Ferran Sole Sala in soigralci so razbili Nemce. Foto: EPA

Srečanje je bilo izenačeno le pri 1:1, nato pa so Španci z globoko obrambo 3-2-1 oziroma 5-1 povsem omrtvili nemški napad, tako da so v 15. minuti povedli z 10:4. Nemci so do polčasa prepolovili zaostanek (14:11).

Hrvaška (na fotografiji Marko Mamić) je ugnala Belorusijo. Foto: EPA

Nemčija je v drugem polčasu držala priključek do izida 20:17, nato pa so Španci v nekaj minutah ušli na +10 (29:19), s čimer je bil dvoboj odločen. Alex Dujšebajev je bil na koncu s sedmimi goli prvi strelec tekme.

Črnogorci dobili derbi s Srbi
Pred tem so Hrvati v Gradcu upravičili vlogo favoritov in zmagali še drugič na prvenstvu, potem ko so z 31:23 strli Belorusijo. Tesneje je bilo na drugi tekmi skupine A, kjer je Črna gora z 22:21 dobila sosedski derbi proti Srbiji. Srbi so štiri minute pred koncem izenačili na 20:20, nato pa sta tehtnico na črnogorsko stran z goloma nagnila Vladan Lipovina in Mirko Radović.

Islandec Aron Palmarsson je bil nerešljiva uganka za Dance, saj jim je zabil deset golov. Foto: EPA

Deset golov Palmarssona
Napeto je bilo tudi v skupini E v Malmöju. Madžarska je s 26:25 strla Rusijo, ki jo vodi Edvard Kokšarov, Islandija pa z 31:30 Dansko, ki je aktualni olimpijski in svetovni prvak, na Švedskem pa želi osvojiti še evropski naslov. A tokrat so Dance v severnjaškem obračunu presenetili borbeni Islandci, pri katerih je blestel Aron Palmarsson, ki je dosegel deset golov, enega več od Mikkela Hansena na nasprotni strani.