Lokostrelstvo - Arhiv

Francozom prvo ekipno zlato v judu

Končne odločitve 8. dne Francozom prvo ekipno zlato v judu

31.7.2021

V prvem olimpijskem tekmovanju mešanih ekip v judu so zlato osvojili Francozi, s 4:1 so premagali Japonce. Teddy Riner je s tem uspehom osvojil svojo peto olimpijsko medaljo in tako postal največkrat nagrajeni judoist na OI.

Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

2. dan Tokia Avstrijka presenetila kolesarsko smetano; zlato za brata in sestro Abe

25.7.2021

Cestno dirko kolesark je presenetljivo in šokantno dobila Avstrijka Anna Kiesenhofer. Gostitelji so osvojili kar tri zlate medalje, v judu sta vse navdušila brat in sestra Abe.

Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

1. dan Azijci osvojili sedem zlatih medalj, olimpijski naslov tudi na Kosovo

24.7.2021

Uvodni dan olimpijskih iger so podelili 11 kompletov medalj. Izjemno uspešno so igre začeli Azijci, ki so si že zagotovili sedem zlatih medalj. Japonsko je navdušil judoist Naohisa Takato, ki je osvojil zlato v kategoriji do 60 kilogramov.

Žiga Ravnikar z 41. mesta v izločilne boje lokostrelstva

Prvi slovenski nastop Žiga Ravnikar z 41. mesta v izločilne boje lokostrelstva

23.7.2021

Tradicionalno so na dan olimpijske uvodne slovesnosti lokostrelske kvalifikacije, na podlagi katerih se določi tabela izločilnih bojev. Pri moških je nastopil tudi Slovenec Žiga Ravnikar, ki je z izidom 651 zasedel 41. mesto.