Lukasz Kaczmarek in Bartosz Kurek se veselita uspešne poljske akcije. Foto: AP

Svetovne prvake z zadnjih dveh SP-jev (2014, 2018) sta do zmage ponesla Wilfredo Leon (18 točk) in Bartosz Kurek (14). Leon je po tekmi predstavi svoje reprezentance dal oceno osem (na lestvici od nič do deset).

V skupini B so Rusi s 3:1 porazili Američane, ki so v 1. krogu presenetili Francoze (3:0). Dmitri Volkov je zbral 16 točk, Taylor Sander 17.

Na južnoameriškem dvoboju je bila branilka olimpijskega naslova iz Ria Brazilija s 3:2 boljša od Argentine, potem ko je že zaostajala z 0:2 v nizih, po znižanju na 1:2 pa tudi z 11:17 v četrtem nizu. V odločilnem petem nizu je bil izid 16:14. Tekma je trajala več kot dve uri in pol, končala se je ob enih zjutraj po krajevnem času. Brazilci so se na prejšnjih štirih OI vselej prebili v finale.