Klemen Bergant si najbrž ni predstavljal, da bo Slovenija Are zapustila le z eno uvrstitvijo med deset. Foto: RTV SLO

"Ciljev nismo dosegli. Tudi moja ocena je, da je bil nastop neuspešen. Ne smemo delati krivice posameznikom, ki so dobro tekmovali, nekaj jih je vendarle bilo. Osebno sem najbolj nezadovoljen s tem, da nismo bili niti v igri za najvišja mesta," je povedal direktor alpskih reprezentanc Klemen Bergant, ki celo razmišlja o odstopu. Pogodbo ima sicer sklenjeno do konca olimpijske zime 2009/2010.

Redka svetla točka je 9. mesto Mitje Valenčiča v veleslalomu. Največji polom je bil moški slalom (nobenega Slovenca med uvrščenimi) in ženski veleslalom, na katerem je Tina Maze osvojila le 22. mesto. Za osvežitev spomina: od zadnje slovenske medalje na velikih tekmovanjih, slalomskega brona Mitje Kunca na svetovnem prvenstvu v St. Antonu, je minilo že šest let.