo, da je še preveč podjetij in delodajalcev, ki kršijo pogodbe ter ne spoštujejo pravil varnega in zdravega dela. Druge teme: - Tri tisoč ljudi na pohodu prijateljstva, ki je povezal Novo Gorico in Gorico. - V Kijevu prepričani, da bodo z dogovorom z ZDA o izkoriščanju redkih rudnin v Ukrajini okrepili gospodarstvo in varnost. - Napetosti medn Indijo in Pakistanom se stopnjujejo, Islamabad v pričakovanju indijske vojaške akcije.
Po državi na predvečer mednarodnega praznika dela potekajo še zadnje priprave na večerne proslave in kresovanja. Pred praznikom se po tradiciji vrstijo opozorila glede delavskih pravic. Sindikati poudarjajo, da te niso samoumevne, ampak se je treba za njih nenehno boriti. Pomembno je tudi, da se delavci zavedajo svojih pravic. V sindikatu Mladi plus ocenjujejo, da se mladi delavci danes zavedajo svojih pravic, in to veliko bolj kot generacije pred njimi. V oddaji tudi o tem: - Kremelj: predsednik Putin ostaja odprt za politične in diplomatske metode reševanja spora z Ukrajino - Mednarodna skupnost po incidentih v Kašmirju Islamabad in New Delhi poziva k zadržanosti - Vlada v predlogu zakona o odvzemu premoženja nezakonitega izvora vztraja pri zdajšnjem pragu za uvedbo preiskave
V Španiji in na Portugalskem se po električnem mrku, ki je včeraj zajel ves najzahodnejši evropski polotok, razmere danes normalizirajo. Električno energijo so do jutra dobili že skoraj vsi prebivalci, železniški promet je znova vzpostavljen, neodgovorjena pa so še vprašanja o vzrokih za izpad. Po prvih ugotovitvah naj ne bi šlo za kibernetski napad. V oddaji tudi: - Amnesty International: Trump v prvih 100 dneh mandata pokazal popoln prezir do človekovih pravic. - V javni obravnavi novela zakona o trgu dela, ki med drugim izboljšuje socialno varnost brezposelnih. - Nekateri izmed več kot 500 zastrupljenih z vodo v Maximarketu se še vedno zdravijo.
Ruski predsednik Vladimir Putin je napovedal tridnevno premirje med prazniki od osmega do desetega maja. Iz Kremlja so že pred tem sporočili, da so pripravljeni tudi na pogovore za trajnejši mir. Če si ga Rusija zares želi, mora premirje razglasiti takoj, pa v odgovoru pravi Ukrajina. V oddaji tudi: - Dele Španije, Portugalske in Francije zajel električni mrk. - Vatikan za sedmi maj napovedal začetek konklava. - Prodaji stanovanja ob mariborski onkologiji se upira le še en lastnik.
Ob današnjem državnem prazniku, dnevu upora proti okupatorju, se vrstijo opozorila, da mir in svoboda nista samoumevna. Predsednica republike Nataša Pirc Musar se je ob tem spomnila zlasti na vojni v Ukrajini in Gazi. Premier Robert Golob pa je v poslanici med drugim opozoril na nevarnosti, ki jih prinašajo populistične ideje in poskusi potvarjanja zgodovine. Drugi poudarki oddaje: Dan po pogrebu papeža Frančiška na njegovem grobu na tisoče ljudi. V Vancouvru v napadu z avtomobilom ubitih 9 ljudi. Policija izključila možnost terorizma. Ob Solinarskem prazniku v Piranu tudi odprtje prenovljenega zvonika ob cerkvi svetega Jurija.
Pri nas in mnogih drugih državah je danes dan žalovanja za papežem Frančiškom, ki so ga pokopali v rimski baziliki Marije Snežne. Pred tem je na osrednjem vatikanskem trgu potekala pogrebna slovesnost z množično udeležbo vernikov, duhovščine in tujih delegacij. Vodil jo je dekan kardinalskega zbora Giovanni Battista Re, ki je v svoji pridigi poudaril, da je bil Frančišek papež sredi ljudi, z odprtim srcem za vse. Ostali poudarki oddaje: Trump in Zelenski sta se pred pogrebom srečala v Baziliki svetega Petra. Finančni minister Boštjančič kritičen do počasnega iskanja novega guvernerja Banke Slovenije. Po odstopu Marka Balažica in Nine Strah za vodenje stranke SLS izvoljena Tina Bregant.
Odposlanec ameriškega predsednika Donalda Trumpa za Bližnji vzhod Steve Witkoff je znova v Moskvi, kjer prav zdaj sestankuje z ruskim predsednikom Vladimirjem Putinom. Tema pogovorov je končanje vojne v Ukrajini. Ruski zunanji minister Sergej Lavrov je v intervjuju za ameriško televizijo CBS News dejal, da je Rusija pripravljena skleniti dogovor z Ukrajino. Druge teme: - Ekonomsko-socialni svet uradno potrdil predlog pokojninske reforme. Socialni parterji pričakujejo, da politika ne bo več posegala v besedilo. - Državni zbor opravil prvo branje predloga za omejitev kratkotrajnega oddajanja stanovanj. Minister Han napovedal nadaljnja usklajevanja. - Na Hvaru po poročanju lokalnih medijev steklo v morje 17 ton nafte. Počil naj bi rezervoar za gorivo naftne družbe Ina.
Na današnjo sejo vlade bi moral biti po včerajšnji napovedi uvrščen predlog podnebnega zakona, ki je v pripravi že dolgo. Prva javna obravnava je bila jeseni 2023, sledila sta še ena in dolgotrajno medresorsko usklajevanje. A tudi danes je bila ta točka z dnevnega reda umaknjena.Kaj bo z evropskimi milijoni za socialni in podnebni sklad? Ostali poudarki oddaje: Poslanci o zakonu o medijih, ki mu stroka očita pomanjkljivosti. RTV še brez obljubljenih dodatnih sredstev. Ponoči najhujši ruski napadi v Ukrajini letos. Tamkajšnji predsednik Zelenski poziva k ustavitvi pobijanja civilistov. Milorad Dodik ostaja nedotakljiv, njegovo prijetje v Vzhodnem Sarajevu preprečili policisti Republike Srbske.
V parlamentu že skoraj pet ur merita moči koalicija in opozicija. Na predlog SDS poslanke in poslanci obravnavajo interpelacijo o delu celotne vlade. Največja opozicijska stranka SDS jo je vložila februarja zaradi - kot je pojasnila - manipulativnih izjav predsednika vlade o pokojninski reformi leta 2012. Druge teme: - Diplomatski pritisk za končanje vojne v Ukrajini: se bo Kijev odrekel ozemljem, ki jih nadzoruje Moskva? - Verniki se v Vatikanu poslavljajo od papeža Frančiška. Pred baziliko svetega Petra čaka več tisoč ljudi. - Ob dnevu knjige in avtorskih pravic se vrača Lastovka - ARSov natečaj za najboljšo kratko zgodbo.
Neveljaven email naslov