Predlogi

Ni najdenih zadetkov.


Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

Rezultati iskanja

V studiu:
 
Izbor glasbe:  
0
 
30
30
V ŽIVO
Glasbeni SOS

Priporočamo

Koncerti v Hendrixu RadioLive! - Gregor Ravnik

Še ena od glasbenih pustolovščin v studiu Hendrix. V oddajo smo povabili Gregorja Ravnika, enega najbolj vsestranskih in obetavnih akademskih solo pevcev v regiji, specializiranega za pop in operno glasbo. Med pogovorom z Iztokom, je ob spremljavi izvrstne spremljevalne zasedbe, zapel večino skladb iz aktualnega albuma in priredbo skladbe zasedbe Bazar z naslovom Zate, ki je z instrumentalno in vokalno izvedbo, res sta fantastično zapeli spremljevalni vokalistki Katja in Sara, presunila tudi člana originalne zasedbe - med obiskovalci je namreč bil tudi Zdenko Cotič. Vabljeni k ogledu.

Dopoldan in pol To je Šparta!

Tekmovanja Spartan veljajo za najslavnejšo serijo tekov z ovirami, kjer je na preizkušnji tekmovalčeva moč in vzdržljivost, pa tudi sposobnost premagovanja zahtevnih ovir med hudimi napori. »Špartanci« iz različnih držav gostujejo na izbranih lokacijah po vsem svetu. Aljaž Maffi iz Gorenjega Polja v občini Kanal ob Soči je ambasador tekmovanja Spartan in se vedno zavzema za promocijo tega športa. Premagovanje ovir in terena ustvarjata to izjemno zahtevno tekaško vzdušje, pravi Aljaž. Tekmovanje, ki preizkuša fizične in psihične meje vsakega udeleženca, ne mine brez krize, ki jo je treba premagati. Kot z nasmehom doda Aljaž: »Takrat se malo pogovori sam s seboj«. Aljaž je od vedno zapisan športu. Ampak z leti je ugotovil, da je ravno Spartan pravi zanj. Ima vse, kar mu ustreza: fizični in mentalni preizkus, idealen je za tekače, dvigovalce uteži in ljubitelje fitnesa. Skupaj z Andrejem Gerbcem sta ustanovila Športno društvo Dekatlon, z namenom, da bi tudi ostale prebivalce in ljubitelje športa v občini Kanal ob Soči spodbudila k rekreaciji. Svojo špartansko pot je šele dobro začel. V športu je zagotovo veliko odrekanja, naporov in vztrajanja. Ampak ob vsem tem moraš najti način, da znaš tudi uživati, pove »špartanec« Aljaž Maffi.

Koncerti v Hendrixu Gremo Plesat - Ansambel Tonija Verderberja

V oddaji Gremo Plesat tokrat gostimo narodno-zabavni ansambel, ustanovljen leta 1981, iz Starega trga ob Kolpi, Bela krajina. Izstopajo s kombinacijo valčkov, polk in zvoka tamburice. Glasbeno vodstvo: Toni Verderber, besedila: Fanika Požek, Toni Gašperič, Ivan Sivec, Ivan Malavašič in Slavko Podboj. Izdali so dvanajst kaset in enajst zgoščenk, nekatere dosegajo srebrno in zlato naklado. Prejeli so tudi Župančičevo diplomo, Bronasti in Zlati Slovenski slavček ter druge nagrade. Nastopajo tudi v tujini in se preizkušajo v zabavno-pop glasbi ter sodelujejo s slovenskimi humoristi. Vabljeni k ogledu. Oddajo vodi Smilja Baranja

None in nonoti Franc Pintar: Cilj je bil poitalijančiti nas. Otroci se nismo dali.

Brestje je manjša vas v briški občini. To je domači kraj 93-letnega Franca Pintarja. Mateja Grebenjak ga je obiskala v Domu upokojencev Podsabotín. Gospod se rad spominja otroštva, tudi če ga je prizadelo, ko so leta 1942 zaprli očeta in dve sestri. Pogovor je sklenil s pesmijo Iztoka Mlakarja.

