Ambuhl za 3:1, Carcone za končnih 3:2

Dogajanje v Rigi se je začelo z zmago Češke, ki je ugnala Norveško z 2:0. Čehi so oba gola dosegli v uvodni tretjini, že sedmič na turnirju je zadel Domen Kubalik, ki je s skupno 11 točkami z naskokom najučinkovitejši hokejist SP-ja 2023.

Švicarji so na zadnjih petih soočenjih na svetovnih prvenstvih še četrtič premagali Kanadčane. Foto: Reuters

Švicarji postajajo strup za Kanadčane

Na osrednji sobotni tekmi je Kanada povedla prek Tylerja Toffolija na sredi tekme, a še pred koncem 2. tretjine je Švici uspel preobrat. Najprej je bil natančen Nico Hischier, dobre tri minute zatem pa je odbitek v gol potisnil Dario Simion. Odločil je gol 39-letnega veterana Andresa Ambuhla v 53. minuti, ki ga je po podaji izza gola našel razigrani Nino Niederreiter. Kanadčanom je sicer Michael Carcone dobre tri minute pred koncem vlil upanje na izenačenje, a je trdna švicarska obramba zdržala.

Latvijci so se razigrali in navdušili domače navijače, ki se že veselijo preboja v četrtfinale domačega SP-ja. Foto: Reuters

Latvijska lekcija Kazahstanu

Na zadnji tekmi dneva je gostiteljica Latvija igrala proti Kazahstanu. Na srečo risov so Balti ob koncu prve tretjine prebili obrambne okope Kazahov in povedli z 2:0. Na začetku druge tretjine je sledil že tretji gol Latvijcev, ki so nato samo še stopnjevali in Miks Indrašis je šest sekund pred iztekom druge tretjine poskrbel za petardo v mreži Kazahstana. Končni izid 7:0 je z drugim golom večera postavil Rodrigo Abols.

Slovenija za sedmim mestom zaostaja že za štiri točke, toliko jih imata Kazahstan in Norveška. Slovenija mora v boju za obstanek v nedeljo osvojiti vsaj točko proti Slovaški, nato pa v ponedeljek premagati še Kazahstan. V primeru ene osvojene točke proti Slovakom morajo risi premagati Kazahe po rednih 60 minutah.