Maria Riesch je z izvrstnim smučanjem v drugi vožnji osvojila naslov svetovne prvakinje. Foto: EPA
Šarka Zahrobska
Šarka Zahrobska je zdaj lastnica celotnega kompleta odličij. Na SP 2005 je v slalomu osvojila bron, leta 2007 pa zlato. Foto: EPA
Maruša Ferk
Maruša Ferk je ob koncu SP že pošteno utrujena in komaj čaka, da se spočije. Foto: EPA
Riescheva s šestega mesta na vrh

Maria Riesch, ki je z veliko prednostjo 77 stotink sekunde ugnala vse tekmice, je po letu 1976 postala šele prva Nemka, ki je slavila na slalomu svetovnega prvenstva. Pred tem je to uspelo Rosi Mittermaier, ki je na SP-ju pred 33 leti osvojila tri zlate medalje. 24-letna Riescheva, ki je v svetovnem pokalu slavila na desetih tekmah, je pred finalno vožnjo zasedala šesto mesto.

Za Rieschevo serija odstopov
Švedinja Frida Hansdotter, ki se je na progo podala za Rieschevo, je svojo uvrstitev v drugi vožnji močno poslabšala (15.), Sandrine Aubert, Lindsey Vonn in Manuela Mölgg so odstopile. Edina, ki je za novo prvakinjo še izboljšala svojo uvrstitev, je Čehinja Šarka Zahrobska, ki si je okoli vratu nadela srebrno odličje.

Riesch: To je sijajno!
"Nič več nisem tista smučarka, ki je uspešna v svetovnem pokalu, na velikih tekmovanjih pa še ni osvojila odličja. Postala sem svetovna prvakinja, to je sijajno. Toda pritisk je bil zelo velik, slalom pa je zelo tvegana disciplina. Razplet finala je bil sanjski," je žarela Nemka.

Ferkova na 17. mestu
Na zadnji ženski tekmi svetovnega prvenstva sta nastopili tudi Vanja Brodnik, ki je s štartno številko 50 odstopila že v prvi vožnji, in Maruša Ferk. Ta se lahko pohvali s 17. mestom in nastopom na vseh disciplinah letošnjega prvenstva. "Poleg mene sta le še Anja Pärson in Maria Riesch nastopile na vseh tekmah, kar je zame velik dosežek, ki mi bo pomagal tudi v nadaljnji karieri," je dejala Ferkova, ki je zadovoljna tudi s slalomom: "Skozi sezono sem dosegala podobne rezultate, tako da sem tudi tokrat ostala na realnih tleh."

Norveške sestre neuspešne
Na zadnji ženski preizkušnji svetovnega prvenstva so nastopile tudi tri sestre Nina, Lene in Mona Loeseth (Norveška), nobena izmed njih pa se ni uvrstila v finalno vožnjo. Tri sestre so nazadnje nastopile na OI 1960 v Squaw Valleyju, kjer sta Anne-Marie in Margarite pozdravili četrto mesto Therese Leduc.