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Aktualno

Bratušek: Rešitev za Kanin bi občina morala iskati prej

Ena glavnih tem današnje seje sveta severnoprimorske regije je bila tudi smučišče Kanin. Če bi se stvari začele reševati prej, bi bile lahko drugačne, je bila kritična ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Potrdila je, da se je na ministrstvu zglasilo več morebitnih vlagateljev. Bovški župan Valter Mlekuž zaradi zaveze k molčečnosti imen ne razkriva, a meni, da gre za resne vlagatelje. Skladno z zakonom o javno-zasebnem partnerstvu mora ponudbo najprej pregledati ministrstvo za finance. V oddaji pa tudi: - Krožišče v Hrpeljah končano, polovična zapora se seli na cesto Kozina-Divača. - V Kopru je učence združil kviz 'Rdeči križ in mladi za boljši svet'. - Tantadruja za življenjsko delo bo letos prejel prevajalec Srečko Fišer.

Vrata Vojkove koče na Nanosu ostajajo zaprta

Številni planinci oziroma izletniki so razočarani, ko ob obisku Vojkove koče na Nanosu in Mladike nad Postojno naletijo na zaprta vrata in ne morejo naročiti niti čaja ali druge osvežilne pijače. Obe čakata nova najemnika, Planinskemu društvu Postojna namreč z dozdajšnjima ni uspelo najti skupnega jezika. V oddaji tudi o tem: - evropski pakt o migracijah in azilu dokončno sprejet, - med sedmimi regijami, ki se jim je lani neto čisti dobiček povečal, je tudi Severnoprimorska regija, - postojnska knjižnica z novim imenom in novo pridobitvijo za 24 urno izposojo knjig.

Pakt o migracijah in azilu čaka le še na končno potrditev članic Unije

Članice Evropske Unije naj bi dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu, ki je nastajal več let. Države niso navdušene nad obvezno solidarnostjo glede prerazporejanja migrantov. Nekateri v reformi pogreša večji angažma pri integraciji migrantov in več možnosti za povečanje zakonitih migracij. V oddaji tudi o tem: - Evropskemu sodišču za človekove pravice bo prihodnji dve leti predsedoval slovenski sodnik Marko Bošnjak, - lansko poslovanje obalno-kraških družb je bilo primerljivo s povprečjem poslovanja družb v državi, - z digitalno tehnologija do predčasnega odkrivanja bolezni v "pametnih vinogradih".

Gospodarstvo na Severnem Primorskem v odlični kondiciji; na Obali, Krasu in na Notranjskem z nižjimi dobički

Obalno-kraške družbe so lani ustvarile manj prihodkov, nižji je bil tudi dobiček. Severno primorska regija se je po razvitosti med 12 statističnimi regijami uvrstila na četrto mesto, primorsko notranjska pa na predzadnje. V oddaji tudi o tem: - V Ajdovščini se stanovalci doma starejših občanov selijo v nove prostore. - V Senožečah se spominjajo Danila Zelena. - Finale lige prvakov bo sodil Slovenec.

Nov zakon o gostinstvu bi lahko omejil lastnike pri oddaji nepremičnin na platformah

V skladu s predlogom novega zakona o gostinstvu bi lahko lastniki svoje nepremičnine na platformah, kot sta Booking in Airbnb, kratkoročno oddajali največ 30 dni na leto. Vlada ob tem občinam daje možnost, da te omejitve omilijo, če je to smiselno. Minister za gospodarstvo Matjaž Han pričakuje, da bi lahko novi zakon sprejeli septembra ali oktobra oz. najkasneje do konca letošnjega leta. V oddaji tudi o tem: - Tedni vseživljenjskega učenja so se začeli tudi na Goriškem. - Dolinska Majenca ni le praznik pomladi in mladosti, pač pa edinstven ljudski običaj. - Med Vipavo in Oglejem nastaja nova krožno pot. - Ajdovsko Primorje je prevzelo vodstvo v drugi nogometni ligi.

Nekateri obcestni preprodajalci sadja in zelenjave izigravajo vse po vrsti

Prodaja sadja in zelenjave ob cestah je očitno zelo dobičkonosen posel, saj se preprodajalci nikakor ne pustijo odgnati. Lani se je sicer zdelo, da so jim pristojni organi s poostrenim nadzorom vendarle prišli do živega, a so se letos spet pojavili na več mestih, največkrat brez potrebnih dovoljenj in še bolj odločeni, da ostanejo. V oddaji tudi o tem: - Panvita v roke hrvaške družbe. Ali bi nas moralo skrbeti za našo prehransko suverenost? - V javno obravnavo naj bi šla novela zakona o gostinstvu, ki zaostruje pravila za sobodajalce. - Na Bovškem bosta hitrost merila dva nova radarja. - Slovenska moška rokometna reprezentanca gre na svetovno prvenstvo.

