Za Mayerja, olimpijskega prvaka iz Sočija 2014, je bila številka 13 tokrat srečna. Foto: AP

Smuk v Bormiu je bil neverjetno izenačen, saj je prvo peterico ločilo vsega 16 stotink, v eni sekundi pa se je razvrstilo kar 13 tekmovalcev, kar je za smuk precej netipično. V izenačeni tekmi je bil najbolj spreten Matthias Mayer, ki se je veselil desete zmage v svetovnem pokalu (šeste v smuku) in prve v Bormiu, kjer Avstrijci niso slavili osem let. Nazadnje je to uspelo Hannesu Reicheltu.

Paris je bil blizu še eni zmagi v Bormiu. Foto: EPA

Oder ločilo le šest stotink
Za avstrijski obliž po slabšem začetku sezone je z drugim mestom dodatno poskrbel Vincent Kriechmayr (+0,04), na oder za zmagovalce pa se je povzpel še Švicar Urs Kryenbühl (+0,06).

Paris spet blizu odra
Junak Bormia Dominik Paris, ki je na tem prizorišču dobil pet smukov za svetovni pokal, se vrača v formo. Na svojem najljubšem prizorišču je nekaj izgubil v zgornjem delu, spodaj pa se je precej približal, za zmagovalcem je zaostal vsega 13 stotink, a to je bilo premalo celo za stopničke. Končal je na 4. mestu.

Ryan Cochran Siegle je bil izjemno hiter, a je preprosto delal preveč napak. Foto: AP

Američana stali dve večji napaki
Zmagovalec torkovega superveleslaloma Ryan Cochran Siegle je osvojil sedmo mesto. Američan je imel sicer najboljše vmesne čase, še na zadnjem je imel pred Mayerjem 23 stotink prednosti, a je pred ciljem naredil večjo napako. Še ena opazna napaka se mu je primerila tudi kmalu po štartu.

Na štartu je bil le en Slovenec. Boštjan Kline je osvojil 39. mesto, prehitel je le dva smukača. Miha Hrobat ni štartal. Zmagovalec Val d'Isera Martin Čater se je zaradi manjših zdravstvenih težav že prej odločil, da bo smuk na progi Stelvio izpustil.

Naslednji preizkušnji v kraljevski disciplini bosta na sporedu v Wengnu 15. in 16. januarja.