To je potrdil tudi ameriški trener Phil McNichol: "Verjetno si je zagotovil nastop. Tekmo je dokončal, njegova tekmeca pa ne." Miller je zasedel 25. mesto izmed 25 uvrščenih, za Raichom pa je zaostal skoraj 10 sekund.

Za preostali dve mesti v slalomski ekipi se je potegoval z Rothrockom in Jitloffom, ki pa se nista uvrstila v finale.

Slalom na SP-ju glavni cilj sezone
Millerju manjka le še naslov v slalomu, da bi postal prvi smučar, ki mu je na SP-ju uspelo slaviti v vseh petih disciplinah. 29-letnik je že večkrat ponovil, da je prav zlato v slalomu eden njegovih glavnih ciljev v letošnji sezoni.

Z "gospodom Millerjem" je vse mogoče
Miller je bil v Schladmingu na polovici proge še šesti, potem pa je zapadel v težave in komaj končal prvo vožnjo. Podobno se mu je godilo tudi v finalu. "Slalom mu gre dobro. Samo končati ga mora, in to z dvema čistima vožnjama. Z 'gospodom Millerjem' je vse mogoče. Tudi zlata medalja v Areju," je prepričan McNichol.