Danes je mednarodni dan medicinskih sester

Združenja medicinskih sester po svetu opozarjajo na pomen poklica medicinske sestre. V Sindikatu delavcev v zdravstveni negi Slovenije pozivajo k izboljšanju delovnih pogojev in kadrovskih normativov za medicinske sestre ter tudi k večjim sistemskim vlaganjem v zdravstveno nego. V oddaji tudi o tem: - V Sloveniji ni specialista za fibromialgijo . - Sanacijo plazu ob rudarski hiši v Idriji naj bi končali do konca junija. -Kakšna je pot špargljev in češenj od zemlje do krožnika? - Slovenski rokometaši v boj za svetovno prvenstvo.

Začeli so se tedni vseživljenjskega učenja

Festival je najvidnejša promocija na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji, ki bogati znanja posameznikov in celotni skupnosti. Projekt poteka že 29 leto pod okriljem Andragoškega centra Slovenije v sodelovanju z različnimi ustanovami, zavodi in društvi, tudi čezmejnimi. - Avstrija je še za pol leta podaljšala nadzor na meji s Slovenijo. - Makadamsko parkirišče pred Zdravstvenim domom v Idriji je že dolga leta nevralgična točka mesta. - Na festivalu vrtnic navdušila mlada umetnika z absolutnim posluhom. - Na reliju Vipavska dolina vodi Rok Turk.

V Kopru odprli Tedne vseživljenjskega učenja

S kulturno prireditvijo v prostorih koprskega gledališča so danes odprli 29. Tedne vseživljenjskega učenja, katerih slogan je Učenje je življenje, naj krepi in radosti. Vseslovenski festival je najvidnejša promocija na področju izobraževanja in učenja v Sloveniji, ki bogati znanja posameznikom in celotni skupnosti. V oddaji tudi o tem: - Država in občina Bovec dobili ponudbo za rešitev smučišča Kanin. - V projektu Smart Agro Grape tri leta iskali rešitve za napredno vinogradništvo. - Tadej Pogačar najhitrejši na kronometru sedme etape Gira.

Na koprski tržnici je treba poskrbeti za večjo varnost

Prodajalci na koprski tržnici želijo, da upravljalec, javno podjetje Marjetica Koper poskrbi za večjo varnost. Pred dnevi so namreč branjevki ukradli denarnico. Podobno se je zgodilo že lani. Policija sicer na podlagi prijav pravi, da to območje ni varnostno izstopajoče. V oddaji tudi o tem: - Podružnična šola v Svetem Petru bo vendarle dobila telovadnico in jedilnico. - Ob 110. jubileju pisatelja Vitomila Zupana okrogla miza in gledališka predstava v Portorožu. - Miran Srebrnič ni več trener Gorice.

"Evropska unija je mir, solidarnost, varnost in sodelovanje"

Dan Evrope in 20. obletnico vstopa Slovenije v Evropsko unijo so sinoči zaznamovali z državno proslavo v Novi Gorici. Njeno glavno sporočilo se nanaša na Evropsko unijo kot na projekt solidarnosti, razumevanja, miru in zaveze skupnosti, da spoštuje in spodbuja različnost vseh kultur. V tem duhu sta svoja govora zastavila tudi slavnostna govornika, številni obiskovalci pa niso skrivali zadovoljstva nad prireditvijo. V okviru praznovanja so v mestu potekali številni spremljevalni dogodki. V oddaji pa tudi: - Za ribiče in podeželje slovenske Istre so pridobili 5,7 milijona evrov. - Le še danes je čas za vložitev kandidatnih list za evropske volitve. - Slovenski rokometaši so nepričakovano izgubili s Švico.

Glasba

Jutranji program

Radijski kviz So srednjeveški vitezi res nosili brado in dolge lase?

