Luka Cindrić je bil prvi strelec Hrvaške. Foto: EPA

V Gradcu je najprej Belorusija premagala Srbijo. Belorusi so ves čas vodili. Srbom je v prvem polčasu še uspelo izničiti zaostanek štirih golov. Nazadnje je bil izid izenačen na začetku drugega dela, ko je bilo 18:18. Sledil je delni izid 7:2, s katerim so si Belorusi, ki so pozneje povedli tudi za sedem, utrli pot k zmagi. Arcjom Karaljok je bil z devetimi goli prvi strelec tekme, pri Srbiji jih je šest dosegel Bogdan Radivojević.

Črnogorci, ki so jih na zadnji pripravljalni tekmi pred prvenstvom Slovenci zanesljivo ugnali, so po polovici srečanja vodili. Toda na začetku drugega dela so Hrvati strnili svoje vrste, zaigrali bistveno bolje kot v prvem polčasu in prevzeli pobudo. Odločilna je bila serija 9:3, po kateri je Hrvaška priigrano prednost zanesljivo zadržala. Šestkrat je črnogorsko mrežo zatresel Luka Cindrić, na nasprotni strani pa je prav toliko golov prispeval Nemanja Grbović.

V skupini C v Trondheimu je turnir z zmago nad Nizozemsko odprla Nemčija. Nizozemci so se v prvem delu presenetljivo dobro upirali favoriziranim Nemcem, ki pa so v drugem delu potrdili vlogo favoritov na igrišču. Pred 5.000 gledalci sta po pet golov za Nemčijo dosegla Kai Häfner in Jannik Kohlbacher, v drugem polčasu pa je blestel tudi vratar Andreas Wolff.

Branilci naslova Španci so po pričakovanju brez težav odpravili Latvijo (33:22). Najboljši strelec evropskih prvakov je bil Angel Fernandez, ki je latvijsko mrežo zatresel petkrat.

Slovenija bo turnir začela v petek, ko se bo v Göteborgu, kjer se bo tekma začela ob 18.15, srečala s Poljsko.