Stefan Kraft je na najvišjo stopničko v svetovnem pokalu stopil prvič po 12. marcu letos, ko je zmagal v Lillehammerju. Foto: EPA
43. T. BARTOL     SLO    110,0     84,4

Nedeljska tekma v Nižnem Tagilu je bila vse prej kot enostavna. V prvi seriji so skakalcem nagajali sunki vetra, vetrovno loterijo sta najbolje izkoristila Kraft in Rjoju Kobajaši, ki sta imela ogromen točkovni zalogaj pred najbližjimi zasledovalci. Kraft je v prvem delu dosegel celo mejnik 140 m, v finalu je doskočil pri 134,5 m, kar je bilo dovolj za 17. zmago v karieri.

Če je Rjoju Kobajaši po prvi seriji vodil s skokom, dolgim 133,5 m in prednostjo 9,1 točke pred Kraftom, se mu je skok v finalu popolnoma ponesrečil. Storil je napako pri odskoku, pristal je pri zgolj 113,0 m, a si je kljub vsemu zagotovil mesto na stopničkah. Bil je tretji, četrtouvrščenega Norvežana Daniela Andreja Tandeja je ugnal za pol točke. Med Avstrijca in Japonca se je na drugem mestu vrinil odlični Švicar Killian Peier.

Dva Slovenca med deseterico najboljših
Od Slovencev – na tekmi jih je nastopilo pet – se je najbolje odrezal Peter Prevc, ki je bil po prvi seriji sedmi, v finalu je izgubil eno mesto in je bil na koncu osmi. Z odličnim drugim skokom, dolgim 126,5 m, je po lestvici krepko napredoval Timi Zajc, ki je prvi del sklenil na 21. mestu, na koncu pa je bil deseti. Anže Lanišek, ki je še ujel rep trideseterice v prvi seriji, je v finalu pridobil dve mesti (28. mesto). Brez finalnega nastopa sta s ponesrečenima skokoma ostala Domen Prevc (40. mesto) in Tilen Bartol (43.). V skupnem seštevku je Lanišek z drugega nazadoval na šesto mesto, Zajc je 11., Peter Prevc pa 12.

Sezona smučarjev skakalcev v svetovnem pokalu se bo nadaljevala prihodnji konec tedna v Nemčiji, in sicer v Klingenthalu, kjer so na sporedu tri preizkušnje (dve posamični in ena ekipna).