V tokratnem kvizu smo se podali v srednjeveške čase in raziskovali gradove. Tadeja je pravilno odgovorila na vseh pet vprašanj. Pa vi? Bi znali? 1. Grad Snežnik je postavljen na skalo ob manjšem izviru potoka Obrh in studenca Brezno. DA / NE 2. Okna na srednjeveških gradovih so pogosto zastirale živalske kože, saj je bilo steklo izredno drago. DA / NE 3. Srednjeveški vitezi so nosili brado in dolge lase, saj je to bil znak moškosti. DA / NE 4. Posebnost Gradu Snežnik je indijska soba, v kateri hranijo metrski kip sedečega Bude. DA / NE 5. Največ srednjeveških gradov najdemo v Nemčiji. DA / NE Tadeja je pravilno odgovorila na vseh 5 vprašanj in si prislužila nagrado, družinsko vstopnico za obisk gradu Snežnik. Grad Snežnik je eden od dveh gradov z ohranjenimi avtentičnimi interierji v Sloveniji in sodi med najbolj atraktivne kulturne spomenike Slovenije. Izjemno je tudi njegovo naravno okolje. Romantični grad v prelepi naravi nudi prijetno in poučno razvedrilo za ves dan, ki ga lahko združite s kolesarskim izletom, sprehodom ali opazovanjem medveda v naravi.

Radijska kronika Naših 75 let

S športom sta povezana tako naš nekdanji sodelavec kot dogodek, ki se ju 14.maja spominjamo v naši radijski kroniki.

Radijska kronika Naših 75 let

V radijski kroniki gremo v Senožeče. S tem krajem sta povezana tako Danilo Zelen kot Andrej Jelačin.

None in nonoti Franc Pintar: Cilj je bil poitalijančiti nas. Otroci se nismo dali.

Brestje je manjša vas v briški občini. To je domači kraj 93-letnega Franca Pintarja. Mateja Grebenjak ga je obiskala v Domu upokojencev Podsabotín. Gospod se rad spominja otroštva, tudi če ga je prizadelo, ko so leta 1942 zaprli očeta in dve sestri. Pogovor je sklenil s pesmijo Iztoka Mlakarja.

Od setve do žetve Digitalizacija vse bolj prodira tudi v kmetijstvo

Uporaba digitalnih tehnologij je v slovenskem kmetijstvu na razmeroma nizki ravni, ugotavljajo na fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani. Zato so v svojem Laboratoriju za telekomunikacije razvili rešitve, s katerimi ob pomoči senzorike oziroma občutljivih elektronskih naprav predčasno odkrivajo bolezni ali druge škodljive posledice v vinogradih. To je projekt »pametnega vinograda«, ki se po treh letih končuje, v njem pa je sodelovalo sedem vinogradnikov iz Primorske in Štajerske. Podrobnosti in pomen teh rešitev, ne samo za vinogradništvo, ampak za kmetijstvo na splošno, predstavljamo v tokratni oddaji. Odpravili smo se še v vasico Pedrovo na robu Krasa nad braniško dolino, v kateri biolog in ekonomist redita stoglavo čredo ovac in koz slovenskih avtohtonih pasem. Za konec pa smo v Apačah obiskali tamkajšnjega katoliškega duhovnika, ki je aktualni »najskrbnik« gozda v Pomurju.

Radijska kronika Naših 75 let

Posnetek nas bo popeljal v leto 1978, ko je Zvonka Bricelj obiskala vasico Sveti Duh. Slišali pa boste tudi glas naše sodelavke Ljube Sušanj.

Radijska kronika Naših 75 let

Spomine na Naših 75 let z nami delita Tulio Furlanič in Igor Kuralt.

Radijska kronika Naših 75 let

Dela na radiu se spominja Silivija Mozetič, ki je urejala oddajo Mladim poslušacem. Slišali bomo posnetek oddaje, ki je nastala v Hrvatinih.

Petkova anketa Ali spremljate Evrovizijo?

Letošnja Evrovizija ni razočarala. Oba polfinalna večera sta znova združila glasbo, čustva in sporočila enotnosti. Seveda tudi brez kreativnosti in spektakularne scenske produkcije, ki poskrbita za čarobno vzdušje, ni šlo. Stavnice so se tokrat zmotile. Raiven je v Malmöju Sloveniji priborila drugo zaporedno uvrstitev v veliki evrovizijski finale. Kljub temu, da je za popotnico prejela kar nekaj nesramnih komentarjev in kritik, je po torkovem nastopu Veronika združila Slovenijo in čestitke so kar deževale. Kako ste vi doživljali oba polfinalna večera Evrovizije? Ste navijali za Raiven? Kdo vas je najbolj navdušil? Pogrešate »staro« Evrovizijo? Prisluhnite vtisom v naši jutranji anketi!

