Norvežan je znova preprečil zmago Anžetu Lanišku v svetovnem pokalu. V Zakopanah 17. januarja je moral Lanišek premoč priznati Mariusu Lindviku, tokrat Halvorju Egnerju Granerudu. To je bila za slovenskega skakalca sicer že tretja uvrstitev na drugo najvišjo stopničko v letošnji sezoni, prvič se je tik pod vrh uvrstil v Innsbrucku, boljši je bil le Poljak in poznejši zmagovalec novoletne turneje Kamil Stoch. Foto: EPA

Cene Prevc reprezentanci zagotovil dodatno mesto

Z novo uvrstitvijo na drugo mesto je Cene Prevc v Klingenthalu že potrdil dodatno mesto za Slovenijo v zadnjem delu svetovnega pokala, ki bo na sporedu po svetovnem prvenstvu v Oberstdorfu.

Lanišek je na nedeljski tekmi v spremenljivih vremenskih razmerah opravil dva dobra skoka, že v prvi seriji si je zagotovil tretje mesto, potem ko je pristal pri 129 m. V finalu je svoj dosežek še izboljšal, doskočil je pri 132 metrih in prevzel vodstvo.

Potem ko je Japonec Keiči Sato s slab(š)im skokom pokvaril svojo uvrstitev in zasedel 7. mesto, je o zmagovalcu odločal Granerud, ki je pristal pri 133 metrih in za 2,9 točke speljal krstno zmago 24-letnemu Slovencu.

Na oder za zmagovalce se je uvrstil še Granerudov rojak Robert Johansson, ki je po slabem prvem skoku – prvo serijo je sklenil na zanj skromnem 20. mestu – v finalu izkoristil odlične vremenske pogoje in poletel kar 142 metrov. Pridobil je 17 mest in se razveselil 14. stopničk v karieri.

Točke za svetovni pokal so osvojili trije od šestih slovenskih skakalcev, ob Lanišku še Bor Pavlovčič in Domen Prevc. Pavlovčič je bil po prvi seriji peti, a je nato v finalu pokvaril vtis, pristal je pri 128 metrih in zasedel končno 13. mesto. Domen Prevc je bil po prvi seriji 17., v finalu je s skokom, dolgim 126 metrov, pridobil eno mesto.

Brez finala so ostali Tilen Bartol (124,5 m), ki je osvojil 34. mesto, za njega se je uvrstil Timi Zajc (125 m), Žiga Jelar (123 m) je bil 39.

Lanišek po drugem mestu: Škoda, še kar lovim to zmago

Lanišek: Škoda, še kar lovim to zmago
"Drugo mesto, spet stopničke. Škoda, še kar lovim to zmago! Ne glede na vse sem zelo zadovoljen z izvedbo skokov. Upam, da tako tudi nadaljujem in ni predaje," je po uspešnih nastopih in novi uvrstitvi na oder za zmagovalce dejal Lanišek.

Hrgota: Končno stopničke!
"Odlično drugo mesto Anžeta, končno stopničke! Veseli me, da je v kar zahtevnih razmerah v obeh serijah iztržil drugo mesto, zelo blizu zmage. Trenutno je zelo vroč in njegova forma je na vrhunski ravni. Bor je po dolgem času v drugi seriji naredil rahlo napako, ampak ne glede na vse je njegova trenutna raven zelo visoka. Tudi Bor je ta trenutek zelo močen. Vse čestitke Anžetu in Boru za ta konec tedna v Zakopanah. Domnu tudi čestitke, solidna uvrstitev. Rahlo zamujen skok v finalu, a je blizu. Z manjšimi korekcijami bi lahko bil hitro zraven. Preostali fantje pa toplo-hladno, tako kot določen del sezone," je po tekmi dejal glavni trener Robert Hrgota.