Luka Dončić je v 13 minutah dosegel 18 točk. Foto: EPA

Grška zasedba, v kateri še naprej manjka prvi zvezdnik Janis Andetokumbo, je dva dneva po spektaklu v Stožicah znova premagala varovance Aleksandra Sekulića.

Kar povzroča skrbi slovenskemu selektorju, je pripetljaj ob koncu tekme, ko je Vlatko Čančar, aktualni prvak Lige NBA in član Denver Nuggetsov, ob atraktivnem zabijanju nerodno pristal na levi nogi in obležal na parketu. V hudih bolečinah ga je zapustil na rokah slovenske zdravniške službe.

Najboljši strelec Slovenije je bil kapetan Luka Dončić, ki je v dobrih trinajstih minutah dosegel 18 točk (met iz igre 6:10). Slovenski superzvezdnik je ob koncu prvega polčasa dobil udarec v koleno, odšepal z igrišča in v drugem delu ni vstopil v igro. Dvanajst točk je dodal Klemen Prepelič.

Sorodna novica Itudis: Dogovor, da postanem selektor Slovenije, je bil zelo blizu
Tekma v Atenah je bila posebna tudi zaradi počastitve življenjskih dosežkov in upokojitve dresa Nikosa Galisa, enega največjih grških košarkarjev. Foto: EPA

Grki začeli silovito
Uvod tekme je pripadel Grkom, povedli so s 7:0. Po šestih minutah igre so vodili za 14 točk (23:9). Slovenci so po minuti odmora odgovorili z delnim izidom 0:7, prepolovili so zaostanek (23:16). Sekulićevi varovanci so bolje odigrali končnico prve četrtine, K. Prepelič je s tekmo ob koncu tega dela igre Slovenijo čisto približal Grkom (27:25).

Prepelič je s svojo tretjo trojko Slovenijo povedel v prvo vodstvo (27:28). Dončić je z dvema zaporednima trojkama Slovenijo ohranjal v minimalnem vodstvu (32:34). Slovenija je vodila pri izidu 40:41, nato je sledila uspešna grška serija. S serijo 12:1 so znova vodili z dvomestno prednostjo (52:41). Ob polčasu je Grčija vodila za 7 točk (51:44).

Prevlada Grkov v tretji četrtini
Grki so tretjo četrtino bolje začeli, znova so vodili za 10 točk (56:46). Grška prednost je ob neučinkovitem slovenskem napadu in obrambi narasla na +20 (68:48). Ob koncu tega dela igre so Grki vodili za 14 točk (72:58).

Skrb vzbujajoča poškodba Čančarja
Jaka Blažič je v uvodu zadnje četrtine zadel trojko (72:61). Tudi Grki so bili učinkoviti (74:61). Prednost 13 točk so ohranjali (76:63) in jo pozneje tudi nadgradili (80:66). Aleksej Nikolić je zadel trojko, Čančar pa je atraktivno zabijal za znižanje zaostanka (80:71). Pri tem se je košarkar Denverja poškodoval, iz dvorane so ga morali odnesti. Žiga Samar je zadel prosta meta (80:73). Grki so dobro minuto pred koncem vodili za 11 točk (86:75).

Še štiri pripravljalne tekme
Slovenci bodo do svetovnega prvenstva odigrali še štiri prijateljske tekme. V torek, 8. avgusta, bodo v Stožicah gostili Črno goro, 11. in 12. avgusta jih v Malagi čakata preizkušnji s Španijo in ZDA, 19. avgusta v Tokiu še z Japonsko.

Trenutno je v slovenski reprezentanci 14 košarkarjev, 7. avgusta pa se jim bo pridružil še Mike Tobey.