Radijska kronika Naših 75 let

Kako se je spremenil poslovni utrip Primorske? In kako se dela na radiu spominja Tomo Šajn?

Radijska kronika Naših 75 let

Kako smo o dolinski majenci poročali pred leti? In kako se dela na Radiu Koper spominja Zdenko Ferletič?

Dnevni program

Dopoldan in pol 'Najdi svojo Ameriko' je nova Pesem in pol

Primorski glasbenik Aleksander Novak je svojo najnovejšo skladbo 'Najdi svojo Ameriko' posvetil hčerki Ilarii, kot simbol opore in vodnika pri iskanju njene življenjske poti. Skladba, ki je osebno-izpovedne narave, je nastala iz globokih čustvenih trenutkov in želje po prenašanju modrosti na naslednjo generacijo. Inspiracijo za pesem je Aleksander našel med sprehodom z otrokom po Ljubljani.

Morje in mi Korlević: Človek je pritisnil na sprožilec podnebnih sprememb

Človek ni sam povzročil podnebne krize, je pa s svojim delovanjem pritisnil na sprožilec, ki je razmere poslabšal, pravi profesor Korado Korlević, vodja zvezdarne v Višnjanu in ustanovitelj višnjanske astronomske šole. Na podnebne spremembe, pojasnjuje, prav tako vplivajo vesoljsko vreme, oziroma, vpliv Sončeve aktivnosti na geomagnetno polje Zemlje, pa tudi nihanje in vrtenje Zemljine osi. Verjame, da je posledice podnebnih sprememb mogoče ublažiti tudi z geoinženiringom. Ob vsem opozarja, da je v času velikih družbenih sprememb nujno sodelovati, ne pa se pasivno prepustiti potrošniškemu načinu življenja. V novi zvezdarni v Tićanu, nedaleč od Višnjana, ga je obiskala Lea Širok. Rdeča nit pogovora so bile prav podnebne spremembe in spopadanje z njimi.

Dopoldan in pol Helena Brec Loredan, nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper

Helena Brec Loredan je nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper. Njen prvi delovni dan v novi službi je bil 24. aprila 2024 , res je na začetku nove delovne zgodbe. A pot do sem je tlakovala na področju gospodarstva in kulture, ki ji je bila vedno pri srcu. Od leta 2020 prostovoljno opravlja delo predsednice Zveze kulturnih organizacij Mestne občine Koper, kamor jo je pripeljala ljubezen do kulture, posebej zborovskega petja. Celo na Dunaju, kjer je nekaj let živela, je bila med ustanovitelji pevskega zbora. V pogovoru z Natašo Benčič je predstavila zavod, ki ga vodi, svoje želje in cilje.

Primorski kraji in ljudje Nika Stegel: Hišk ne pošiljam po pošti, želim, da kupci doživijo Piran

Pirančanka Nika Stegel si je po končanem študiju na Fakulteti za dizajn, smer notranja oprema, privoščila leto predaha. In tako je nekega dne kar v domači kuhinji, na jedilni mizi, začela ustvarjati miniaturne piranske hišice iz naplavin, ki jih je med sprehodom pobrala na plaži. Tak je začetek zgodbe o Nikini uspešni poslovni poti, po kateri stopa že deveto leto in za katero pravi, da jo izpopolnjuje. Danes ustvarja v ateljeju 'Nika's tiny house', ki ga najdemo v piranski 'ulici umetnikov'. Njeni izdelki so našli svoje domove v že več kot 50 državah po svetu. Foto: Urška Miklič

Dopoldan in pol To je Šparta!

Tekmovanja Spartan veljajo za najslavnejšo serijo tekov z ovirami, kjer je na preizkušnji tekmovalčeva moč in vzdržljivost, pa tudi sposobnost premagovanja zahtevnih ovir med hudimi napori. »Špartanci« iz različnih držav gostujejo na izbranih lokacijah po vsem svetu. Aljaž Maffi iz Gorenjega Polja v občini Kanal ob Soči je ambasador tekmovanja Spartan in se vedno zavzema za promocijo tega športa. Premagovanje ovir in terena ustvarjata to izjemno zahtevno tekaško vzdušje, pravi Aljaž. Tekmovanje, ki preizkuša fizične in psihične meje vsakega udeleženca, ne mine brez krize, ki jo je treba premagati. Kot z nasmehom doda Aljaž: »Takrat se malo pogovori sam s seboj«. Aljaž je od vedno zapisan športu. Ampak z leti je ugotovil, da je ravno Spartan pravi zanj. Ima vse, kar mu ustreza: fizični in mentalni preizkus, idealen je za tekače, dvigovalce uteži in ljubitelje fitnesa. Skupaj z Andrejem Gerbcem sta ustanovila Športno društvo Dekatlon, z namenom, da bi tudi ostale prebivalce in ljubitelje športa v občini Kanal ob Soči spodbudila k rekreaciji. Svojo špartansko pot je šele dobro začel. V športu je zagotovo veliko odrekanja, naporov in vztrajanja. Ampak ob vsem tem moraš najti način, da znaš tudi uživati, pove »špartanec« Aljaž Maffi.

