...
38. L. EINFALT        SLO    2:51,4 (3)
  . N. VINDIŠAR       SLO    1 krog (6)

* - zgrešeni streli/kazenski krogi

29-letna južnotirolska biatlonka, ki vodi v svetovnem pokalu, kjer tudi brani lansko zmago, prihaja iz Brunecka, ki je od Antholza oddaljen le nekaj kilometrov. Drugič v karieri je postala svetovna prvakinja, desetič pa slavila na tekmi, ki šteje tudi za svetovni pokal. Druga je bila Nemka Denise Herrmann, tretja pa Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland.

25. R. TRŠAN          SLO    3:04,6 (1)

Wiererjeva in petkova zmagovalka sprinta Roeiselandova sta na zadnje streljanje prišli popolnoma poravnani. Italijanka je zgrešila enkrat, Norvežanka dvakrat, Herrmannova pa iz ozadja ni izkoristila priložnosti, ki sta jo ponudili tekmici. Vseeno je v zadnjem krogu prehitela Roeiselandovo za končno srebrno kolajno. Lea Einfalt je z 38. mestom osvojila tri točke za svetovni pokal. Druga slovenska predstavnica Nika Vindišar je s šestimi zgrešenimi streli preizkušnjo končala predčasno, saj so jo tekmovalke prehitele za krog.

"Zelo sem zadovoljna. Vesela sem bila že po sprintu, ko sem osvojila točke, kar je bil cilj za to sezono. Seveda so pričakovanja in želje poskočili, a vseeno sem se zbrala ter tekaško in strelsko dobro opravila svojo nalogo. Pri drugem streljanju sem imela malce slab položaj, to sicer zaznam, a ko želi biti tekmovalec čim hitrejši, naredi napako. Nato sem se zbrala in dobro ustrelila naslednje tri naboje," je povedala Einfaltova.

Jacquelin svetovni prvak
V moški konkurenci je zasledovalno preizkušnjo na 12,5 km dobil Francoz, a ne Martin Fourcade, temveč Emilien Jacquelin. Ta je za pičle štiri desetinke sekunde na koncu ugnal drugouvrščenega Norvežana Johannesa Thingnesa Bøja, tretji je bil Rus Aleksander Loginov. Na zasledovalni tekmi sta nastopila tudi dva Slovenca, Jakov Fak je pustil dve tarči nepokriti in je na koncu osvojil 21. mesto (+2:36,5), Rok Tršan je zgrešil tri strele in je bil 25. (+3:04,6).

V ponedeljek bo na svetovnem prvenstvu prost dan, v torek biatlonke in v sredo biatlonce čakata individualni preizkušnji na 15 oziroma 20 kilometrov.