Karim Benzema je tekmo končal še pred koncem prvega polčasa. Francozi so prejšnjo sredo v Nici prav tako s 3:0 ugnali Wales. Foto: AP

Če so galski petelini lahko zadovoljni z izidom, jih skrbi poškodba Karima Benzemaja, ki je moral v 41. minuti predčasno z zelenice zaradi udarca v stegensko mišico desne noge.

V 29. minuti je bolgarsko mrežo s škarjicami s 15 metrov načel Antoine Griezmann, druga dva zadetka pa je v 83. in 90. minuti po podajah Benjamina Pavarda in Wissama Ben Yedderja dosegel rezervist Olivier Giroud, ki je zamenjal Benzemaja.

Razmerje v strelih je bilo 20:1, od tega v okvir vrat 10:0. Francozi bodo EP odprli prihodnji torek v Münchnu proti Nemčiji.

Španija je bila v Madridu z ekipo, ki je še pred dnevi nastopala na evropskem prvenstvu do 21 let v Sloveniji, s 4:0 boljša od Litve. Članski reprezentanti so zaradi nedeljskega pozitivnega testa kapetana Sergia Busquetsa na covid-19 preventivno počivali.