Radio Koper svetuje Pravilna in varna uporaba dronov

Sosedovi otroci so za rojstni dan dobili dron. Leti tudi nad našim dvoriščem. Je to dovoljeno? Na plaži slišim zvok drona, vidim ga ne. Zaskrbi me, ali nas kdo snema. Koga naj obvestim? To sta le dve vprašanji, ki se porajata zaradi pogoste uporabe brezpilotnih zrakoplovov, kot se pravilno reče dronom. Kakšna so pravila uporabe, ki naj bi jih spoštovali predvsem zaradi varnosti? O tem v svetovalni oddaji, gost bo Peter Čičerov z Agencija za civilno letalstvo.

Odprto za srečanja Goran Vojnović: Evropo moramo rešiti, da jo lahko še kritiziramo

Goran Vojnović je filmski režiser in pisatelj, ki živi in dela v Ljubljani. Posnel je štiri celovečerne filme in napisal štiri romane, trenutno pa med drugim sodeluje v enem od projektov bodoče evropske prestolnice kulture.Z njim smo se pogovarjali o vlogi Slovenije v evropskem prostoru ter prednostih in izzivih, ki nam jih prinaša članstvo v EU. O Vladimirju Putinu in Benjaminu Netanjahuju. Pa tudi o tem, zakaj Robert Golob ni Christiano Ronaldo, kakšen je njegov odnos do socialnih omrežij in ali bi jih morali prepovedati in zakaj ta svet vse bolj postaja svet čefurjev.

Dopoldan in pol Prizma bo 50. rojstni dan praznovala v Divači

Skupina Prizma, ki je močno oblikovala primorsko in slovensko glasbeno sceno, letos praznuje 50 let. Legendarna zasedba, ki je na domačih festivalih osvojila številne nagrade in prva mesta, je prvič nastopila v Divači ob dnevu mladosti, 25. maja 1974. Ob letošnji okrogli obletnici se vračajo prav tja, v Divačo. Koncert, ki ga bo neposredno prenašal tudi Radio Koper, sta napovedala člana zasedbe Franci Čelhar in Ladi Mljač.

Dopoldan in pol Matija Bolčina, ulični umetnik v Poreču

Novogoriški glasbenik, kantavtor Matija Bolčina začenja zanimivo glasbeno doživetje. Pridobil je dovolilnico za uličnega umetnika v Poreču. Na začetku sezone se je z njim pogovarjala Mateja Grebenjak. Če se boste sprehajali po tem obalnem mestu, boste lahko slišali tudi njegovo glasbo….

Morje in mi Koprsko pristanišče vse bolj zeleno

Tudi koprsko pristanišče postaja vse bolj zeleno. Na strehah skladišč generalnih tovorov so nedavno dokončali gradnjo ene največjih sončnih elektrarn na industrijskih objektih v državi. Po načrtih Luke Koper bodo z vsemi naložbami v sončne elektrarne v prihodnjih šestih letih pristanišču zagotovili več kot četrtino vse električne energije. Poleg tega je v Koper aprila priplula prva tovorna ladja, ki jo poganja utekočinjen zemeljski plin francoskega ladjarja CMA CGM. O zelenih in podnebnih ukrepih koprskega pristanišča podrobneje govorimo v tokratni oddaji.

Dopoldan in pol "Do tja" je nova Pesem in pol

Priljubljena primorska glasbenica Anika Horvat ne počiva. V pomladnem času nam je predstavila novo skladbo "Do tja", ki je postala tudi naša nova "pesem in pol". Pravi, da je to sporočilo ljubezni in vzpodbude za vse, ki se soočamo z življenjskimi izzivi in dvomi. Vsak dan lahko prinese novo priložnost za uspeh, če sledimo svojim sanjam in srcu, nam je še povedala Anika. Pa tudi, kje cvetijo tako lepe breskve, zakaj je hčerka vendarle pristala na snemanje in kaj pripravlja z Laro Baruca.

