Henrik Kristoffersen je dokazal, da še ni za v staro šaro. Foto: EPA

Že v soboto bi lahko smučal tako, kot sem danes, če ne bi povozil količka. Na takšnem snegu se počutim zelo dobro. S postavitvijo na ledenih podlagah smo se mučili od začetka januarja do zdaj. Danes pa bi lahko kar smučal.

Henrik Kristoffersen

26-letni Norvežan, ki je dvakrat osvojil slalomski kristalni globus (2016, 2020), v tej sezoni ne blesti. 22. decembra je zmagal v Madonni di Campiglio, na drugih sedmih slalomih pa ni bil višje od 6. mesta. Po sobotnem odstopu v prvi vožnji je tokrat znova pokazal, da še ni za odpis. To je bila njegova 23. zmaga v svetovnem pokalu, 19. v slalomu.

Zenhäusern je v finalu na stopničke napredoval z 11. mesta (za zmago je bil prepočasen za 28 stotink sekunde), Simonet (+0,66), ki je prvič v karieri stal na zmagovalnem odru, pa kar s 30.! Edina uvrstitev Švicarja med deseterico je bilo do zdaj 8. mesto iz Kranjske Gore pred tremi leti. Imel je štartno številko 35.

Zadnji trije nastopi na nedeljskem slalomu v Chamonixu

Vrstni red se je premešal

Po prvi vožnji je drugo mesto držal vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Alexis Pinturault (+0,23), tretje pa prvi v slalomskem seštevku Marco Schwarz (+0,44), ki je v torek slavil v Schladmingu. V finalu sta na zmehčani progi oba nazadovala: Schwarz je končal na šestem mestu, Pinturault na osmem.

Sobotni zmagovalec Clement Noel je že v prvi vožnji napravil večjo napako, zaostal skoraj tri sekunde za Kristoffersenom in ostal brez finala na 44. mestu. Slabše sta nastopila še dva izmed petih najboljših slalomistov v tej zimi. Manuel Feller je bil 11., Sebastian Foss-Solevaag 14.

Dopoldne je sicer proga bolje zdržala in omogočala dobre nastope tudi smučarjem z višjimi štartnimi številkami.

Vožnja Hadalina v finalu Chamonixa

Hadalin pridobil dve mesti

Nastopili so trije Slovenci. Štefan Hadalin, ki je v soboto z 12. mestom dosegel najboljšo uvrstitev v tej zimi, je bil 15. Po prvi vožnji je zasedal 17. mesto. V finalu se je ob prihodu v cilj uvrstil na 5. mesto in kazalo je, da bo pokvaril uvrstitev, toda na koncu se je razpletlo drugače.

"Po precej solidni prvi vožnji sem si obetal, da bom v finalu splezal še kakšno mesto višje in da bi še nadgradil določene dele. Je toplo-hladno, a mislim, da je bil ta konec tedna v Chamonixu dober. V težkih pogojih je bila konstantnost, kar mi daje potrditev za naprej," je povedal Hadalin.

Aljaž Dvornik je bil prepočasen za finale (48.), Tijan Marovt pa je odstopil.

Naslednji slalom bo 21. februarja na svetovnem prvenstvu v Cortini.