Šarka Zahrobska je po zgodovinski zmagi pristala na ramenih čeških trenerjev. Foto: EPA
Marlies Schild, Šarka Zahrobska in Anja Pärson
Marlies Schild in Anja Pärson sta si močno želeli zlata, a sta morali priznati premoč Zahrobski. Foto: EPA
Marlies Schild
Marlies Schild ni bila najbolj zadovoljna z 2. metom. Foto: EPA
Šarka Zahrobska
Po zaslugi Šarke Zahrobske bo prvič na SP-jih na podelitvi medalj najvišje zaplalpolala češka zastava. Foto: EPA
Zahrobska presenetljivo do zlata

22-letnica iz Krkonošev je bila bronasta že na zadnjem SP-ju v Bormiu. Za 11 stotink je prehitela Avstrijko Marlies Schild, ki je letos dobila kar pet slalomov v svetovnem pokalu. Bron je pripadel prvi dami SP-ja Anji Pärson. Na nehvaležnem 4. mestu je končala Hrvatica Ana Jelušić.

Šarka je zdržala pritisk
"Že na zadnjih dveh tekmah v svetovnih pokalu sem bila v pravi formi. Čutila sem, da mi lahko uspe. Pred drugo vožnjo sem bila malce nervozna, a mi je vseeno uspelo. V cilju sem bila zelo presenečena," je bila nasmejana Zahrobska, ki je v svetovnem pokalu dvakrat stala na zmagovalnem odru. Obakrat ji je to uspelo januarja letos, v Kranjski Gori je bila druga, na Sljemenu pa tretja. Edino medaljo za Češko na olimpijskih igrah je leta 1984 v Sarajevu v smuku prismučala Olga Charvatova. Takrat je še za Čehoslovaško osvojila bron.

Marlies z mešanimi občutki
"Zadovoljna sem tudi s srebrno medaljo. Zelo sem si želela zlata, a po padcu v velesalomu nisem bila 100-odstotno pripravljena," je dejala Schildova, ki je precej časa izgubila v spodnjem delu prve vožnje.

Anji ni uspel poker na domačem prvenstvu
"V spodnjem delu sem zapravila zmago. Vseeno sem zadovoljna, saj je to že moja četrta medalja na tem prvenstvu. Precej se je otoplilo in razmere na progi so bile precej težke," je povedala Pärsonova, ki bo tako priložnost za četrto zlato morala iskati na nedeljski ekipni tekmi.

Ferkova najboljša Slovenka
Tina Maze je nadaljevala s slabimi nastopi v Areju. Odstopila je že v zgornjem delu prve proge. Maruša Ferk je rešila slovensko čast s 26. mestom.