Koncerti iz studia Hendrix

Najnovejše

Primorski dnevnik Bratušek: Rešitev za Kanin bi občina morala iskati prej

Ena glavnih tem današnje seje sveta severnoprimorske regije je bila tudi smučišče Kanin. Če bi se stvari začele reševati prej, bi bile lahko drugačne, je bila kritična ministrica za infrastrukturo Alenka Bratušek. Potrdila je, da se je na ministrstvu zglasilo več morebitnih vlagateljev. Bovški župan Valter Mlekuž zaradi zaveze k molčečnosti imen ne razkriva, a meni, da gre za resne vlagatelje. Skladno z zakonom o javno-zasebnem partnerstvu mora ponudbo najprej pregledati ministrstvo za finance. V oddaji pa tudi: - Krožišče v Hrpeljah končano, polovična zapora se seli na cesto Kozina-Divača. - V Kopru je učence združil kviz 'Rdeči križ in mladi za boljši svet'. - Tantadruja za življenjsko delo bo letos prejel prevajalec Srečko Fišer.

Opoldnevnik Vrata Vojkove koče na Nanosu ostajajo zaprta

Številni planinci oziroma izletniki so razočarani, ko ob obisku Vojkove koče na Nanosu in Mladike nad Postojno naletijo na zaprta vrata in ne morejo naročiti niti čaja ali druge osvežilne pijače. Obe čakata nova najemnika, Planinskemu društvu Postojna namreč z dozdajšnjima ni uspelo najti skupnega jezika. V oddaji tudi o tem: - evropski pakt o migracijah in azilu dokončno sprejet, - med sedmimi regijami, ki se jim je lani neto čisti dobiček povečal, je tudi Severnoprimorska regija, - postojnska knjižnica z novim imenom in novo pridobitvijo za 24 urno izposojo knjig.

Dopoldan in pol 'Najdi svojo Ameriko' je nova Pesem in pol

Primorski glasbenik Aleksander Novak je svojo najnovejšo skladbo 'Najdi svojo Ameriko' posvetil hčerki Ilarii, kot simbol opore in vodnika pri iskanju njene življenjske poti. Skladba, ki je osebno-izpovedne narave, je nastala iz globokih čustvenih trenutkov in želje po prenašanju modrosti na naslednjo generacijo. Inspiracijo za pesem je Aleksander našel med sprehodom z otrokom po Ljubljani.

Jutranjik Pakt o migracijah in azilu čaka le še na končno potrditev članic Unije

Članice Evropske Unije naj bi dokončno potrdile pakt o migracijah in azilu, ki je nastajal več let. Države niso navdušene nad obvezno solidarnostjo glede prerazporejanja migrantov. Nekateri v reformi pogreša večji angažma pri integraciji migrantov in več možnosti za povečanje zakonitih migracij. V oddaji tudi o tem: - Evropskemu sodišču za človekove pravice bo prihodnji dve leti predsedoval slovenski sodnik Marko Bošnjak, - lansko poslovanje obalno-kraških družb je bilo primerljivo s povprečjem poslovanja družb v državi, - z digitalno tehnologija do predčasnega odkrivanja bolezni v "pametnih vinogradih".

Primorski dnevnik Gospodarstvo na Severnem Primorskem v odlični kondiciji; na Obali, Krasu in na Notranjskem z nižjimi dobički

Obalno-kraške družbe so lani ustvarile manj prihodkov, nižji je bil tudi dobiček. Severno primorska regija se je po razvitosti med 12 statističnimi regijami uvrstila na četrto mesto, primorsko notranjska pa na predzadnje. V oddaji tudi o tem: - V Ajdovščini se stanovalci doma starejših občanov selijo v nove prostore. - V Senožečah se spominjajo Danila Zelena. - Finale lige prvakov bo sodil Slovenec.

