Henrik Kristoffersen je v Garmisch-Partenkirchnu dosegel 25. in 26. zmago v svetovnem pokalu. Foto: EPA

48. Ž. KRANJEC          SLO         13

Po prvi vožnji norveškemu slalomskemu asu vsekakor ni kazalo najbolje, a na nemškem prizorišču je še enkrat unovčil bogate izkušnje in znanje. V srednjem delu proge, pravzaprav od prelomnice dalje, je drvel proti cilju in za 35 stotink sekunde ugnal drugouvrščenega Britanca Dava Rydinga.

Precej je napredoval tudi Norvežan Lucas Braathem, ki je pridobil 20 mest in končal tik pod stopničkami. Vseeno pa je moral ob slavju rojaka Kristoffersena prepustiti vodstvo v slalomskem seštevku za mali kristalni globus. Nedeljski zmagovalec ima zdaj pred njim 49 točk naskoka.

Dva odstopa Fossa Solevaaga
Izdatno je v seštevku zdrsnil še en Norvežan, Sebastian Foss-Solevaag, ki je v Garmisch-Partenkirchen prispel kot drugi slalomist na svetu. Po dveh zaporednih odstopih je zdaj osmi, za Kristoffersenom pa zaostaja že za debelih 136 točk.

Precej več so si od nedeljskega slaloma obetali Švicarji, prvo vožnjo sta na vrhu končala Loic Meillard in Ramon Zenhäusern, a sta oba v finalu odstopila. Najvišje uvrščeni Švicar na tekmi je tako postal Fadri Janutin, ki se je v finale uvrstil s štartno številko 56 in na koncu zasedel odlično 17. mesto (+1,73).

Kar nekaj presenečenj
Velja omeniti še eno izvrstno predstavo španskega smučarja Joaquina Salaricha, ki je v prvi vožnji skoraj senzacionalno s štartno številko 49 zasedel 4. mesto, tekmo pa je nato v finalu sklenil kot sedmi. Navdušil je tudi Hrvat Istok Rodeš, ki se je v finale uvrstil s štartno številko 34, na koncu je bil deveti.

Spet brez slovenskega finala
Žan Kranjec
se je na progo v prvi vožnji podal s štartno številko 37. Že ob merjenju prvega vmesnega časa je bil zaostanek dve sekundi, do cilja se je še nekoliko povečal (+2,79). Na koncu je zasedel 40. mesto. Tijan Marovt, ki se je na progo podal kot 64., je tako kot v soboto odstopil.

V Flachau le Marovt
"Danes so bili drugačni pogoji in smo upali, da se bo Žan boljše znašel, ampak se ni. Tijan je napako naredil na zelo podobnem mestu kot včeraj. Res je, da sledi slalom v Flachau, a bo tam tekmoval zgolj Tijan. Žan se bo že naslednji v Kranjski Gori in potem skupaj z italijansko ekipo v Zoncolanu pripravil na pokal Vitranc,” se je v prihodnost zazrl slovenski trener Klemen Bergant.

Nastop Kristoffersena v finalu Garmischa
Zadnji trije slalomski nastopi v Garmischu
Slalom: Prva vožnja Meillarda v Garmischu
Slalom: Prva vožnja Kranjca v Garmischu
Alpsko smučanje - svetovni pokal: slalom (M), 1. vožnja, prenos iz Garmisch-Partenkirchna