Quentin Fillon Maillet je z brezhibnim strelskih nastopom prišel do zmage. Foto: EPA

Na desetkilometrski tekmi je Francoz za 11 sekund ugnal Norvežana Tarjeija Boeja in za 14 Italijana Lukasa Hoferja, vsi trije pa so zadeli vseh deset tarč.

Fak je tokrat moral enkrat v kazenski krog, zgrešil je deveti strel in s 37 sekundami zaostanka osvojil deseto mesto, štiri nove točke svetovnega pokala pa je za 37. mesto osvojil tudi Miha Dovžan, ki uspešno nadaljuje najuspešnejšo sezono v karieri.

Tako kot Dovžan je moral enkrat v kazenski krog tudi Rok Tršan, ki se je s 55. mestom uvrstil na sobotno zasledovanje. Brez je ostal Klemen Bauer po treh strelskih napakah in 90. mestu.

Fak prepričan, da bo tudi stoje opravil z ničlo
"Počutil sem se dobro. Veliko časa sem izgubil v prvem krogu, kar je bilo presenečenje, saj če bi prvega in drugega razporejal po svojih občutkih in frekvenci teka, ne bi našel neke razlike, je pa bil zaostanek zelo velik. V drugem je bil manjši, tretjega pa sem najbolje odtekel, kar me veseli. Škoda tistega strela. Čeprav sem bil prepričan, da bom z lahkoto ustrelil ničlo tudi v stoje, so bili vsi streli zelo nizki. Mogoče je to zaradi spremembe, ker tekmujemo ponoči. Moram biti malo bolj pozoren, da še bolj pomerim v tarčo, preden sprožim strel. Upam, da bom na zasledovanju v soboto bolj uspešen na strelišču in seveda tudi hiter na progi," je po tekmi povedal Fak.

Eberhard končal sezono, Rasturgujevs suspendiran
Avstrijec Simon Eder je 50. v karieri na posamični tekmi zadel vse strele, pri skoraj 39 letih pa ni več najhitrejši v smučini in končal je mesto za Fakom. Manjkal je drugi Avstrijec Julian Eberhard, ki je zaradi poškodbe hrbta predčasno končal sezono. Zaradi dopinških prekrškov je začasno suspendiran Andrejs Rasturgujevs. Latvijec je v zadnjih 12 mesecih zamudil kar tri dopinške teste. Zdaj ima dva tedna časa, da se na odločitev IBU pritoži.

V skupnem seštevku svetovnega pokala še naprej vodi Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je bil tokrat deveti.

V petek v Novem Mestu šprint čaka dekleta.

Šprint, 10 km (M):                  *
  1. Q. FILLON-M.     FRA  22:07,2 (0)