Morje in mi Korlević: Človek je pritisnil na sprožilec podnebnih sprememb

Človek ni sam povzročil podnebne krize, je pa s svojim delovanjem pritisnil na sprožilec, ki je razmere poslabšal, pravi profesor Korado Korlević, vodja zvezdarne v Višnjanu in ustanovitelj višnjanske astronomske šole. Na podnebne spremembe, pojasnjuje, prav tako vplivajo vesoljsko vreme, oziroma, vpliv Sončeve aktivnosti na geomagnetno polje Zemlje, pa tudi nihanje in vrtenje Zemljine osi. Verjame, da je posledice podnebnih sprememb mogoče ublažiti tudi z geoinženiringom. Ob vsem opozarja, da je v času velikih družbenih sprememb nujno sodelovati, ne pa se pasivno prepustiti potrošniškemu načinu življenja. V novi zvezdarni v Tićanu, nedaleč od Višnjana, ga je obiskala Lea Širok. Rdeča nit pogovora so bile prav podnebne spremembe in spopadanje z njimi.

Opoldnevnik Nov zakon o gostinstvu bi lahko omejil lastnike pri oddaji nepremičnin na platformah

V skladu s predlogom novega zakona o gostinstvu bi lahko lastniki svoje nepremičnine na platformah, kot sta Booking in Airbnb, kratkoročno oddajali največ 30 dni na leto. Vlada ob tem občinam daje možnost, da te omejitve omilijo, če je to smiselno. Minister za gospodarstvo Matjaž Han pričakuje, da bi lahko novi zakon sprejeli septembra ali oktobra oz. najkasneje do konca letošnjega leta. V oddaji tudi o tem: - Tedni vseživljenjskega učenja so se začeli tudi na Goriškem. - Dolinska Majenca ni le praznik pomladi in mladosti, pač pa edinstven ljudski običaj. - Med Vipavo in Oglejem nastaja nova krožno pot. - Ajdovsko Primorje je prevzelo vodstvo v drugi nogometni ligi.

Dopoldan in pol Helena Brec Loredan, nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper

Helena Brec Loredan je nova direktorica Zavoda za mladino, kulturo in turizem Koper. Njen prvi delovni dan v novi službi je bil 24. aprila 2024 , res je na začetku nove delovne zgodbe. A pot do sem je tlakovala na področju gospodarstva in kulture, ki ji je bila vedno pri srcu. Od leta 2020 prostovoljno opravlja delo predsednice Zveze kulturnih organizacij Mestne občine Koper, kamor jo je pripeljala ljubezen do kulture, posebej zborovskega petja. Celo na Dunaju, kjer je nekaj let živela, je bila med ustanovitelji pevskega zbora. V pogovoru z Natašo Benčič je predstavila zavod, ki ga vodi, svoje želje in cilje.

None in nonoti Franc Pintar: Cilj je bil poitalijančiti nas. Otroci se nismo dali.

Brestje je manjša vas v briški občini. To je domači kraj 93-letnega Franca Pintarja. Mateja Grebenjak ga je obiskala v Domu upokojencev Podsabotín. Gospod se rad spominja otroštva, tudi če ga je prizadelo, ko so leta 1942 zaprli očeta in dve sestri. Pogovor je sklenil s pesmijo Iztoka Mlakarja.

Jutranjik Nekateri obcestni preprodajalci sadja in zelenjave izigravajo vse po vrsti

Prodaja sadja in zelenjave ob cestah je očitno zelo dobičkonosen posel, saj se preprodajalci nikakor ne pustijo odgnati. Lani se je sicer zdelo, da so jim pristojni organi s poostrenim nadzorom vendarle prišli do živega, a so se letos spet pojavili na več mestih, največkrat brez potrebnih dovoljenj in še bolj odločeni, da ostanejo. V oddaji tudi o tem: - Panvita v roke hrvaške družbe. Ali bi nas moralo skrbeti za našo prehransko suverenost? - V javno obravnavo naj bi šla novela zakona o gostinstvu, ki zaostruje pravila za sobodajalce. - Na Bovškem bosta hitrost merila dva nova radarja. - Slovenska moška rokometna reprezentanca gre na svetovno prvenstvo.

Glasba po željah Glasba po željah

Radijska oddaja "Glasba po željah« na tradicionalen in uspešen način povezuje Radio Koper s poslušalci ter tako že od samega začetka izpolnjuje poslanstvo medija. Stara je toliko kot radio sam, torej več kot šest desetletij. V zadnjem času smo jo z izvirnim, sproščenim in bolj komunikativnim načinom vodenja približali kar najbolj široki paleti občinstva.

Domov V živo Podkasti Spored Kontakt