29-letni Bryce Bennett je novo ime na seznamu zmagovalcev tekem svetovnega pokala. Do zdaj je bila njegova najboljša uvrstitev (trikrat) četrto mesto, nazadnje na lanskem smuku v Val Gardeni. Foto: EPA

Le kdo bi ob odličnih razmerah (vreme ni krojilo tekme) pričakoval takšen razplet na vrhu! Striedinger je nastopil s številko ena, hitrejši – za 14 stotink – je bil le Američan Bryce Bennett, ki je slavil prvo zmago v svetovnem pokalu. Do zdaj je bil najvišje na četrtem mestu, nazadnje lani ravno v Val Gardeni. Tudi na Hintermanna bi redko kdo stavil, saj na smukaških tekmah še nikoli ni bil med prvimi tremi.

Nastopa Bennetta in Klineta v Val Gardeni

Aamodt odstopil, Paris spet brez zmage
Favoriti so pogoreli. Zmagovalec petkovega superveleslaloma Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je želel ponoviti lanski dvojček zmag na progi Saslong, je imel najboljši vmesni čas, toda ob vstopu na poljano Ciaslat je naredil napako in odstopil. Tam se je uštel tudi Švicar Beat Feuz, kar mu je vzelo veliko hitrosti, tako da je lahko izvlekel le peto mesto. Mesto pred njim je tekmo končal Južnotirolec Dominik Paris, ki na domačem prizorišču zaman naskakuje zmago.

Kline dolgo držal deseterico
Zelo dobro je nastopil Boštjan Kline. Pri njegovi številki 26 je bila vidljivost boljša, več sonca je bilo na kameljih grbinah, ob prihodu v cilj je bil osmi (+0,85), pozneje pa so ga premagali še trije, tudi Nemec Simon Jocher (8. mesto) s številko 51. Klinetu je šest stotink zmanjkalo do prve uvrstitve med deseterico po letu 2017. Škoda, da je slabše odsmučal zgornji del, saj je imel pri drugem vmesnem času 1,11 sekunde zaostanka za Bennettom.

Nič ni bilo z jubilejno 10. zmago Kildeja v svetovnem pokalu ... Foto: EPA

Sproščen na agresivnem snegu
"Zelo sem zadovoljen, vesel, ponosen. Uspela mi je dobra vožnja, dobro sem oddelal ključne dele. Na vrhu sem sicer izgubil nekaj časa, potem sem se sprostil. Poljano Ciaslat sem poskušal presmučati na tempo, na brzino. Dobro mi je uspelo, tu je zelo pomembna sproščenost. Sneg je bil zelo agresiven, odpeljati moraš mehko. Zdaj prihajajo tekme, na katerih nimam bleščečih rezultatov, a moram biti potrpežljiv," je za Val 202 povedal Kline.

Sledita dva veleslaloma v Alti Badii
Martin Čater, ki se je v petek izkazal z 12. mestom, je osvojil 22. mesto. Štartal je s številko dve, linija smučanja ni bila najboljša, v cilju je zmajeval z glavo. Svetovni pokal se bo že v nedeljo z veleslalomom nadaljeval v bližnji Alti Badii (prenos na TV SLO 2), kjer bo v ponedeljek še en veleslalom. Od Slovencev bo nastopil Žan Kranjec. Po dnevu premora sledi v sredo še slalom v Madonni di Campiglio.